ישיבת ועד אמא"י – ינואר 2020 (29.01.20)

נוכחים: יוני לינדר, אורי מרקוביץ׳, ניב שצ'רב
אורחים: יובל פישר, סם דניאל, גיא סוקולטסקי
בשיחת וידאו: ענן גיבסון


1. התקיימה ישיבה שמטרתה הייתה לבצע סיכום של משלחת WCS של 2019, דבר שלא התבצע בזמן המתאים לכך, ועל כך בין השאר היה הדיון.

סם, ענן ויובל הציגו את ההתנהלות השוטפת של המשלחת, עברו על דברים שעבדו ודברים שלא עבדו ודברים שידרשו שינויים לפעמים הבאות.

בין השאר נידונו הוצאות נוספות שצריך לשקול ברצינות להוסיף לתקציב ה-WCS, על אף שנושא זה הוצב כסוגיה שנצטרך להחליט את כובדה בשל תקציב ארגון לחוץ. ענן ויובל הדגישו שכל סכום כסף שהארגון ישקיע במשלחת ישפר מאוד את ההרגשה הכללית של הנציגים.

אורי הבהיר שהמטרה של הארגון בלשלוח את המשלחת ל-WCS היא לא לנצח את התחרות אלא להראות נוכחות, ובהקשר הזה הוא מרגיש שהמשלחת עשתה עבודה ממש טובה.

התקיים דיון על איך לעזור לכניסה של אורגנייזר חדש ל-WCS ובנוסף על איך לבצע חפיפה למשלחת בכללי.

יובל עברה עם גיא על מתי בדיוק בלו"ז נלבש הקוספליי איתן הן התחרו בתחרות עצמה. מציינת שלא יודעים מה יהיה הלו"ז בדיוק בשנה הבאה אז אי אפשר לדעת בדיוק איך זה ייראה. השנה הביאו 5 תלבושות סהכ שזה יותר משהיה צריך בעבר. לא נראה שלמישהו בארגון או מבין שאר המתחרים איכפת אם התלבושות לאירועים שאינם התחרות עצמה הן קנויות.

לאחר מכן הוועד העביר מספר שאלות על התנהלות התחרות הכללית כדי שיוכלו לדעת לעתיד, בהקשר לצורה בה השיפוט מתנהל ודברים שכדאי לשפר בצורה שבה אנו מבצעים את התחרות בארץ, וגם על ההווי של המשלחת עצמה.

 

לסיכום השיחה אורי ביקש לקבל מהמשלחת את חוות דעתם על מה התכונות הדרושות לאורגנייזר הבא. צוין שכדאי שהוא יהיה מתחום הקוספליי אך הוא לא חייב להיות קוספלייר, ושהוא צריך להיות בן אדם שמוכן לתת מעצמו לא מעט. סם ציינה ש-WCS מצפים שהקבוצה תהיה קבועה ולא תשתנה. 

 

לאחר מכן אורי והוועד שאלו את המשלחת מספר שאלות על ההתנהלות הכללית בהקשר לקיומו של קו-אורגנייזר בתחרות מצידנו על חשבון עצמו. נאמר שזה דבר שיכול לעזור, כל עוד זה לא משפיע על התקציב כמובן, אך כל הדברים מוקצבים לשלושה אנשים וחשוב לקחת את זה גם כן לכדי חשבון.

אורי ביקש לדעת מסם אם היא מעוניינת להמשיך את התפקיד, אך היא ציינה שבגלל הצורה בה כל תהליך ההחלטה על היציאה למשלחת ב-2020, והצורה שבה היא קיבלה עדכונים על מה שקורה, היא מרגישה שהיא לא רוצה לעשות את התפקיד יותר כיוון שיש לה הרגשה של אכזבה מהארגון. אורי ציין שהוא מצטער על ההרגשה אבל חייבים להפיק מזה לקחים לעתיד, ולהתחיל לערב את הסגל הארגוני יותר בישיבות הוועד כדי שלא יקרה מצב שנראה רק תמונה חלקית דרך מלווה ועד.

