אומרים שפעם שלישית גלידה,
אנחנו דווקא בקטע של… בירה!

אירוע ההרצאות שלנו בשיתוף עם בר הגיימינג LVL UP חוזר בפעם השלישית!
עוד בירה, עוד משחקים, וכמובן עוד שתי הרצאות מעולות!

הפעם, נפגש בתאריך 21.01 בשעה 21:00.

אז מה אתם הולכים לשמוע? קבלו את שתי ההרצאות המהממות שיהיו בערב זה:

מסע הופעות בארץ הפלאות \ מאת סם דניאל
תשכחו כל מה שאתם יודעים על מוזיקה והופעות – ההופעות ביפן הן עולם אחר, מלהיב ומלא בחוקים מוזרים (שלכולם יש היגיון!). סקירה ממקור ראשון על תרבות ההופעות וטירוף הקומיקט ביפן, ואיך הגעתי למסקנה שסיכות הן מוצר האנימה הכי טוב שיש.

על המרצה: פרילאנסרית בפיג'מה, מרצה ותיקה וסגל ארגוני באמא"י. גיליתי את עולם האוטאיטה (זמרי קאברים יפנים) לפני שלוש שנים ומאז באובססיה של טיסות להופעות.

פורטונה, מידה טובה והיטסוזן: מבט פילוסופי על היצירות מבית CLAMP \ מאת ערן בן אשר
קולקטיב המנגאקות "קלאמפ" פועל כבר למעלה מ-30 שנים וחתום על חלק מהמנגות והאנימות הפופולאריות ביותר ב20 השנים האחרונות, ביניהן סאקורה לוכדת הקלפים, טסובאסה כרוניקל, הוליק, קוד ג'יאס ועוד. בתוך היצירות שלהן, נוהגות היוצרות לשלב פיתוחי עלילה מורכבים ונושאים פילוסופים עמוקים שלעתים דורשים מאיתנו הסתכלות קרובה יותר. במסגרת ההרצאה נבחן גישה חדשה לבחינת העלילות המורכבות, וננסה לנתח אותן דרך תורתו של אחד מהפילוסופים המפורסמים בהיסטוריה; ניקולו מקיאבלי והמונחים שהוא טבע בספרו החשוב ביותר, "הנסיך". שאלות כמו מהי מידה טובה ואיך היא עוזרת לאדם לגבור על קשיים, מהי פורטונה, ואיך היא משפיעה על חיינו? ומהו היטסוזן – המונח שמופיע ביצירות של קלאמפ שוב ושוב? איזה חלק בחיים שלנו ושל הדמויות ביצירות קלאמפ, הוא תופס? על כל אלו נדון ואפילו נענה עליהן במהלך ההרצאה, שתציג זווית חדשה על האנימות שאנחנו אוהבים, ואפילו על החיים עצמם.

על המרצה: ערן בן אשר הוא בוגר תואר B.A במסלול המשולב לתקשורת פוליטית באוניברסיטת בר אילן. הוא סיים בהצטיינות את הסדנה לדיפלומטיה ציבורית של המרכז לתקשורת בינ"ל באוניברסיטה בראשות פרופ' איתן גלבוע, בנוסף חבר באגודת מודל האו"ם הישראלית, מכהן בוועד המנהל של אחד מהמועדונים בה ומחזיק במס' תעודות הערכה מטעמה. ערן הוא לא אוטאקו מגיל צעיר, אבל הוא כן קרא מאנגות של קלאמפ כבר בגיל 13, וצפה בכל האנימות המבוססות עליהן, ומחשיב את עצמו לאוהד שרוף של היוצרות. ערן הוא גם חובב מכה מושבע ולכן שיח על נושאים פילוסופים באנימה נראה לו אך טבעי וברור, אפילו שלכם זה יכול להשמע די מוזר.

את ההרצאות האלה אתם לא רוצים לפספס! הן יתקיימו ב-21.1.20 בשעה 21:00 בבר הגיימינג LVL UP, יד חרוצים 14, תל אביב.