ֿישיבת ועד אמאי 2022 מאיוני (20.06.2022)

נוכחים: אורי מרקוביץ', יוני לינדר, אופיר לוטן, יונתן קדוש, תמר ירון, בשיחה וירטואלית: ליאן לביא


סנטר-קון

מעדכן: אורי

אירוע שמתקיים בדיזנגוף סנטר ב7-8 ביולי. אנחנו מפרסמים את האירוע, אך לא תרמנו משהו אחר לאירוע, בין השאר עקב החוסר בכוח אדם בארגון. הסנטר כן פנו לכמה מעבירי תוכן מאירועינו וגייסו אותם לכנס באופן בלתי תלוי בנו. יהיה לנו דוכן באירוע.


בחירות 2022

מעדכן: אורי

האסיפה הכללית השנתית ואיתה הבחירות יתקיימו באייקון כרגיל אם לא יקרה משהו לא צפוי כגון התפרצות קורונה גדולה.

צריך חבר ועד שילווה את הבחירות. מתפקידם לגייס את מנהל הבחירות – שאסור עליו להתמודד בבחירות. עליו לקבל את המצעים, לדאוג שיעלו לאתר, ולרוב הוא גם ינהל את הבחירות באסיפה.

יש גם לדאוג ללו״ז הפרסומי. בעבר לא ממש הצלחנו לעשות פרסום טוב לבחירות ולמשוך מתמודדים. אופיר מציעה לעשות לייב אינסטגרמי של היכרות עם המתמודדים – התמונה של הועד הנבחר בשנה שעברה היא מהתמונות עם הכי הרבה חשיפה שהיו לנו באינסטגרם.

אופיר מתנדבת לתפקיד מלוות הבחירות – אין התנגדות.


ירדן ליבני מנהלת אירוע ל״ג בעומר הצטרפה לישיבה באופן וירטואלי.

סיכום אירוע ל״ג בעומר

מעדכנת: ירדן

אורי פותח ומודה לירדן על ניהול האירוע, התגובות מהקהילה על האירוע היו חיוביות והאירוע היה הצלחה.

טרם נעשה סיכום כלכלי מלא של האירוע אך האירוע הרוויח.

ירדן פותחת בסיכום.

המיקום – היו מספר בעיות שדרשו הסתגלות וטיפול ביום האירוע, אך הם היו מלאים בכוונות טובות ועשו הכל כדי לעזור לנו (במידת היכולת שלהם) לטפל באותן בעיות.

עם זאת ירדן מציינת שהפידבקים היו מצוינים – ותיקים הרגישו שזה אירוע כמו פעם, צעירים נהנו גם כן. היה משהו מקסים באינטימיות הזו, שיצרה את האפשרות לתקשורת בין הסגל והקהל, משהו שכמעט ולא קורה באירועים הגדולים. ירדן ואור חושבות שאולי עדיף דווקא לא להמשיך מכירת כרטיסים במקום כפי שנעשה ולהשאיר את האירועים אקסקלוסיביים יותר.

אורי מגיב – אנחנו מנסים להראות לקהילה שאם פרסמנו שאין כרטיסים ביום האירוע אז אין כרטיסים ביום האירוע, זה עבד להארוקון האחרון שבו רוב הכרטיסים נמכרו מראש, יותר מאשר נמכרו כך בשנים עברו.

יוני מציינת שמצד שני מאבדים אנשים ששמעו על האירוע מחבריהם באותו היום אם לא מוכרים כרטיסים ביום האירוע.

ירדן חושבת שהיה חוסר בתוכן קוספליי – אפילו לפרוש שטיח אדום בחוץ. תמר עונה – האירוע חדש, אנחנו לא יודעים לאיזה קהל אנחנו מכוונים; קהל ותיק מעוניין בשטיח אדום, קהל של משפחות וילדים פחות אולי. מצד שני כפי שאורי אומר בפועל הקהל היה בעיקר הקהל הרגיל שלנו.

מבחינת סגל – היו כמה חברי סגל חדשים שזו הייתה הפעם הראשונה שלהם, והעבודה הייתה טובה.