לאחר מכן אורי ביקש לשמוע על ההרגשה הכללית של המשלחת לפיה הוועד לא היה מעוניין לשמוע את מה שיש למשלחת להגיד. הנושא הובהר לוועד ואורי ביקש מכל חברי הוועד להיות יותר ערניים לדברים האלו כי באמת שחשוב מאוד שהוועד ישדר הקשבה ואכפתיות לסגל הארגוני ולכלל חברי הארגון, כי בשביל זה הוועד פה.

 

לסיכום הוועד ביקש מהמשלחת המלצה לאורגנייזרים אפשריים ועלו מספר שמות על הפרק.

 

תומר שלו מצטרף לישיבה

סם, ענן ויובל עוזבות את הישיבה


2. זהות האורגינייזר וWCS 2020

אורי ביקש לעלות לעלות לשיחה את הנושא של הקשר מול WCS והאורגינייזר ל2020.
בסופו של דבר האורגינייזר אמור להיות אחראי גם על הקשר מול WCS, כרגע אין מישהו שמקיים את הקשר הזה באופן פעיל.
בסופו של דבר המועמדים הראשונים מבחינתו לתפקיד הם מצוות קוספליי, השניים הם המלצות של צוות קוספליי ורק אז מגיעים להמלצות של הועד.
האם יש מישהו מצוות קוספליי שיכול להתחייב לתפקיד בשלב הזה החיים?

גיא ציין כי לדעתו פלומה מעוניינת אך לא יודעת כמה זמן יהיה לה לעשות את זה, וגם הוא מעוניין ויודע שיהיה לו את הזמן לעשות את זה. הוא אינו יודע על הזמינות של שאר חברי הצוות ויצטרך לברר מולם.

אורי ציין שאם כל המועמדים לתפקיד הם מתוך צוות קוספליי – הועד יכול להחליט כי הסמכות תהיה בידיי צוות קוספליי לבחור מישהו מתוכו, והוא סומך עליהם בנושא זה.

 

פלומה פרלוב מצטרפת לישיבה דרך שיחת וידאו

 

פלומה ציינה כי הפגישה של צוות קוספליי מתוכננת ליום ראשון הקרוב, רוב השיחות שלה נעשו עם גיא כי הוא האחראי על נושא הWCS בתוך הצוות.
בפגישה,בין היתר, יעלה לדיון בצוות עניין זהות האורגנייזר.
לאחר הדיון על הנושא אורי ציין שהוועד יכול להסמיך את הצוות להחליט בעצמו. ההצעה על הפרק:
הועד מאשר לצוות קוספליי ארגוני להחליט על אחד מחברי צוות קוספליי ארגוני הנוכחי בעת ההחלטה שיהיה האורגנייזר של תחרות WCS 2020, על צוות קוספליי להחליט עד ישיבת הועד הבאה ובה ידווח המלווה או הצוות לכל המאוחר את זהות האורגנייזר שנבחר. מרגע שצוות קוספליי ארגוני החליט בינו לבין עצמו את ההחלטה – המינוי הוא רשמי.

ההחלטה התקבלה פה אחד.

 

פלומה וגיא עוזבים את הישיבה

 

יוני: רלוונטי מבחינה תקציבית לWCS הבא, שריון כרטיסי רכבת משדה התעופה לנגויה כי חתכו את השלב של טוקיו ויכול להיות שגם כרטיסי חזור.
אורי: קריטי מאוד שנבין בדיוק כמה העסק הזה עולה, זו משימה שלי כמלווה הצוות לשבת ולסגור את התקציב המחודש. נעשה תקציב הכרחי ואז נדרג מותרות שנוכל לראות אחרי הארוקון אם אפשר לדון בהן מבחינה תקציבית.


3. שינוי בתקנון הדוכנים בהארוקון 2020

נאקורי בן-דור מצטרפת לישיבה

ניר דרניצקי וליאן לביא – מנהל וע' מנהלת כנס הארוקון 2020 – מצרפים לישיבה דרך שיחת וידאו

 

אורי אומר שהועד זימן את הישיבה הזו מכיוון שיש בעיה בכנס הקרוב ואנחנו צריכים לדבר עליה באופן פתוח כדי להבין איך להתקדם על זה. נאקורי נמצאת איתנו בישיבה מכיוון שצוות תילתן ביקשו להעלות את הנושא: השינוי בתקנון הדוכנים.

