נוכחים: אורי מרקוביץ', יוני לינדר, תומר דוד, אלה ברוך, סבי איזילוב, חברת ועדת הביקורת מאיה רוזנשיין

 

1. סיכום שנתי כספי

מעדכן: תומר

כל החומרים הועברו לרו"ח שאנו עובדים איתה על הסיכום השנתי. חסרות לנו עוד 20-30 קבלות שזה מצב לא רע בכלל לסיכום שנתי, רובן על סכומים קטנים.

 

2. הארוקון 2019

מעדכן: אורי

נתן רונין מנהל הכנס התחיל את העבודה על הכנס, המלווה שלו יבחר כמובן מהועד הבא.

אורי מבקש מהועד לאשר שהגדרת התפקיד של נתן לא תהיה "מנהל הארוקון 2019" אלא "מנהל הארוקון". כלומר, נתן יוגדר כמנהל כנס הארוקון עד שיקבע אחרת. זאת כדי לתת אפשרות להנהלת הכנסים לתכנן גם שנים קדימה ולא רק חצי שנה קדימה.

המשמעות היא שהועד לא יצטרך להכתיב החלטות להנהלות כנסים שטרם גויסו, כי יהיה מנהל שאחריותו לדבר עם הועד על כל החלטה הנוגעת לכנס; מצד שני, זה גם אומר שההנהלה צריכה להיות מעורבת בכל ההחלטות כמו גיוס אורחים וגיוס תכנים כגון הפקות מקור.

אורי מציע שבישיבה אחרי סוף הליך הסיכום לאותו הכנס נוכל לדון עם המנהל על האם הוא ינהל את הכנס הבא.

ההצעה עלתה להצבעה – 5 בעד (יוני אורי תומר אלה סבי) 0 נגד 0 נמנע – עבר פה אחד.

 

3. בחירות 2018

מעדכן: אורי

התקבלו עד כה 2 מועמדויות לועד, אך עוד יש שבועיים לסגירת שליחת המועמדות.

בנוגע לסרטוני פרסום לבחירות, יוני שלחה תסריטי סרטונים סופיים לשאר הועד להקלטתם. ההעדפה היא לסיים עד יום חמישי להקליט, כדי שיהיה זמן לערוך אותם.

 

4. תקנון

מעדכנת: יוני

יוני תעדכן במייל על עדכונים מאפרת לגבי נקודות התקנון הנוכחיות שהועד התדיין עליהן מיילית.

בין השאר, יש רצון לתקנן את מעמד הפעילים, ואחד הסעיפים שהתדיינו נותן לפעילים את הזכות לדרוש תשובה מהועד לגבי שאילתה שלהם. בנוסף לדיונים במייל, מאיה ממליצה להוסיף ולרשום בו "בכפוף להוראות כל דין". אורי מוסיף – שנגביל סעיף זה לפעמיים בקדנציה, כדי להבהיר שיש משמעות לשאילתה וזו המטרה של סעיף זה בתקנון.

לאחר דיון בנושא חברות בארגון של פעילים, הוסכם שיש להוסיף להגדרת הפעיל שפעיל הוא, וחייב להיות, חבר אמא"י.

 

5. פיקניק פעילים

מעדכנת: אלה

אלה לא תוכל להגיע לפיקניק בתאריך שנבחר. המפגש יהיה בגני יהושע ונראה שהאוכל בו יהיה על האש.

אורי יקח על עצמו את האחריות על המפגש כולל קניות ותכנון הווי.

אלה תעביר רשימת מסקנות מהפיקניק אשתקד לאורי.

 

6. צוות טכני שנתי

מעדכן: אורי

התקבלה בקשה מרז אתגר, א' טכני בכאמ"י 2018 בין השאר, ושאר צוות טכני מאותו כנס, לפתוח צוות טכני שנתי. אורי הקריא לועד את הסיבות ששלח רז לפתוח צוות כזה, הקשורות בעיקר לשימור ידע ארגוני וקביעת נהלי עבודה עבור צוותי טכני לאורך השנה, כמו גם עבודה מול צוותים ארגוניים שנתיים אחרים.

תומר מעלה התנגדות להצעת המבקשים; הוא רואה בכך לקיחה של כל תחומי האחריות של סגל הכנס פרט לתפקוד ביום עצמו, ורואה בכך עוד קביעה עבור מנהל הכנס של מה יקרה בכנס.

