חוקי ונהלי הליך הבחירות לוועד וועדת ביקורת אמא"י לקדנציית 2017-2018

יש לקרוא ולציית לכל החוקים ללא יוצא מן הכלל. אדם שיפר את הכללים מסתכן בכך שתישלל
ממנו הזכות להגיב באתר הארגוני ובמידה ומדובר במועמד הוא מסתכן בשלילת מועמדותו.

הגשת מועמדות:
אדם שברצונו להגיש מועמדות לוועד או לוועדת ביקורת חייב להיות חבר רשום במועדון החברים של הארגון, ועליו להיות בן 18 לכל הפחות.

כל המעוניין להגיש מועמדות בבחירות ועונה על הדרישות, רשאי לעשות זאת בין התאריכים – ה-28/08/2017 בשעה 00:01 ועד השעה 23:59 ב-28/09/2017. עם זאת, האסיפה הכללית של חברי אמא"י (בה יתקיימו הבחירות) רשאית לאשר מועמדות שהוצגה במועד מאוחר יותר, במסגרת האסיפה, בתהליך הצבעה רגיל.

אופן הגשת המועמדות:
על המועמד הפוטנציאלי לשלוח מייל [email protected] שמכיל את בקשת ההתמודדות בבחירות ואת מצע המועמד אותו מעוניינים לפרסם. מנהל הבחירות יסקור את נוסח הנושא ויספק אישור פרסום.
במסגרת אישור תוכן הנושא, ייתכן ויהיה צורך בעריכה על ידו משיקולי אורך, בתאום עם המועמד.

לאחר מכן, יפרסם מנהל הבחירות עמוד באתר הרשמי, שכותרתו תכיל את הפרטים הבאים –
"מועמד מס' X לוועד\וועדת ביקורת אמא"י, *שם משפחה*+*שם פרטי*" (המספר יוכנס ע"י הנהלת הפורום).

תוכן הנושא ירשם לפי המבנה הבא:

 1.  שם.
  *שם פרטי* + *שם משפחה*, חובה לרשום את השם המלא. במידה ולמועמד יש כינוי על גבי הרשת איתו הוא מזוהה בקהילה, המועמד רשאי לכתוב אותו בנוסף לשמו כפי שרשום במשרד הפנים.
 2.  גיל.
  רשאי להגיש מועמדות רק מי שמלאו לו 18 שנים עד תאריך הבחירות, ה-9.10.2017.
 3.  רזומה.
  אם למועמד יש רקע או ניסיון כלשהו שעשוי לעניין את קהל הבוחרים, (כגון: עזרה בניהול כנסים/אירועים, ביצוע פרויקטים מיוחדים וכו'.) הוא רשאי לכתוב ולפרט על כך אם ירצה, בסעיף זה.
  * במידה ולמועמד יש נגיעה בתחום אשר עשוי ליצור ניגוד אינטרסים בהיותו בוועד או בועדת ביקורת אמא"י, עליו להצהיר על כך מראש.
 4.  מצע.
  על המצע להיות ענייני ותמציתי, ולעסוק במה שהמועמד מתכוון לעשות אם ובמידה שיבחר לוועד ו/או בתפקידים אשר הוא מתכוון לקחת על עצמו במידה ויבחר לוועד. המצע יעסוק אך ורק בחזונו של המועמד – כתיבת דברים בגנותו של אדם/ארגון/מועמד אחר אסורה בהחלט. מצע אשר עיקרו ייגע באופן בולט בכישלונות של אחרים – לא יאושר והמועמד יידרש לשכתבו.

לא קיימת מגבלת אורך מוחלטת על המצע, אך מומלץ בחום שלא לחרוג מעבר ל-250 מילה.

 

חוקי תעמולת הבחירות

 1. כל אדם, שאינו מועמד בבחירות, רשאי לפרסם את דעתו על מצע של מועמד או פרסום בכל מקום ברשת. מועמדים רשאים לפרסם את המצע שלהם ברחבי הרשת אך ורק במידה ולפרסום מצורף קישור לעמוד הבחירות הרשמי של אמא"י, ואף מועמד לא ינהל דיון בהמשך לאותו פרסום, במסגרת בה הוא בוצע.
 2. על כלל הפרסומים והנאמר ברשת חלים כל החוקים הנוגעים להודעות בפורום הרשמי, מועמד אשר יפרסם דברי דיבה או ידבר בגנותם של מועמדים אחרים מעבר שלא בצורה תרבותית או כביקורת מקובלת מסתכן בכך שתישלל מועמדותו, פעיל אשר יפרסם דברים מסוג זה מסתכן בכך שתישלל ממנו זכותו להצביע.
 3. כלל הפרסומים והדברים הנאמרים ברשת כפופים לדין הישראלי ועלולים לגרור הליך משפטי כנגד המפר אותם.

