נוכחים: אורי מרקוביץ', יוני לינדר, אלה ברוך, דני פייגלמן

 

1. עדכונים בירוקרטיים להקמת הארגון

מעדכן: אורי

לאחר ששלח לנו סירוב עקב קריאה שגויה של אחת ההחלטות שעברו באסיפה, ובעזרת העו"ד המסורות שלנו, רשם העמותות שלח לנו אישור על כל השינויים שהוחלטו באסיפה הכללית בתחילת אפריל. רשמית יש תקנון חדש ומטרות חדשות לארגון, והאישור כעת בדואר ואמור להגיע בקרוב לתיבת הדואר הארגונית.

יש לעדכן את האתר הארגוני עם כל מה שאושר באסיפה הכללית וכעת ע"י רשם העמותות; יוני לוקחת על עצמה לעשות את זה.

אורי יעבוד עם חיים וורמברנד, רואה החשבון שצבי בר, רואה החשבון של הארגון המליץ עליו לצורך עבודה מול מס הכנסה, כדי לסגור את הכרת הארגון כגוף ציבורי מול מס הכנסה בהקדם האפשרי.

כעת כשהתקנון החדש התקבל יש לקבוע אסיפה כללית נוספת לשתי מטרות: הראשונה היא אישור הדו"ח מילולי לשנת 2016 והשנייה היא העברת שינויים חשובים נוספים בתקנון שנדחו באסיפה הקודמת. אורי לוקח על עצמו את האחריות לארגן אסיפה זו ולהוציא הודעה פומבית, ויעדכן בשבוע הקרוב במטרה לנהל את הישיבה במהלך יולי.

הסיכום השנתי הכספי של 2016 נסגר בהצלחה, והקשר עם האגודה למד"ב ופנטסיה לגבי הכספים שנותרו להעביר עבור כאמ"י מתנהל כסדרו.

 

2. זכויות יוצרים ארגוניות

מעדכן: דני

בנוסף לנושא חוזי זכויות היוצרים שמנוהל כרגע, ומתעכב בצד העו"ד, צריך שמישהו יקח אחריות על משימת רישום הסימנים הארגוניים (למשל הלוגו של אמא"י והשמות של הכנסים), שהוא נושא שונה מאשר זכויות היוצרים; דני מתנדב למשימה זו.

 

3. מחסן

מעדכן: דיון כללי

כרגע אין מחסן פנוי נוח כלל. דני ואורי טוענים שמעבר הדרגתי יהיה הגיוני הרבה יותר בהתחשב במצב. יוני טוענת שזהו אכן מצב נוח יותר עבורנו אך בנוגע לאגודה להבנתה המצב שונה מלפני כמה חודשים והם רוצים אותנו החוצה מהמחסן שלהם.

הועד ינסה לסייע בסקר השוק בזמן הקרוב, בכוונה להציע מתווה יציאה עד אחרי כאמי לאגודה.

תמר תדבר עם האגודה לגבי המצב במחסן.

 

4. תוכנת הרשמה לארגון

מעדכן: אורי

הבעיות שעלו בישיבה הקודמת נסגרו ברובן והעבודה מתקדמת כסדרה.

 

5. א' מניעת הטרדות מיניות

מעדכן: אורי

עמית ששון הצטרפה בשיחת סקייפ.

עמית ששון נקבעה כבר בישיבת אפריל כאחראית מניעת הטרדות מיניות של אמא"י. טרם התקיימה ישיבה שלה מול לינה ציגנוב, א' מניעת הטרדות מיניות הקודמת של אמא"י, אבל עדיין חשוב שתתקיים ביניהן שיחה.

עמית עדכנה את הועד בנושאים הרלוונטיים לעבודתה כרגע.

דני מעדכן שיציג את עמית להנהלת כאמ"י ויצרף אותה לקבוצת ההנהלה, על מנת לתאם תדרוכים לסגל ולמתנדבים בהמשך. אורי מדגיש מאוד לשים דגש על החשבונית של העו"סית, עקב ליקויים בנושא בעבר, ומציין שזו אחריות עמית בעיקרון.

 

6. דיון על בעיית ההטרדות בכנסים

מעדכנת: אלה

התקיים דיון ביוזמת אלה על היחס המאוד מזלזל בקרב קהל המגיעים בכנסי אמא"י. אלה מעלה אותו מכיוון שצוות ACC העלה את הנושא מולה ברצון להוציא קמפיין להגברת הכבוד ההדדי בקהילה – כאשר כמובן שבמסגרת הצוות דובר על בעיות הקשורות לקוספליי, אך אלה חושבת שהנושא ממש לא אקסקלוסיבי לקוספליי כי אם לקהילתנו ככלל.

בנקודה זו ניתקנו את השיחה עם עמית.

 

7. כאמ"י 2017

מעדכן: דני

הכנס בפיגור קל מאחורי הלו"ז בעיקר עקב השבוע האחרון שהיה עמוס לרוב הסגל הבכיר. צוות עיצוב השיגו מספיק אמנים שרצו לצייר ולכן אין בעיה עם לקיחת נושא לכנס ("מסעות").

כרגע חסרים לכנס תכנים. דני מציין שההרשמה טרם נגמרה.

בנוגע לתחום הקוספליי בכנס:

התקיים דיון קצר על איך נכון שACC יעבירו שינויים רצויים לצוות קוספליי. הסיכום העיקרי היה שצוות ACC יכולים להעביר דרך נציגם בצוות קוספלי שינויים רצויים, אבל צוות קוספליי הוא זה שיחליט אם זה יקרה – לACC אין מרות על צוות קוספליי, לא' קוספליי יש את המילה האחרונה. סוכם שיש לחדד נקודה זו מול ACC וגם מול צוות קוספליי.

