ישיבת ועד אמאי שלא מן המניין 2022 יולי (10.07.2022) – ישיבה וירטואלית

נוכחים: אורי מרקוביץ', יוני לינדר, אופיר לוטן, יונתן קדוש, ליאן לביא, סוניה סינלניקוב, תמר ירון


קרן לין, מנהלת אנימאטסורי, הצטרפה לישיבה.

אנימאטסורי

מעדכנת: קרן

בסיור במתחם אנימאטסורי התגלה שהייתה חוסר הבנה בנוגע לתזמון שיפוצים שיתקיימו במתחם בקרוב, שהיו תלויים בין השאר בדרישות העירייה. קרן לא סבורה שאפשר לקיים את הכנס במתחם בזמן השיפוצים.

קרן מציגה אופציות; אפשר לנסות לעבור לבנייני האומה, אבל צריך לגייס עוד סגל והסגל הנוכחי חדש יחסית; מדובר על עבודה מאוד מאומצת גם אם נמצא את הסגל הנחוץ. קרן סבורה שרוב הצוותים בסגל יצטרכו לפחות עוד אדם נוסף, ונצטרך להרים צוות קופות שלם כי לא הייתה אמורה להיות מכירת כרטיסים בראשל"צ..

אופציה שניה: להפוך את אנימאטסורי ליריד יותר פתוח אולי בסגנון אייקון, כמו שעשינו בסנטר בעבר (אך לא בסנטר).

אופציה שלישית היא כמובן לבטל את הכנס. אורי סבור שזו אופציה גרועה שתפגע בארגון. ליאן מספרת שהיה קשה לגייס אנשים בהארוקון שעבר לכל תחום (מסגל ועד מעבירי תכנים) וכנראה סיבה מרכזית היא שביטלנו את אנימאטסורי לפניו, ולכן ביטול הפעם הוא לא אופציה בעיניה.

קרן סבורה שלעבור לבנייני האומה במתכונת מלאה "ישרוף" הרבה מהסגל. ליאן חושבת שאולי במתכונת שהיא לא של "הארוקון-על-מלא" אפשר להביא סגל להארוקון. אורי ואופיר סבורים שאפשר לעבור לבנייני האומה ולנסות למצוא סגל נוסף, אורי בדק מול העבודה שלו ויוכל לעזור באופן משמעותי כסגל ואף לקחת את ניהול הכנס על עצמו.

אורי מוסיף שהוא סבור שגם לבטל את הכנס יכול לגרום ל"שריפה" של חברי סגל.

יוני מציעה כאופציה לדחות את הכנס לחנוכה – כי קבוע הזמן עד הכנס הוא הבעיה העיקרית בכל הדיונים. זה יעבוד אם הסגל קטן משמעותית (למשל לאירוע יריד), אבל יגרום לבעיות בסדר הגודל הנוכחי של הסגל מול הארוקון.

אופיר מוסיפה שעבור האופציה השניה, סקר שוק למתחם נוסף הוא בעיה גדולה בקבוע הזמן שיש לנו.

אופיר מציעה להעלות את הנושא לסגל הכנס אף כהצבעה, מתוך שקיפות ובדיקה של המצב של הסגל, לא רק מנקודת מבט של המנהלים שלהם. קרן סבורה שהצבעה הוא מהלך לא נכון ויוריד מוטיבציה של הסגל, אבל תומכת בהצגת האופציות לסגל באיזשהו פורמט והסבר שאנו מתדיינים על הנושא.

קרן רוצה לסכם את דעתה – היא מבינה את הצורך של הארוקון והארגון שלא יבוטל אנימאטסורי פעמיים ברצף, אבל סבורה שהגדלת הסקאלה של הכנס לבנייני האומה מאוד יפגע בסגל שלו, במיוחד הסגל החדש הנוכחי. קרן לא בטוחה בהשפעת הזזת המתחם על הסגל. היא עצמה לא מסוגלת לתמוך בקיום הכנס בבנייני האומה ותפרוש מניהול הכנס אם זו תהיה החלטת הועד.

אורי מודה לקרן על הצגת הנושא והערכותיה לאתגרים שיוצבו בפנינו עם כל אופציה.

 

קרן עזבה את הישיבה.

 

אורי סבור שאם עוברים לבנייני האומה הסגל חייב להרגיש שיש לו גב מאמא"י בשביל המעבר הזה. אורי רוצה לדבר עם הסגל הנוכחי בימים הקרובים בפרטי להבין את דעתם בנושא האופציה הזו.

מבחינת כמות מגיעים, אורי סבור שיגיעו אלפיים איש במינימום. לפני שהורדנו חלק ממתחמי הדוכנים ומתחמים נוספים שאולי לא נזדקק להם, ההצעה שנתנו לנו כבר נמוכה מזו של הארוקון.

נוכל גם לפתוח מחדש דיונים עם ספונסרים על מנת לקבל עוד פרסום כעת עם מתחם אחר שבו אנחנו כן רוצים להביא הרבה אורחים ולא מניחים שכבר נגיע לתפוסה מלאה, כפי שהנחנו בראשל"צ.

יוני שואלת מה הדגלים האדומים שיש לשים לב אם יעלו בימים הקרובים. אורי מגיב שגיוס צוות קופות הוא אחד מהם – בסקלת השבועיים הקרובים. עוד בעיה פוטנציאלית היא צוות דוכנים – אורי חושב להקטין את מתחם הדוכנים כדי לעזור לפעולתם, או לתת ליותר דוכנים להקים דוכנים גדולים במקום לתעדף מגוון דוכנים.

הצעתו של אורי – נקיים את הכנס בבנייני האומה, תחת ההבנה שמדובר בסיכון כספי ברמה הארגונית לאחר שאורי וליאן יקיימו דיונים עם סגל הכנס ויראו שיש היתכנות להצעה זו. הסיכון מניח הערכת תקציב ראשונית פסימית, לפני הורדת מתחמים מסוימים בבנייני האומה מהתקציב. הצבעה – עבר פה אחד.

הדיונים עם הסגל יהיו במטרה להבין מה הבעיות האפשריות ולפעול כדי למזער אותן, וכמובן להבין איזה חברי סגל מוכנים ורוצים להשתתף בפורמט כזה.

בנוגע לנכנסי חינם מהסגל הארגוני – עקב הגדלת המתחם לא נגביל את נכנסי החינם וניתן לכל הסגל הארגוני להיכנס בחינם; נעשה סינון אחרי האירוע של סגל ארגוני בכללי, מה שרצינו לעשות בישיבת יולי במקור ואמור לקרות פעמיים בשנה.


הישיבה נסגרה.