לאור התנגדויות אלו, אורי ישלח את ההצעה באופן מסודר במייל שם הועד יתדיין עליה.

 

7. נוהל משוב ארגוני

מעדכן: אורי

הנוהל עבר לסגל כאמ"י 2018, ובקרוב יתחיל לפעול מעשית. בנוסף, אורי מבקש מהועד ליישם את הנוהל עם צוותיהם השנתיים, כמו שדובר – מבצעים אותו פעם בשנה בסוף כל שנה.

 

8. קשפ

מעדכן: אורי

רז אתגר א' קשרי פנים סגר שת"פ עם חנות בשם אקיהברה הקטנה לקראת פתיחתה, אירוע שיתקיים בחמישי הבא (6.9).

תומר מעלה תלונה עליו – האירוע חופף לפיקניק הפעילים; שאר הועד שמע על אירוע זה רק אתמול, ויש לו השלכה מסוימת על הפיקניק מכיוון שיש באותו אירוע קראוקה (ואף חשבו לגייס בנוסף הרצאה, אך אורי אמר לרז שהרעיון עלול לפגוע בקהל שני האירועים ולכן הם ירדו מכך). אורי מסכים עם תומר שראוי היה לשלוח מייל לועד בנושא, במקרה הזה כמו גם במקרים דומים בעתיד.

 

9. כאמ"י 2018 – סיכומון ראשוני

מעדכן: אורי

הכנס הפסיד מעט יחסית.

הועלה שצריך לבדוק מחדש את העמלות שאנחנו משלמים על תשלום במזומן בקופות, אולי משלמים עמלה כפולה כרגע.

 

10. זכויות יוצרים ודמויות ארגוניות

מעדכן: אורי

נשלחה טיוטה מתקדמת להסכם זכויות יוצרים והיא בדיון פעיל עם מחזיקות הזכויות הנוכחיות.

 

11. אירוע תכנים ספטמבר

מעדכנת: יוני

תומר ממליץ שנבדוק את החדרים שינתנו לנו במקום ונסייר בהם כדי לוודא שהם מתאימים לנו מבחינת טכני, כי אולי לא נהיה באשכול אלא בבית הספר עצמו, שם אנחנו לא רגילים לקיים אירועים.

12. צוות תלתן

מעדכנת: אלה

סיכום התחרות בכאמ"י:

הייתה עליה רצינית ברמה, הייתה השתתפות רבה בהצבעות חביב הקהל בעמוד הפייסבוק – היצירות עם ההצבעות הכי רבות קיבלו מעל 400 לייקים.

לקטגוריית הקומיקס הוגשו רק 3 יצירות, הצוות החליט לבצע איזון מחדש של הזוכים ולתת לקטגוריה ציון משוקלל של הקהל והשופטים, רק אדם אחד זכה בה. קטגוריית הציור קיבלה במקום זאת 3 זוכים, 1 חביב הקהל ו2 לפי הצבעת השופטים.

התקשורת מול הספונסר מאי ארט הייתה טובה מאוד.

מסקנות מהתחרות הן שהצוות רוצה לקיים תחרות בה תהיה רק קטגוריית קומיקס, על מנת שיותר מתמודדים יקחו את האתגר על עצמם ולא יקחו את "הדרך הקלה" של ציור בודד.

13. צוות ACC

מעדכנת: אלה

לגבי שאלת הכבודה מהישיבה הקודמת – הנושא עדיין בבירור.

הצוות מחפש חברי סגל חדשים, כבר הגישו אליהם מועמדות מספר אנשים, כולל מתנדבים לתפקיד א' הצוות.

בקהילה עלתה יוזמה לפתוח קבוצת צ'אט למי שמתכננים להשתתף במוקדמות לWCS. הצוות תהה מה ראוי שיעשה בנושא; עוד באותו היום התקבלה פניה בACC מאחד החברים באותו צ'אט לגבי פתיחת קבוצת פייסבוק בנושא שצוות ACC יהיה חלק ממנה. הצוות הסכים להצעה זו אבל דרש שהקבוצה תהיה פתוחה לקריאה כדי שלא יווצר מצב של פערים בידע בין אנשים בקבוצה ושאינם בקבוצה.

