[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4688: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4690: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4691: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4692: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
אמא"י • צפה בנושא - מועמד מס' 01 לוועד אמא"י, עומר בן יוסף

אמא"י

ארגון מנגה ואנימה בישראל
עכשיו א' אפריל 28, 2024 12:38 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פורום נעול נושא זה נעול, אינך יכול לערוך הודעות או לבצע תגובות עתידיות.  [ 35 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ב' יוני 27, 2011 10:07 pm 

שם: עומר בן יוסף
רזומה: הייתי פעיל בארגון והקמת כנסים עוד מתקופת אנימהוליק, עזרתי בכנסים רבים מספור של אמא"י, החל בכנס הראשון ועד הנכסים של ימינו. העזרה התמקדה בתחומי התוכן לכנסים, בין אם להיות א.תוכן, ע. תוכן, מרצה או אחראי טריוויה ותפקידים קטנים רבים בהקמת הכנסים.
במקצועי האזרחי אני מהנדס תוכנה ועובד בתחום התכנות.

מצע בחירות: אני יכול לצאת בהצהרות והבטחות מפליגות, כמו רכבת קלה יעילה בירושלים או רכבת תחתית בגוש דן, אבל אין לי כוונה להבטיח דברים שאני לא אקיים, המטרה העיקרית שלי באמאי היא לעזור לארגון בתחומי התוכן, לעזור לארגון לעמוד בתוכניות ובהגדרות הזמנים ולהפוך את אמאי לארגון שקוף יותר, כשהשקיפות היא אחד התחומים שאני רוצה לפעול בהם מהסיבה הפשוטה שאני מרגיש שיש פה חוסר רציני, שפוגע באמא"י, בחברי הארגון ובקהל היעד.
בין הפעילות שאעשה לתרום לשקיפות הוא לפרסם פרטים גלויים לציבור לגבי פרויקטים מתפתחים של אמאי בזמן התהוותם ואפעל להנגשת הועד לחברי הקהילה כולם.
בפעילויות שלי בתחום התוכן אנסה לפעול להשיב את המרצים המקצועיים לכנסים, למצוא דרך לעודד את המרצים מהקהילה להמשיך בפעולתם ולנסות להתחיל נושאים חדשניים בתחום התכנים והרצאות בכנסים ומחוצה להם.
בין אם אבחר ובין אם לא, אין בכוונתי לשנות את עזרתי להקמת הכנסים, אך הכוח שמגיע משייכות לארגון רק יתן לי עוד ערוצי השפעה ותחומי שיפור שלא יכלתי לגשת אליהם, ובנוסף גישה למידע שאוכל להוציא לציבור.

תודה, ובחירות נעימות, עומר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יוני 28, 2011 12:12 am 
סמל אישי של המשתמש

מלבד דאגה לכנסים ולשקיפות של אמא"י, אני לא שמתי לב ברזומה שלך למטרות כלשהן. ברור לי שאתה לא רוצה סתם לכתוב ססמאות כמו "הגדלת העניין באנימה ומנגה בישראל" אבל אני קורא ומרגיש כאילו שאין לך עניין בדברים מעבר לזה...

אז השאלה שלי היא, מלבד הכנסים ושקיפות אמא"י, אילו עוד נושאים תרצה לקדם באמא"י, בקהילה, בארץ ובחו"ל? (ואם ניתן לפרט על דרכי פעולה, אני אשמח)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יוני 28, 2011 10:52 pm 

ברור שאלה לא הנושאים היחידים שאני מתכנן לפעול בהם, אבל בנושאים האלו אני הולך לתת דגש במהלך כהונתי במידה ואבחר, מהסיבה שקיים צורך חיוני בהם.
מעבר לנושאים אלו אנסה לקדם את שגרת הקהילה בחיי היום יום, ולא רק בימי הכנסים, להכניס פעילויות חדשות ולקדם פעילות קיימות שנותנות ערך מוסף, לדוגמה לעזור לפרויקטי הספריה או ההקרנות, לנסות ליצור קשר דרך אמאי בין התקשורת הישראלית ובעולם ושגרירות יפן לקהילה הקטנה שלנו, ובכך לעזור לישראל להראות על מפת האנימה העולמית, ולא רק דרך קוספליירים בולטים.
בפועל אני לא מתכנן להתחיל מ0 הרבה נושאים ופרויקטים מתחילת כהונתי, הרי היו ועדים בעבר שהתחילו לשים את היסודות, ואי אפשר שבכל החלפת ועד כל הישגי הועד הקודם נזרקים ומתחילים מ0, אני אנסה להרים את הנושאים שהחלו ואביא אותם לכדי מימוש והתקדמות.
אני מנסה כמה שיותר לא להבטיח הבטחות שאני לא אוכל לעמוד בהם, בראש יש לי הרבה תוכניות, אבל בגלל שאני מודע לזה שרובם לא יצאו לפועל, אני לא רוצה לציין אותן, אם אני אראה שמתחיל ביסוס לאפשרות שהם יצאו לפעול, מן הסתם אפעל במלוא כוחי להביא אותם לתוצאה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יוני 29, 2011 11:51 am 
מנהל מועדון אמא"י

