חוקי ונהלי הליך הבחירות לוועד אמא"י לקדנציית 2015-2016

יש לקרוא ולציית לכל החוקים ללא יוצא מן הכלל. אדם שיפר את הכללים מסתכן בכך שתישלל
ממנו הזכות להגיב בנושאים הרשמיים ובמידה ומדובר במועמד הוא מסתכן בשלילת מועמדותו.

הגשת מועמדות:
אדם שברצונו להגיש מועמדות לוועד חייב להיות חבר רשום במועדון החברים של הארגון, ועליו להיות בן 18 לכל הפחות.
כל המעוניין להגיש מועמדות בבחירות לוועד ועונה על הדרישות, רשאי לעשות זאת בין התאריכים – ה-06/08/2015 בשעה 00:01 ועד השעה 23:59 ב-13/09/2015. עם זאת, האסיפה הכללית של חברי אמא"י (בה יתקיימו הבחירות) רשאית לאשר מועמדות שהוצגה במועד מאוחר יותר, במסגרת האסיפה, בתהליך הצבעה רגיל.

מועמדות זו יש עדיין להגיש באותו האופן שתואר מעלה, עד 48 שעות לפני מועד האסיפה (29.9 ב-17:59).

אופן הגשת המועמדות:
על המועמד הפוטנציאלי לשלוח אימייל ל[email protected] שמכילה את נוסח המצע שאותו מעוניינים לפרסם. מנהל הבחירות יסקור את נוסח הנושא ויספק אישור פרסום.
במסגרת אישור תוכן הנושא, ייתכן ויהיה צורך בעריכה על ידו משיקולי אורך, בתאום עם המועמד.

לאחר מכן, יפרסם מנהל הבחירות עמוד באתר הרשמי, שכותרתו תכיל את הפרטים הבאים –
"מועמד מס' X לוועד אמא"י, *שם משפחה*+*שם פרטי*" (המספר יוכנס ע"י הנהלת הפורום).

• תוכן הנושא ירשם לפי המבנה הבא:
1. שם.
*שם פרטי* + *שם משפחה*, חובה לרשום את השם המלא. במידה ולמועמד יש כינוי על גבי הרשת איתו הוא מזוהה בקהילה, המועמד רשאי לכתוב אותו בנוסף לשמו האמיתי.
2. גיל.
(ע"פ תקנון הבחירות רשאי להיות מועמד רק מי שמלאו לו 18 שנים עד תאריך הבחירות.)
3. רזומה.
אם למועמד יש רקע או ניסיון כלשהו שעשוי לעניין את קהל הבוחרים, (כגון: עזרה בניהול כנסים/אירועים, ביצוע פרויקטים מיוחדים וכו'.) הוא רשאי לכתוב ולפרט על כך אם ירצה, בסעיף זה.
o במידה ולמועמד יש נגיעה בתחום אשר עשוי ליצור ניגוד אינטרסים בהיותו בוועד אמא"י, עליו להצהיר על כך מראש.
4. מצע.
על המצע להיות ענייני ותמציתי, ולעסוק במה שהמועמד מתכוון לעשות אם ובמידה שיבחר לוועד ו/או בתפקידים אשר הוא מתכוון לקחת על עצמו במידה ויבחר לוועד. המצע יעסוק אך ורק בחזונו של המועמד – כתיבת דברים בגנותו של אדם/ארגון/מועמד אחר אסורה בהחלט. מצע אשר עיקרו ייגע באופן בולט בכישלונות של אחרים – לא יאושר והמועמד יידרש לשכתבו.

לא קיימת מגבלת אורך מוחלטת על המצע, אך מומלץ בחום שלא לחרוג מעבר ל-250 מילה.

חוקי תעמולת הבחירות

1. כל אדם, שאינו מועמד בבחירות, רשאי לפרסם את דעתם על מצע של מועמד או פרסום בכל מקום ברשת של מצעו של מועמד. מועמדים רשאים לפרסם את המצע שלהם ברחבי הרשת אך ורק במידה ולפרסום מצורף קישור לעמוד הבחירות הרשמי של אמא"י, והמועמד לא ינהל דיון בהמשך לאותו פרסום, במסגרה בה הוא בוצע.
2. על כלל הפרסומים והנאמר ברשת חלים כל החוקים הנוגעים להודעות בפורום הרשמי, מתמודד אשר יפרסם דברי דיבה או ידבר בגנותם של מתמודדים אחרים מעבר שלא בצורה תרבותית או כביקורת מקובלת מסתכן בכך שתישלל מועמדותו, פעיל אשר יפרסם דברים מסוג זה מסתכן בכך שתישלל ממנו זכותו להצביע.
3. כלל הפרסומים והדברים הנאמרים ברשת כפופים לדין הישראלי ועלולים לגרור הליך משפטי כנגד המפר אותם.