הועד דן מול ההנהלה על השינוי בתקנון. הובהר כי לא מדובר בסעיף שמהווה דרישה חדשה, אלא רק נוספה הבהרה לגבי נושא שמאז ומתמיד היה מצופה מהדוכנים, והוא חלוקת קבלות; מכיוון שאנו כבר דורשים מהדוכנים לציית לחוקי ישראל ומכירת סחורה מחוייבת בחלוקת קבלות. סיבת ההוספה היא מכיוון שבנייני האומה העלו אלינו תלונה על דוכן או שניים שאמרו להם שלא חילקו קבלות בכנס הקודם, לא צוין איזה דוכן. 

התקיים דיון על האם יש לשלוח מייל הבהרה מסודר בנושא לקהילת הדוכנים. סיכום השיחה היה שאין צורך וצוות דוכנים יטפל בפניות בנושא באופן פרטני.

 

נאקורי בן דור, ניר דרניצקי וליאן לביא עזבו את הישיבה.


4. בחירת חבר ועד חדש

יוני אומרת שמבחינה תקנונית לועד יש את הזכות לבחור בעצמו מחליף לחבר ועד שפורש.

אורי מחדד שאנחנו בתור חברי ועד חושבים על אופציות, בודקים עם אותן אופציות באופן פרטני האם הם בכלל פנויים ומעוניינים, מעלים את האנשים האלה לדיון ועדי כדי לבדוק האם יש הסכמה בין חברי הועד להאם הם מתאימים.
קרן לין ודריה ברט מועלות כאפשרויות  מכיוון שהן רצו בבחירות לועד. הועד יחשוב על אופציות נוספות ויחליט בישיבות הקרובות.


5. קשרי חוץ

מעדכן: אורי

אורי: שגרירות יפן מזמינים אותנו למסיבת הגן של יום הולדת של הקיסר – 27.02 – אבל השנה הם יכריזו על הפרס שקיבלנו על הבמה וכחלק מזה יהיה סרטון שמציג מי אנחנו ומה אנחנו. יהיה מדובר במתכונת מצומצמת של הארגון: אורי, סם דניאל א' קש"ח ועוד שני חברי ועד.


6. בחירת מנהל לכנס קיץ

יצא קול קורא, יש שישה אנשים שהביעו התעניינות ומחכים לשיחת טלפון מאורי.
אורי אמר שהוא מתכנן לכתוב פק"ל לשיחות ולהתחיל לעשות אותן מחר (02.01).

ניב הציע לעזור לעשות עם השיחות טלפון.
היעד של אורי ללעשות את כל השיחות האלה ביומיים הקרובים.
שיחות למעוניינים יסתיימו אורי יפתח שרשור מייל עם המסקנות שלו מהשיחות ואז נדיין את מי ניקח לתפקיד א. מנהל, זאת אומרת מי שנראה שיכול להיכנס לנעליים האלו ולזיז את העניינים קדימה, ומי הע' מנהל.
בנוסף, בפק"ל גם תהיה שאלה לגבי ניהול אירוע קטן יותר מכנס הקיץ, בחנוכה.
יוני מזכירה שיש לנו שני אירועים שצריך למצוא להם מנהלים: הדחוף זה כנס קיץ, הקצת פחות דחוף זה חנוכה. אופציה נוספת ולא דחופה כלל, אבל דרך טובה לחפוף אנשים עם מעט ניסיון, זה אירוע שבועות. 

אורי מעדכן שבין הישיבה הזאת עד הישיבה הבאה הוא יהיה שבוע ויומיים ביפן. במהלך השבוע ויומיים שאורי לא יהיה בארץ הוא לא יהיה זמין לטיפול בעיניים ועדיים –  ויטל יטפל בפניות האלה עד שיחזור ואורי יעביר לו רשימת משימות שצריכות להיעשות בתקופה הזו.
הצבעה:
מ10.1 עד ה18.1 כולל הועד יוכל לכנס שיחת טלפונית עם חמישה אנשים בלבד ולעביר החלטות בהצעה מיילית עם חמישה קולות בלבד.

ההצבעה התקבלה פה אחד.


 

 הישיבה נסגרה.