זו החלטה שלך בשורה התחתונה, אבל הייתי מעוניין לשמוע על התוכניות הנוספות או לפחות לשמוע על דרכי פעולה.
אתה יכול לשתף ברעיונות שלך (במקרה הגרוע, עוד אנשים יאמצו אותם - וזה די טוב בעצם) כדי שנוכל לראות שיש לך
חזון מסויים ולא רק אמירות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יוני 29, 2011 10:57 pm 

אני מעדיף שלא לדבר על החלומות באספמיה שלי, שאני אפעל להגשים, אבל אני בספק שיצאו לפעול, אבל הדברים הבאמת ריאלים שאני מתכנן לפעול עליהם בתחילה הוא דבר ראשון עם הבחרות הועד, להוציא הודעה לכלל הקהילה הישראלית, שידעו מי הועד הנבחר, משהו שלא ממש נעשה אחרי בחירות קודמות. מיד אחרי פגישת הועד החדש הראשונה, אדאג להוציא הודעה למחלקת תרבות של שגרירות יפן על הועד, תפקיד אמאי, הישגי עבר ותוכניות כלליות, ובכח אדאג לביסוס ראשוני של קשר בין אמאי לשגרירות. לאחר בחירת התפקידים בועד אוודע שדובר אמאי יצור קשר על עיתונות ישראל, יודיע להם על קיומנו כאיש קשר לנושא זה, ויתחיל לטפטף להם מידע לגבי פעילויות, ככה אולי נוכל לקבל כתבה קטנה בעיתון הארץ או במדור שולי בוואינט, מה שיגדיל את החשיפה ויבסס את אמאי כאיש קשר לתקשורת בנושא(ואם נקבל גיבוי מסוים משגרירות יפן, זה רק יתן הוכחה לעיתונות על מעמד אמאי).
זה לגבי קשרי חוץ, לגבי קשרי פנים אנסה לעזור לפעילויות וארגונים קטנים, שיקבלו את מנגנוני הלוגיסטיקה, הידע והקשרי יחסית של אמאי ולעזור להם ככה להביא את האירועים למידות ראויות יותר וניצול של היתרון הטכני שנובע מהנסיון של אמאי, כמובן שזאת מעבר לעבודה על כנסים.
לגבי שקיפות, אדאג שמעבר לפרסום הפרוטוקולים, יהיה פרסומים שוטפים של פעילויות הארגון ברמת הועד וברמת הביצוע, בין אם חשיפה גדולה יותר של פעילויות מתבצעות ובין אם חשיפת מידע וסטטיסטיקה שלא יפגעו בארגון(כדוגמת מספר האנשים המגיעים לכנסים, כמות בעלי זכות ההצבעה בבחירות, ושאר נתונים נוספים).
לגבי תכנים, נראה לי שפירטתי קצת יותר במצע, אבל היעד הסופי שלי הוא שנוכל להרים כנס עם רמת תכנים גבוהה, בין אם על ידי מרצים מהקהילה שקיבלו סוג של גיבוי ותמיכה להרצאה, מרצים מקצועיים שאולי מתישהו נוכל להחזיר לפעולה ואולי אפילו דברים נוספים שנקבל בזכות קשרים עם שגרירות יפן, שבתקווה יתנו ערך מעבר לקשרים ישראל-יפן שבפועל מתבצעים באופן כמעט מוחלט על ידי אדם אחד (אולג) ללא שיוך לארגון, כמובן שהחלום הוא להביא אמן לכנס, אבל זה משהו שלצערי לא כל כך פשוט ולאמאי אין את הגב הכלכלי והלוגיסטי המספיק לזה.

אני מקווה שזה נותן לך טיפה מושג על החזון שלי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יוני 30, 2011 7:56 am 
סמל אישי של המשתמש

עומר שלום,

קודם כל המון בהצלחה לך במרוץ לוועד.

אני קורא את השאלות שנשאלת ואת התגובות שהגבת, והשרשור מעלה בי את התהייה הבאה:
לאורך כל השרשור אתה מדגיש כי אין ברצונך לצאת בהצהרות שווא וכי יש לך מטרות (ויעדים קצת מעורפלים),
אך בפועל בכדי שהארגון יתקדם הוא צריך תוכנית פעולה שתדריך ותנחה את הוועד באיזה כיוון לפעול ומתי,
שבתקווה אם תישמר תעזור לוועד לנווט את הארגון למקום שאליו הם תכננו.