חוקי עמודי בחירות
אלו הם חוקי עמודי הבחירות:

1. דיונים בעניין מצעים ו/או פעילותם של מתמודדים יכולים להיעשות בכלל מרחבי הרשת, שאלות והערות למועמדים יופנו אך ורק בעמודי הבחירות הרשמיים של אמא"י באופן פומבי.
2. מועמדים יהיו רשאים לענות לשאלות אך ורק בעמודי הבחירות הרשמיים של אמא"י ובאופן פומבי.
3. מועמדים יכולים להפנות אנשים לקרוא/להשתתף בדיונים בעמודי בחירות.
4. מועמדים רשאים לפרסם את המצע שלהם ברחבי הרשת אך רק במידה ולפרסום מצורף קישור לעמוד הבחירות הרשמי של אמא"י, והמועמד לא ינהל דיון בהמשך לאותו פרסום, במסגרה בה הוא בוצע.
5. יש לשמור על תרבות דיון. גם במידה ונוצר מצב של "התנגשות" בין מתמודדים ו/או "התקפה" מצד הגולשים, על המתמודדים להפגין בגרות ולענות בצורה נאותה ומכובדת. תגובות אשר מטרתן לפגוע בתרבות הדיון יימחקו לאלתר, כמו כן המשתמש אשר כתב אותן עלול לאבד את זכותו להגיב ואם מדובר במתמודד הוא מסתכן בשלילת מועמדותו.
6. כמו במצע, על המתמודד להתרכז בענייניו שלו ולא בגנותם של אחרים. הודעות מצד מועמדים שעיקר מטרתן לדחוף את הדיון בנושא של מועמד אחראל העיסוק בדבר בעייתי זה או אחר אותו ביצע לכאורה, יימחקו.

אמא"י רוצה לאחל לכל המתמודדים בהצלחה ומקווה שתרבות הדיון תישאר בכל הפלטפורמות בה יבחרו המתמודדים להציג את דעתם.

להורדת טופס יפוי כוח

רשימת המועמדים

 • 29 ספט

  מועמד מס' 6 לוועד אמא"י – חן וייס

  על ידי | אין תגובות

  שם: חן וייס גיל: 26 רזומה: ארגון כנסי אנימה-קון 2005-2007. א' אתר בכנסי הארגון בין 2008-2011. חבר ועד בקדנציית 2014-2015; תפקידים במהלך הקדנציה: א' קשרי חוץ, ליווי הארוקון 2015. מלווה אירוע...

 • 29 ספט

  מועמד מס' 5 לוועד אמא"י – דרור טל

  על ידי | אין תגובות

  שם: דרור טל גיל: 20 רזומה: מתנדב – מתנדב בכאמ"י ובהארוקון 2014. ע' דוכנים בהארוקון 2015 וע' מודיעין בכאמ"י 2015. מצע: בעקבות ההיענות הנמוכה לבחירות, והפרידה הצפויה מהאגודה, אני...

 • 26 ספט

  מועמדת מס' 4 לוועד אמא"י – שרון טורנר

  על ידי | אין תגובות

  שם: שרון טורנר גיל: 25 רזומה: חברה בצוות קוספליי בכנסים כאמ"י 2011 והארוקון 2014, וכן באירועי חנוכה שונים. כתבת בפרויקט המנגזין. התנדבויות זוטרות נוספות (למשל רכזת גיוס כוח אדם ב-2013 ומעבירת...

 • 01 ספט

  מועמד מס' 3 לוועד אמא"י – אמנון לוי

  על ידי | אין תגובות

  שם: אמנון לוי גיל: 23 רזומה: מתנדב – כאמ"י 2014, הארוקון 2015. דוכן אמא"י בעולמות 2015. מרצה – כאמ"י 2015, הארוקון 2015. חבר סגל – כאמ"י 2015 (ע. לוגיסטיקה). בצבא...

 • 29 אוג

  מועמד מס' 2 לוועד אמא"י – תמר ירון

  על ידי | אין תגובות

  שם: תמר ירון גיל: 20 רזומה: חברת וועד 2014-2015 ומלוות פרויקט "המנגזין" בקדנציה האחרונה. אחראית דוכן אמא"י באייקון 2015 ומלוות אירוע חנוכה 2014. א.מחשוב בכאמ"י 2014 , מתנדבת עבר בצוות...

 • 25 אוג

  מועמד מס' 1 לוועד אמא"י – אורי מרקוביץ'

  על ידי | אין תגובות

  שם: אורי מרקוביץ' גיל: 26 רזומה: חבר וועד מהקמת הארגון (פרט לקדנצית 2010-2011) ומזכיר הוועד בקדנציה האחרונה חלק מצוות ניהול כנסי הארגון מאז הארוקון 2012 (אם זה בליווי או...