Skip to content

תוכנייה

שעת האירוע חדר הרצאות (חדר הנצחה) חדר סדנאות (חדר קומיקס) אולם עיון
11:00-12:00 אנימה במזרח התיכון / ליאון סלמון

אנו גרים באזור עשיר מבחינה תרבותית והיסטורית וזה תקף גם לאופן שבו סדרות אנימה הגיעו לאזור והשפיעו על כל ארץ וארץ לצד ישראל. נצא למסע בין כל האזור הזה, נכיר את המאפיינים של איך המזרח התיכון קיבל סדרות אנימה ואיך הוא משמר אותן (כנסים, נוסטלגיה, דיבוב וכו').

אמנות הסטוריבוריד – איך מתכננים דף מנגה / אליאור בן חמו, אלה בן יעקב

מהו סטוריבורדינג? למה הוא חשוב בתהליך יצירת מנגה? בואו ללמוד ולהתנסות בהפיכת תסריט כתוב לדף מנגה מאוייר.

12:00-13:00 סטיילינג ואופנה אסייאתית – כי לפעמים זה לא (רק) קוספליי! / דורית שוקר

בהרצאה נחקור את התפתחות האופנה היפנית והאסייתית, מה מייחד את הסטיילינג והסגנונות השונים והמגוונים באופנה זו משאר הסגנונות בעולם, וגם האם וכיצד סוגי אנשים שונים ותרבויות שונות שואבות מאופנה זו מקור השראה ולהפך. נראה כי לא כל סוג אופנה אסייתית הוא בהכרח קוספליי (מכירים את זה ששואלים אתכם ברחוב על זה?!), ולסיום גם נלמד טיפים קטנים ומהממים לשדרוג המלתחה האישית שלנו בהשראה האסייתית. (שחלק מהם נוכל לצבע אף בסדנאת הסטיילינג שלי מיד לאחר מכן!) ההרצאה מתאימה לכולם, גם למי שלא מגיע מהרקע ורוצה להתחבר לנושא עוד יותר או אפילו לשנות קצת את המלתחה והסטיילינג האישי שלו.

חתולים ביפן / קרן חיים

בהרצאה נסקור את תופעת החתולים בתרבות היפנית וכיצד הביאה לידי ביטוי במסורת, ביפן המודרנית, ובתרבות העכשווית, בין אם במנגה, אנימה ומדיות אחרות. נציג דוגמאות כגון נקומטה, הלו קיטי, מקדש החתולים וקפה חתולים ונדון בשורשים לתופעות וסיפורים אלו.

13:00-14:00 על טיטאנים, אומות- ומה שביניהם / אופיר סויסה

"ביום ההוא, האנושות קיבלה תזכורת מחרידה…" העולם של Attack on Titan הוא רחב יריעה, ומכיל מגוון רחב של רבדים, משמעויות – ומאבקים. מול סכנה קיומית בדמות הטיטאנים, התושבים שחיים בין החומות צריכים לצאת למאבק שסופו עוד עתיד להיקבע.

שימו לב: ההרצאה מכסה רק את האנימה, ולא כוללת ספוילרים מהסוף של המנגה.

סדנת שדרוג בגדים ואקססוריז בהשראה יפנית – כי כל אחד יכול! / דורית שוקר

בסדנה זו נלמד טכניקות לעיצוב בגדים ואקססוריז – בהשראה אסיאתית או בכול השראה שעולה על דעתכם, ונעצב בגד / אקססוריז שהבאנו מעצמנו. נלמד גם איך לשדרג בגדים ולהפוך אותם למשהו אחר לגמרי ממה שהם היו. בקיצור – יצירתיות וצבעוניות מובטחת! הסדנה מותאמת לכולם.

*ניתן להגיע לסדנה בנפרד ולא כחלק מההרצאה הקודמת.

*שימו לב – הסדנה מוגבלת לעשרה משתתפים בלבד!

*יש להגיע עם פריט לבוש לשדרוג, עליו נבצע את מה שלמדנו במהלך בסדנה.