דני ואורי מבקשים רשמית לתאם ישיבה עם הועד, צוות קוספליי ונציגי ACC, שתתרחש בהקדם האפשרי, כדי לסגור את הנושאים הרלוונטיים כמה שיותר מהר לקראת הכנס.

נציג מהכנס צריך לפנות לאקו"ם ואורי יעביר חפיפה בעניין לאחראי לדבר.

 

8. מש"י

מעדכן: דני

גיא מרטון סיים לערוך את הסרטונים מהארוקון. לא ברור אם למרטון הוחזר כסף על הכונן הנייד הארגוני – אורי אחראי על בדיקת נושא זה. צריך להחליט מה ואיך עושים עם הסרטונים.

 

9. פרויקט תלתן

מעדכנת: אלה

נשלח תקנון מוצע לאירוע וטרם ענו עליו כל חברי הועד. אורי מציין שכבר פספסנו את היעד של חודשיים לפני האירוע לפרסם את התחרות.
יעל קוזניוק מנהלת הפרויקט פרשה מהתפקיד ומהצוות מסיבות אישיות. א' הפרויקט החדשה היא דניאל שחם שהייתה חברה בצוות הפרויקט ואיתה נשאר חבר הצוות נתן שטיבלברג והם עושים עבודה ו"נותנים בראש".

 

10. תכנית עבודה שנתית

מעדכן: אורי

אורי ממליץ לפרסם את תכנית העבודה השנתית כדי לפחות שיהיה ידע בקהילה על מה הועד תכנן לעשות, כדי לקדם שקיפות. אלה מציעה להציג אותה במפגש הפעילים הענייני, אורי מסכים ואומר שאפשר לפרסם בפעילים לאחר מכן.

 

11. מפגש פעילים ענייני

מעדכן: אורי

נושא המפגש – אורי מציע מפגש עדכונים בירוקרטי בעיקר על תהליך הקמת הארגון.

לדעת אורי צריך קצת לפני המפגש להכריז על האסיפה הכללית ביולי וקצת אחריו צריך להכריז על האסיפה באייקון.

 

12. בחירות לועד אמא"י

מעדכן: אורי

אורי לוקח על עצמו את האחריות ללוות את הבחירות. זה כולל: למצוא מנהל לבחירות שאינו מתמודד בהן, לעבור על תקנון הבחירות הקודם ולעדכנו ולהביאו לאישור הועד ולדאוג לקיום הכרזות ופלטפורמות הבחירות כסדרן.

 

13. פניות לועד מאז הישיבה האחרונה

מעדכן: אורי

הייתה פניה בנושא הקונסולות בכנס מטעם דב אלוף, שדני צריך לענות לה.

הייתה פניה של מיכל פז קלאפ מטעם הוצאת כנרת, שרצתה לדבר איתנו על נוכחות בכנס גיבורי העל בחולון ועל שיתופי פעולה אפשריים בעתיד. רוצים לדבר איתנו על פרסום משותף לכל הפחות, אורי מעוניין לקיים פגישה מסודרת איתה בשבועות הקרובים ודורש נוכחות של עוד חבר וועד. אלה התנדבה, אורי ידאג לתאם פגישה כזאת.

 

14. מעבר על משימות מישיבה קודמת

מעדכן: דיון כללי

כרגיל משימות קצרות טווח נסגרו בעיקר.

 

הישיבה נסגרה.

 

נושאים שעודכנו במייל:

1. צוות ACC

מעדכנת: אלה

בחודש יוני התקיימו 2 סדנאות העשרה

בתאריך 20.06.17 התקיימה סדנה בנושא סאונד שהועברה ע"י שי שינאי קדוש, לסדנה הגיעו 12 משתתפים.

בתאריך 29.06.17 התקיימה סדנה בנושא איפור שהועברה ע"י קריס מרטיננקו, לסדנה הגיעו 12 משתתפים.

דביר אילן נציג ACC לקח על עצמו העברת תוכן בתחום הקוספליי בפסטיבל אנימיקס

אלה נפגשה עם גיא מרטון ואספה צילומים מאירוע הקוספליי הארוקון 2017, כאמ"י 2016 והארוקון 2016 לשם פרסום ברשתות החברתיות של אמא"י.

מג'אפן אקספו התקבלה תשובה שתינתן עבורנו התייחסות במייל לאחר קיום הכנס בתחילת חודש יולי.

אופיר קרטס נבחרה להיות נציגת ACC כ-ע' בצוות קוספליי לכנס כאמ"י.

 

2. הפקות מקור

מעדכן: אמנון

ב-09/06 התקיים ראן של מחזמר BrAND Musical שעתיד לעלות בכאמ"י. יתקיים ראן נוסף בסוף חודש יולי ומה שלא יהיה בראן זה לא יהיה במופע, ואם הראן לא יעמוד בסטנדרטים הנדרשים ההפקה לא תוכל לעלות במסגרת המצופה בכאמ"י.

 

3. מצב שימור הידע הארגוני

מעדכנת: יוני

אין עדכון החודש.

 

4. פעילים

מעדכנת: תמר

מעדכנת שבוצע סינון ורישום מחדש של פעילים שלא היו בתוקף.

גם בקבוצת הפייסבוק של הפעילים.

 

5. צוות תכנים שנתי

מעדכנת: יוני

אין עדכון החודש.

 

6. מנגה קפה

מעדכנת: יוני

אין עדכון החודש.

 

7. ספריה

מעדכנת: תמר

הייתה שיחה עם יבגני על אי ההבנות בפרויקט.

הוועד אישר במייל תקציב והתנעה מחדש.

 

8. קשרי חוץ

מעדכן: אורי

הצוות עובד כמתוכנן לכנסים הקרובים.