אמא"י

ארגון מנגה ואנימה בישראל
עכשיו ה' מרץ 28, 2024 7:37 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פורום נעול נושא זה נעול, אינך יכול לערוך הודעות או לבצע תגובות עתידיות.  [ הודעה אחת ] 
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ב' ספטמבר 03, 2012 12:29 am 

שם: אור פרלמן.
כינוי: JeeChan.
מאל: http://JeeChan.myanimelist.net

*חשוב לציין שאין שום שינויים במצעי מתאריך הגשתו ב08.06. דעותיי ותפיסותיי נשארו בהתאם לרשום כאן.

שלום לכולם,
המצע שלי מורכב מ3 חלקים:
א. רקע קהילתי - מהיכן באתי ועד לאן הגעתי.
ב. עשיה תחומית - במה פעלתי לאורך השנים על מנת לקדם את תחום האנימה והמנגה.
ג. מצע - המשנה שלי לקדנציית 2012-2013 ומה אני מתכנן לעשות לאורך השנה.

אני מתנצל מראש על כך שיצא ארוך ובמידה ובכוונתכם לדלג על חלקים מהמצע (מהיכרות איתו משנה שעברה), אתם מוזמנים לדלג לחלק ג' בלבד.

רקע קהילתי
הצטרפתי לקהילה ב2005 כחבר בקומונת פאנגרלז ופאנבויז בתפוז, שפתחה את הכרותי לקיום קהילה ישראלית לתחביב.
לאחר חצי שנה בתחום, החלטתי להקים פורום לסדרה אהובה עליי "בליץ'" במערכת הפורומים של תפוז.
הפורום שגשג לאורך זמן (עד להגעת פילרים) ובמהלכו יצרתי קשרים חדשים רבים.
בין הקשרים האלו ובעקבות אהבתי לקלאמפ, התאחדתי עם לירון אפריאט מנהלת פורום "סאקורה" בתפוז ושינינו את שם הפורום ל"קלאמפ".

בעקבות אזור עיר מגוריי, נחשפתי לחנות אנימהוליק בניהולה של דרור לוי, שגרמה לי להפוך לחלק מחבורת החנות ולקחת חלק פעיל באירועים השונים של החנות.
במהלך אותו הזמן הכרתי מפורום בליץ', את יבגני שהזמין אותי להצטרף לקהילת אנימה4 ולהתארגנות להקמת אגודה לאנימה ומנגה (שבהמשך תיקרא אמא"י).

בספטמבר 2007 מסיביות אישיות עזבתי את הארגון והמשכתי להתמקד בתחביב ולהשתלב באירועים קהילתיים יותר כמבקר, מאשר מארגן.
פורום בליץ' לצערי נסגר בשלהי 2008, אך משם המשכתי כחבר פעיל בקהילת "אנימה 4" וחבר מזדמן בקהילות כגון: "אנימנגה", "אנימה איי אל" ו"היידפארק 1451".

מ2009, החלטתי לחזור ולקחת חלק בכנסים ולחזור לתרום את יכולתי בתחום התוכן לכנסים.
מ2011 נכנסתי לתפקד כחבר ועד.

עשיה תחומית

- 2005 – 2007:
עזרה בכנסי אנימהוליק (כנס תרנגולות, כנס אה?קון! בגני התערוכה, כנס אה?קון! בעזריאלי, כנס אה?קון! בסמולראש), כאחראי הקרנות ובהקמת/פירוק המתחם.

- ינואר 2007 – תחילת ספטמבר 2007 (תאריכים משוערים):
השתתפות בהקמת אמא"י כאחד מהמייסדים, אירוע ההכרזה על הארגון בעולמות והשתתפות כשופט מטעם אמא"י, בתחרות הקוספליי של אה?קון! 2007.

- 2009 – 2010:
אחראי תוכן בכנסים הארוקון וכאמ"י 2009.
אחראי טריוויה לכנסים הארוקון וכאמ"י 2010.

- 2011 - 2012:
אחראי קשרי קהילה מטעם אמא"י.
מנהל תוכן בכנס כאמ"י 2011.
מנהל תוכן בכנס VS.CON 2011.
אחראי קשרי חוץ מטעם אמא"י.
אחראי אירוע "תערוכת יוצרים" במסעדת ימאטויה.
אחראי מועדון אמא"י.
מנהל תוכן בכנס הארוקון 2012.
אחראי תוכן - טנאבאטה 2012.
מנהל תוכן בכנס כאמ"י 2012.

מצע
"אנימה ומנגה הם עבורי תחום מרתק, שבו אין יום שלא לומדים משהו חדש על התחביב, על השקפת החיים או על עצמנו."
משפט זה פתח את דברי מצעי בשנה שעברה ונכון לגבי תפיסתי גם היום.
המדיום של אנימה ומנגה הוא עולם עשיר שפונה לכל גיל ולכל ג'אנר ואני מאמין שזה הוא חלק מהקסם האמיתי שצופן המדיום, שיכול לאחד בין גילאים ואנשים בעלי דעות והעדפות שונות לשפה אחת שמאפשרת לשוחח ולהיפגש.