לאחר דיונים עם יוזמי קבוצת הצ'אט הוסכם שצוות ACC יפתח קבוצה כזו שתהיה פומבית ובאחריות הצוות. כל אדם יכול לראות את הפוסטים בה, אבל רק אנשים שמתכננים להשתתף במוקדמות יכולים להיות חברים בקבוצה ולהגיב בה על פוסטים.

בנוגע לסוגיית הליך ההרשמה לתחרות הקוספליי שנפתח בקהילה לדיונים בזמן האחרון, צוות ACC ינהל דיון בנושא ויעביר לועד המלצות. הועד מבקש שתהיה נוכחות של שופטים ושל סגל קוספליי בדיון זה.

סבי איזילוב יצא מהישיבה.

 

14. ועדת בחירת שופטים

מעדכן: אורי

אורי מעלה שיש שני מועמדים לועדת בחירת שופטים, כמו שדובר הרבה יותר מוקדם בקדנציה, שלפחות עם אחד הוא כבר דיבר ווידא עניין בנושא. אלה הציעה ללוות את הועדה במידה ותיבחר לקדנציה נוספת עד כמה שהועדה צריכה ליווי פעיל מהועד; זהו זמן טוב לגיוס ועדה כזו כי הקהילה בדיוק בתהליך דיון פנימי לגבי העניין בכל מקרה.

 

14. פניות לועד

מעדכנת: אלה

עמנואל יוסופוב שלח הודעה לגבי אירוע שקרה בכנס; הזיזו אותו ולפחות עוד אדם נוסף מנקודה בה הם צילמו בכנס. אורי מסביר שבעבר היה אדם ספציפי שפתח פינת צילום במקומות שגרמו לפקקים בכנס, אז מתוך רצון ליחס שוויוני ההנהלה החליטה פשוט לאכוף שאין לפתוח "פינות צילום" במתחם הכנס – כדי למנוע הפרעה לבאי הכנס בגלל יצירת פקקי תנועה וכו'.

אורי מציע להגדיר נקודה בכנס שבה מותר להציב ציוד צילום ולפתוח "פינת צילום". תומר ואלה מציעים אולי להגדיר מספר נקודות במקום זה; תומר מציע בפרט לשלוח לעמנואל שעל כך הועד חושב כרגע ולבקש את דעתו. הועד מסכים עם הצעה זו.

בנוסף קיבלנו פניה ממוזיאון המדע בירושלים – יוני תענה להם.

 

הישיבה נסגרה.

 

נושאים שעודכנו במייל:

1. פרויקט הספריה

מעדכנת: יוני

אין עדכון החודש.

 

2. מחסן

מעדכנת: יוני

אין עדכון החודש.

 

3. קשרי חוץ

מעדכנת: יוני

אין עדכון החודש.

 

4. כוח אדם

מעדכנת: יוני

אין עדכון החודש.

 

5. מש"י – מיתוג, שיווק ויחסי ציבור

מעדכן: בן

אין עדכון החודש.

6. מועדוני צפיה אמא"י

מעדכנת: יוני

ישנה קבוצה בבית ספר אורט באשדוד שתיפתח בתחילת שנת הלימודים, לעת עתה לא צפויה שום עלות כספית לארגון עקב הנהלים של קראנצ'ירול, אשר נותנים משתמש פרימיום בחינם למועדוני צפיה כל עוד אלו מקיימים לפחות הקרנה אחת לרבעון ושולחים לקראנצ'ירול דיווחים על הסדרות שנצפות. את הקבוצה ינהל שי פריד.

 

7. צוות תכנים שנתי

מעדכנת: יוני

מעבר לאירוע התוכן בספטמבר, עליו העבודה מתקדמת טוב, אין עדכונים נוספים.

 

8. הפקות מקור

מעדכנת: יוני

הצוות עבד על סקציה לאתר אמא"י והגיע לפורמט אשר מוסכם על הועד לאחר דיון במייל. הסקציה תישלח בקרוב לאחר עריכות אחרונות לצוות האתר לפרסום.

 

9. מצב שימור הידע הארגוני

מעדכנת: יוני

אין עדכון החודש.

 

10. פעילים

מעדכנת: יוני

אין עדכון החודש.