דוכנים – המחיר להקמת דוכן אמנם היה נמוך יחסית אבל דוכנים מסוימים היו שוקלים שוב את ההגעה לאירוע לו היו יודעים מה מספר המגיעים הצפוי – הרגישו שמגיעים מעט מדי בשביל שיהיה להם שווה להקים דוכן. ירדן ממליצה להכניס מידע זה לדיונים עם הדוכנים. אורי מגיב שמידע על כמות המגיעים הצפויה לא תמיד ציבורי בנקודה זו. ליאן מוסיפה שבכל הפרסומים צוין שהאירוע יהיה אינטימי, משפחתי, לא גדול.

אופיר שואלת האם אולמות התוכן התמלאו – ירדן עונה שאכן כך, אך מציינת שחדרי התוכן היו מאוד קטנים באופן יחסי (היו אולמות של 10 איש, 25 איש, ו-50 איש).

 

ירדן עזבה את הישיבה.


חברת הועד סוניה סינלניקוב הצטרפה לישיבה בשיחה וירטואלית.

קרן לין, מנהלת אנימאטסורי, הצטרפה לישיבה.

אנימאטסורי

מעדכנת: קרן

סגל – כל תפקידי ה-א׳ אוישו, נותרו עוד כמה תפקידי ע׳ לאייש אך לא משהו קריטי.

לא צצו בעיות רציניות שלא נפתרו עוד. חברי הסגל החדשים עושים עבודה טובה – כ50% מהסגל לא היו סגל בעבר שזה מצב מצוין ללימוד סגל חדש וקרן מאוד ממליצה לפתוח הרשמת סגל לציבור הרחב באירועי עתיד. 

קרן הציגה את הערכת התקציב של הכנס. הועד הצביע על אישור התקציב – עבר פה אחד.

קרן רוצה לדבר על מכירת מרצ׳נדייס ארגוני בכנס. קרן סבורה לאחר שדיברה עם יניב בהארוקון שלא הגיוני שדוכן מידע מתעסק עם מכירת מרצ׳נדייס ארגוני, זה הופך אותו לדוכן מן המניין בכנס.  קרן חושבת שזה לא צריך להיות באחריות הכנס. אורי סבור שמגוחך שצוות ארגוני יגייס מתנדבים באופן חיצוני לכנס של אמא״י. קרן מסכימה – המתנדבים צריכים להיות תחת הכנס. יוני מבהירה שדוכן מודיעין מתעסק בזה כסטטוס קוו והחלטה כנסית, אין בעיה לשנות החלטה זו לאנימאטסורי. קרן רוצה שעד ה-26 ביוני תהיה תשובה על האם ימכר מרץ׳ בכנס – הכנס יספק מתנדבים אבל הארגון צריך לספק א׳ לדוכן הנפרד שימכור אותו.

קרן שואלת בנוגע לכניסות חינם לכנס. אורי רוצה להחזיר את ההטבה לכניסה חינם לכנס לסגל הארגוני. קרן מציעה שנעשה כמות מוגבלת של כרטיסים כאלו לסגל ארגוני לאנימאטסורי כפתרון ביניים, עקב מספר הכרטיסים המוגבל לכנס ביחס לכנסים בבנייני האומה. אופיר מציעה לתת העדפה לא׳ים של צוותים. ההצעה של אורי וקרן היא 15-25 חברי סגל ארגוני.

קרן לין עזבה את הישיבה.


הצעת שת״פ עם איגי

מעדכנת: אופיר

אופיר קיבלה פניה ממדריך באיגי לגבי הקמת דוכן באנימאטסורי, בעיקר במטרה לגייס מדריכים וחניכים חדשים. האופציות הן שהם ישלמו כרגיל על דוכן, או שהם יקבלו מעמד כמו של למשל השגרירות של דוכן במעמד מיוחד.

אופיר סבורה שכארגון א-פוליטי אמא״י צריכה להחליט האם לתמוך באיגי, בין אם כדוכן רגיל או תרומה או מעמד מיוחד אחר.