ההתפתחות של אנימציה לאנימה / תומר צור

תעשיית האנימציה היפנית נחשבת למרכזית בתעשיית האנימציה העולמית. גם כיום, שנים אחרי שדיסני ופיקסאר ביססו את עצמם בכל בית כשליטי התחום, האנימה היפנית נחשבת על ידי רבים מחוץ ליפן למדיום נפרד בעל מאפיינים ויזואליים שונים ות'מות ייחודיות שמשפיעות רבות על עולם האנימציה ומדיה צרכנית ככלל. במהלך ההרצאה אנסה לענות על שאלות כגון; 'איך הם מחזיקים במעמד הזה', 'איפה ואיך מורגשות ההשפעות האנימה במערב' ועוד. אני מזמין את כל מי שימצאו את עולם האנימה והתעשייה שמאחוריו, להצטרף אליי לצלילה אל תוך ההיסטוריה המרתקת של התעשייה ששבתה את כולנו בקסמיה. ההרצאה מתאימה גם לוותיקים בקהילה וגם לחדשים בינינו.

14:00-15:00 מנהלי החלומות – עולם מועצות התלמידים באנימה ויפן / בו הירשל

אי פעם תהיתם מה קורה בעולם מועצות התלמידים היפניות? כמה זה דומה למה שרואים באנימה? ואיך יכול להיות שכולם מאוהבים ביושב הראש?

סדנת קאזנאשי / אורה רקוב

יפן היא מדינה מרהיבה ביופיה, עם היסטוריה מרשימה לא פחות, אז מה הפלא שהארץ היא גרעין לתרבות שאין שניה לה? ציורי דיו, עיצובי גינות, פנג שואי, אומנות הקליגרפיה, קנזאשי – אלה מהווים רק חלקיק מהתרומה הרבה והמתמשכת של יפן לאומנות. פרח הקנזאשי הפך לפריט לבוש מסורתי ביפן ולחלק בלתי נפרד מתסרוקותיה של גיישה. במהלך הסדנה תכינו פרח קנזאשי ייחודי ותוכלו לקחת אותו הביתה, פיסה קטנה משלכם מעולם עתיק ומרהיב.

*שימו לב: הסדנה תתקיים ב-2 סבבים של 45 דקות:

15:00-15:45 + 14:00-14:45

בכל סבב חמישה משתתפים בלבד. 

15:00-16:00 ללמוד יפנית זה כיף! / בנימין ליפשיץ

מתי משתמשים ב"סאן", "צ'אן" ו"קון" בחיים האמיתיים? למה אומרים "איטדקימאס" לפני שמתחילים לאכול? כמה דרכים יש לומר "אני" ביפנית? ולמה שתשמעו על זה הרצאה כשאתם יכולים ללמוד על כל זה בעצמכם? ללמוד יפנית היום זה ממש קל – כל מה שצריך זה מחברת, מחשב וספר לימוד! בהרצאה אציג דרכים ללימוד יפנית עצמי; אדגים עד כמה השפה היפנית נוכחת בסדרות ובסרטים שאנחנו רואים ועוזרת להצחיק, לאפיין דמויות ולקדם את העלילה; ובעיקר אנסה לשכנע אתכם שיפנית זאת השפה המגניבה ביותר ביקום (טוב, חוץ מעברית אולי).

16:00-17:00 חיי מדף: אומנות בובות / נועה מאור

בין אם באינסטגרם, פייסבוק או יוטיוב – בטח יצא לכם להתקל בטרנד של בובות כמעט אנושיות שהן לא רק צעצוע לילדים אלא גם תחום אומנותי נרחב של ציור, תפירה וצילום. אך האם שאלתם את עצמכם מאיפה זה התחיל? בהרצאה ארצה לשפוך קצת אור על התחום ועל השורשים שלו ביפן הפאודלית, להציג את הסוגים השונים של בובות הנפוצות היום ולתת הדרכה על הציוד הנדרש כדי להתחיל בעצמכם!

17:00-18:00 הצד המתוק של יפן / שרית אגב

האוכל היפני נחשב לאחד הטובים בעולם – אבל מה בנוגע למתוקים היפניים? בהרצאה נסקור חלק מהמתוקים המפורסמים, איך משתלבת המסורת היפנית עם המודרניות המערבית, וכיצד התרבות הפופלארית (אנימה למשל), נכנסת לעניין.

דילוג לתוכן