במשך 5 השנים האחרונות, תודות להשקעתם של אנשים רבים, אמא"י פעלה למען קידום התחום ולמען הקהילה אותה היא מייצגת.
כנסים, מסיבות ומגוון נרחב של אירועים שונים, שכולם במטרה לחשוף את קהל חובבי התחום לתחביב, למדיום ועל ידי התמקצעות בתהליכים השונים, להשתפר בהדרגה ולצבור כלים על מנת לשפר את ההיצע שניתן לקהילה וחובבי התחום.

נכנסתי לועד במטרה להמשיך את עבודתם של רבים מקודמיי בתפקיד ולהרים מספר רב של אירועים (ככל שהזמן הניתן בלוח השנה אפשר) ולהשתמש באירועים אלו כמנגון להפצת התוכן לקהל הרחב ושיפור אירועים אלו.
שנה שעברה כחבר ועד הצבתי לעצמי 2 משימות, האחת - לקדם את תחום התוכן מתוך הארגון, לחשוף את הקהילה לנושאים וסדרות חדשות מעולם האנימה והמנגה.
השניה - לקדם את תחום התוכן מחוץ לארגון, לחשוף קהל חדש למדיום האנימה והמנגה, דרך אירועי חוץ.

עם זאת, מה שהתחוור לי לאורך הקדנציה, היא עובדה מאוד פשוטה שתמיד חמקה מבעד למבטי.
היקף ההשקעה, ההיצע והפעילות שנוצרת על ידי הארגון למען הקהילה, לוקחת נטל גדול על הארגון במהותו.
למה הכוונה ?
על אף שמספר אירועי הארגון גדל, מספר הנרשמים לחברי אמא"י ומספר המתנדבים לכל כנס גדל, מספר האנשים שמביעים עניין בארגון עצמו
(לדוגמה: האסיפה הכללית, פרוטוקולי הארגון) או אף מביעים עניין בלקחת חלק אקטיבי בעשיה הפנים ארגונית (אירועים של אמא"י שאינם בהכרח כנס),למען החזקת הארגון וקיומו, פוחת לאורך זמן.

הבסיס לכל ההיצע, ההשקעה שהצטברה על גבם של אנשים משנה לשנה, כל זאת מתחוור לעומת ההבנה שללא המשך השקעה בבסיס הארגון, בהכשרת אנשים, בגיוס, הארגון יישאר על גבם של אנשים בודדים שלבסוף יעזבו ואיתם גם הארגון.

עומס העבודה למען הקהילה, הוביל אותי בשנה האחרונה לאי עמידה ביעד של קידום התוכן בדרכי חוץ (הדוגמה הכי טובה לכך, היא פרוייקט הספריה שחושף קהל חדש למדיום).

לפני 6 שנים, אבי לקח אותי לראשונה לקומיקאזה ובכך קניתי לי מנגה בפעם הראשונה בחיי.
עד לאותה נקודה ראיתי מספר רב של סדרות אנימה, אך התגלית וההבנה שאותם סדרות מבוססות על מדיום נוסף שלא הכרתי בדמות המנגה, השאיר אותי המום וחשף בפניי עולם חדש נוסף שלא רציתי לצאת ממנו.

בעקבות הרגשה זאת, השנה הקרובה במידה ואבחר, אהיה מעוניין לבצע את הדברים הבאים:

א' - קידום הארגון
המטרה הראשית והעיקרית שלי לשנת הקדנציה הבאה, תהיה לפעול למען הארגון.
פעולה זאת תתבטא בצורה של:
הרמת אתר חדש לארגון, הרמת אתר לפרוייקט ספריה שיאפשר קבלת מידע בנוגע לכרכים הזמינים בכל סניף ומידע אודותיהם.
גיוס והכשרת חברי ארגון חדשים וכל פרט נוסף שיעלה על מנת לחזק את הארגון ולאפשר להתקדם לעוד שנים רבות.

ב' - קידום תוכן חוץ
בהמשך לשנה שעברה, אהיה מעוניין בשנת הקדנציה הבאה לפעול להתמקדות חזקה יותר בקשרי החוץ של הארגון והשתתפות באירועים שאינם בהרמת אמא"י,
אלא בהשתלבות אליהם במטרה לחשוף את המדיום לעוד מספר רב של אנשים חדשים.

אין בכוונתי להזניח את עבודתי על אירועים קהילתיים (כגון ניהול תוכן בכנסים), אך ברצוני למקד את עבודתי על מנת לחזק את הארגון ולפתוח את המדיום לעוד מקומות ועוד אנשים.

תודה לכולם ובהצלחה לכל המועמדים לוועד.
יש לי הערכה גדולה לכל מי שמעוניין לקחת חלק ולתרום לקהילתנו.

דווח על הודעה זו
חזור למעלה
 פרופיל אישי  
הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פורום נעול נושא זה נעול, אינך יכול לערוך הודעות או לבצע תגובות עתידיות.  [ הודעה אחת ] 

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
POWERED_BY
מבוסס על phpBB.co.il - פורומים בעברית. כל הזכויות שמורות © 2008 - phpBB.co.il.