אורי מציין שהרשמת הדוכן כדוכן רגיל לא מבטיחה קבלתו, אנחנו מסננים על גבי רלוונטיות הדוכן לכנס ולקהל הכנס. אורי חושב שהדיון יותר עקרוני מאשר התמיכה בדוכן של איגי ספציפית באיזשהי קונסטלציה, ועלינו להחליט אם אנו רוצים לתת לארגונים פוליטיים במה, בנושא זה או כל נושא.

אורי רוצה להוסיף שהארגון לא נייטרלי בנושא להט״ב ונתן בעבר תמיכה, מחוץ הכנס ובתוכו.

אורי מוסיף שדוכני תרומה בעבר היו באופן כמעט גורף רלוונטיים לאנימה מנגה ותרבות יפן, והדוכן של איגי לא רלוונטי לנושאים אלו.

יונתן שואל אם הפניה מאיגי רשמית – אופיר מפרטת שהפניה היא מטעם קבוצת מדריכים של איגי שהחניכים שלהם אוהבים אנימה ומנגה (הדוכן אכן יהיה בעיקר דוכן גיוס).

תמר סבורה שלדוכן גיוס של איגי אין מקום בכנס כדוכן גיוס, לא רק הם אלא כל תנועת נוער.

יוני מציגה התנגדות לדוכן שכל מטרתו גיוס, כי אין קשר ישיר למטרות הארגון כלל. היא מציעה אפשרויות של העברת תוכן מצד איגי על להט״ב באנימה שיכולה בעיניה לבוא עם מאמץ גיוס כלשהו, בדוכן או בהרצאה.

אורי מעלה להצבעה – האם הועד מעוניין לאשר דוכני תרומה למטרות שאינן תואמות את מטרות הארגון.

6 נגד (יוני אורי יונתן תמר ליאן סוניה) 1 נמנע (אופיר) – ההצבעה לא עברה.

אורי מעלה להצבעה – האם הועד מעוניין לא לאשר בתקנון לדוכנים בעלי רק מטרה פוליטית מוצהרת שלא תואמת למטרות הארגון להקים דוכן בשטח הכנס, גם אם בתשלום? השינוי לתקנון יחול רק אחרי אנימאטסורי.

6 בעד (יוני אורי יונתן תמר ליאן סוניה) 1 נמנע (אופיר) – ההצבעה עברה.


עדכון WCS

מעדכן: אורי

ארגון WCS מסכים להחלטתנו שלא להשתתף בתחרות בשנה הבאה. הם אומרים שאם ארגון אחר ירצה להשתתף במקומנו ב2023, הם ידברו איתנו קודם אבל ישקלו אותם במקומנו.


צוות קוספליי ארגוני

מעדכנת: ליאן

ליאן מציגה את כוח האדם של צוות קוספליי ארגוני (שנתי):

א׳ הצוות – דפנה מירוצ׳ניקוב

חברי הצוות – אופיר אבן צור, קורל סופר, דניאל זלוטינצקי.

דפנה עשתה הרבה שיחות כדי להרכיב את הצוות והחליטה בסוף על צוות זה. הם עובדים בימים אלו בעיקר על תקנוני קוספליי.


מרחב בטוח

מעדכן: אורי

עמית ששון, א׳ מרחב בטוח היוצאת, לא הייתה זמינה בחודש האחרון עקב סיום תואר. יש כמה אנשים לראיין להחליפה בתפקיד ונראה שיש מועמדים מבטיחים ביניהם.


מפגש פעילים

מעדכן: אורי

אורי מבקש תקציב קטן למסיבת הפעילים שתתקיים בקרוב. הצבעה – עבר פה אחד.


פסטיבל אנימיקס

מעדכנת: אופיר

פסטיבל בתחילת אוגוסט. יהיה לנו בו דוכן. נציג שם את התערוכה של השגרירות (יש לנו אישור מהשגרירות בנושא, סם דניאל א׳ קש״ח מטפלת בעניין). נקיים בה כנראה הרצאה אחת, ויהיו כנראה סרטי אנימה.


הישיבה נסגרה.