 

חוקי עמודי בחירות

אלו הם חוקי עמודי הבחירות:

 1. דיונים בעניין מצעים ו/או פעילותם של מועמדים יכולים להיעשות בכלל מרחבי הרשת,
  שאלות והערות למועמדים יופנו אך ורק בעמודי הבחירות הרשמיים של אמא"י באופן פומבי.
 2. מועמדים יהיו רשאים לענות לשאלות אך ורק בעמודי הבחירות הרשמיים של אמא"י ובאופן פומבי.
 3. מועמדים יכולים להפנות אנשים לקרוא/להשתתף בדיונים בעמודי בחירות.
 4. מועמדים רשאים לפרסם את המצע שלהם ברחבי הרשת אך רק במידה ולפרסום מצורף קישור לעמוד הבחירות הרשמי של אמא"י, והמועמד לא ינהל דיון בהמשך לאותו פרסום, במסגרה בה הוא בוצע.
 5. יש לשמור על תרבות דיון. גם במידה ונוצר מצב של "התנגשות" בין מועמדים ו/או "התקפה" מצד הגולשים, על המועמדים להפגין בגרות ולענות בצורה נאותה ומכובדת. תגובות אשר מטרתן לפגוע בתרבות הדיון יימחקו לאלתר, כמו כן המשתמש אשר כתב אותן עלול לאבד את זכותו להגיב ואם מדובר במועמד הוא מסתכן בשלילת מועמדותו.
 6. כמו במצע, על המועמד להתרכז בענייניו שלו ולא בגנותם של אחרים. הודעות מצד מועמדים שעיקר מטרתן לדחוף את הדיון בנושא של מועמד אחר אל העיסוק בדבר בעייתי זה או אחר אותו ביצע לכאורה, יימחקו.

אמא"י רוצה לאחל לכל המועמדים בהצלחה ומקווה שתרבות הדיון תישאר בכל הפלטפורמות בה יבחרו המועמדים להציג את דעתם.

 

רשימת המועמדים

 • 05 אוק

  מועמדת מס' 1 לוועדת ביקורת אמא"י – מאיה רוזנשיין

  על ידי | אין תגובות

  קורות חיים ומצע שמי מאיה רוזנשיין, ואני בת 48. הנני משמשת כ-14 שנים כעורכת דין מסחרית, ובעלת ניסיון רב בתחומי הציות וניהול הסיכונים. אף שלא ליוויתי עמותות לאחרונה, אני...

 • 26 ספט

  מועמד מס' 7 לוועד אמא"י – דני פייגלמן

  על ידי | אין תגובות

  שם: דני פייגלמן גיל: 28 רזומה: פעיל בארגון מ2011. חבר סגל בכנסי אמא"י במגוון תפקידים, החל מטכני, מנהלה, והנהלה, מלווה ועד ועוד'. מעביר תוכן בכנסי אמא"י. (לפני תחילת הקדנציה...

 • 25 ספט

  מועמד מס' 6 לוועד אמא"י – תומר דוד

  על ידי | אין תגובות

  שם:  תומר דוד גיל:  24 רזומה: חבר קהילה מאז 2006 התנדבות בכנסי אמא"י בין השנים 2008-2011 סגל בכנסי האגודה(אייקון ועולמות) מאז 2010 קוספלייר מאז 2015 מצע:  על אף שאני...

 • 25 ספט

  מועמד מס' 5 לוועד אמא"י – סבי איזילוב

  על ידי | אין תגובות

  שם: סבי איזילוב גיל: 23 רזומה: 1. מעביר תוכן, הרצאות וטריוויה במסגרות כנסי אמא"י, ערבי תוכן ובכנס חוץ (אנימיקס) מטעם אמא"י החל מהארוקון 2013. מצע: הנני מעוניין להתמודד על...

 • 18 ספט

  מועמד מס' 4 לוועד אמא"י – עפר מוסטיגמן

  על ידי | אין תגובות

  שם: עפר מוסטיגמן גיל: 28 רזומה: פעילות באמא"י – סגל בכנסי אמא"י (א. אתר) בשנה האחרונה שחקן וחבר הפקה במחזות זמר של הקהילה מאז 2012 נסיון רלוונטי לתפקיד ניהולי...

 • 10 ספט

  מועמדת מס' 3 לוועד אמא"י – אלה ברוך

  על ידי | אין תגובות

  שם: אלה ברוך גיל: 28 רזומה:  משתייכת לקהילת חובבי האנימה והמנגה החל משנת 2005 ועל כן מעורבת בהתפתחות שהתרחשה במהלך השנים. חברת הוועד המקים, בקדנציה הנוכחית. עיקר תפקידיי בשנה...

 • 06 ספט

  מועמדת מס' 2 לוועד אמא"י – יוני לינדר

  על ידי | אין תגובות

  שם: יונתן "יוני" לינדר  גיל: 23 רזומה: חברת ומזכירת ועד אמאי בקדנציית 2016-2017 ("חברת הועד המקים"). מעבירת תוכן קבועה באירועים. ליווי ועדי של מספר אירועי תוכן במהלך קדנציית 2016-2017....

 • 06 ספט

  מועמד מס' 1 לוועד אמא"י – אורי מרקוביץ'

  על ידי | אין תגובות

  שם: אורי מרקוביץ' גיל: 28 רזומה: יו"ר אמא"י בשנתיים האחרונות. חבר וועד מהקמת הארגון (פרט לקדנצית 2010-2011) לקחתי חלק מצוות ניהול כנסי הארגון מהארוקון 2012 עד כאמ"י 2015 ברצף...