בהודעה הקודמת שלך ציינת את הפעולות שברצונך לבצע, אני הייתי מעדיף שמבלי להבטיח הבטחות או
להצהיר הצהרות תפרוש בפנינו הצעה ע"פ שיקול דעתך לתוכנית שנתית עבור הוועד שתעזור לאירגון להתקדם
למקומות שבו אתה היית רוצה לראות אותו, או במילים אחרות מה אתה חושב שהוועד צריך לעשות מספטמבר
הקרוב ועד אוגוסט הבא בכדי שהארגון יגשים את המטרות שציינת.

אודה לך אם תוכל בתשובתך להתייחס לציר הזמן שציינו בכדי להמחיש לנו מה מתוכנן לעשות ומתי, והאם
אתה מתכנן לפעול במספר ערוצים במקביל או לטפל בנושאים אחד אחד ע"י "ריכוז כוח האש" של הארגון.

תודה,
ג'וני.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יוני 30, 2011 2:00 pm 
סמל אישי של המשתמש

היי עומר! קודם כל המון בהצלחה. <:

אז ככה, שתי שאלות

א- כל פעם שנושא התכנים עולה במצע שלך הוא מתקשר להרצאות. הייתי רוצה לדעת (בתור מישהי שאף פעם לא באמת נכנסה להרצאה) למה עוד אתה מתכוון ב"תכנים איכותיים יותר", האם אתה יכול לפנות לעוד קהל יעד מלבד האנשים שמעניינות אותם הרצאות?

ב- חלק משמעותי מהיעדים שלך מתבססים על הקשר עם שגרירות יפן, במידה והקשר הזה לא יווצר כפי שאתה צופה, איך היית מגיע ליעדים הללו בכל זאת? מבחינת העיתונות למשל. אתה חושב שגם בלי המילה "שגרירות יפן" אתה יכול לגרום לעולם להבין מי אלו "אמא"י" וקהילת האנימה בישראל?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יוני 30, 2011 5:24 pm 

נתחיל מג'וני:
תכנון התוכנית השנתית הוא משהו שהיו"ר אמור לעשות ביחד עם הועד, ולא כל חבר ועד עצמאית, אבל החזון שלי לתוכנית בקווים כללים היא הבאה:
לאחר סיום הבחירות, תתבצע פגישת ועד חפיפה, שבה הועד היוצא והועד הנכנס יפגשו יחדיו, יוחלטו תפקידים ותוסבר הכוונה, לאחר פגישה זאת הועד צריך להכריז מי חברי הועד הנכנסים, מה תפקידם ומי האנשים בתפקידי המפתח שאינם חברי ועד(כרגע עולה לי לראש רק הגזברית).
מיד אחריה הפגישה, מי שיזכה בתפקיד הנכסף של יח"ץ ישלח מייל לערוצים הרשמיים, בדגש שגרירות יפן והעיריות הרלוונטיות לפעילויות הקרובות.
מנסיבות זמן אני לא רואה שיווצר קשר לארגון אייקון עם הועד החדש בזמן.
פגישה אחריה תוקדש בעיקרה לתוכניות של כל חבר ועד לעתיד וגיבוש קו מנחה לפעילות הועד החדש, בין היתר תחילת הכנות לכנס קיץ ודיון לגבי מועמדים לתפקיד א,ע כנס. שלאחר הפגישה יווצר קשר איתם.
בו זמנית יובהר לציבור בשנית שאמאי הוא גוף שפתוח להצעות, ומוכן לסייע לאירועים עצמאיים.
פגישה אחריה נאמת את מצב כנס חנוכה(האם קיים גוף המעוניין לעשות בו פעילות, אפילו פעילות קוספליי, ולנסות לקדם אותם, במידה ולא, צריך לעשות בדיקה האם אמאי כעצמו צריך לארגן אירוע). איש היחץ יסביר על מצב הקשרים שהוא יצר עם העיתונות ושגרירות יפן. תתחיל פעילות לגיבוש צוות לכנס פורים וסגירת המקום מספר חודשים מראש.

מעבר לאלה, עד לכנס רוב הפגישות יהיו בנושא הכנס, פעילות שותפת של הועד, יח"צ ופעילויות עצמאיות. אחריו יתחילו ההכנות לכנס קיץ, עם דגש שוב על בחירת א. וע. כנס וגיבוש מקום ותאריך זמן רב ככל האפשר מראש.
כמובן שאלו רק הפעילויות שלדעתי חשובות, יהיו עוד רבים בועד שבטוחים שהעבודה שלהם קריטית, ולכן צריך להשאיר להם מספיק מרחב לפעולה.

האם זה ציר זמן מספק? או שאתה מעדיף שגם אוסיף תוכנית עבודה מפורטת והקצבת תפקיד שבועית לכל אדם?

ולשאלה השניה שלך, מן הסתם, הועד מורכב ממספר אנשים, לכל אחד יש תפקיד מיוחד משלו, והוא יפעל לקדם אותו בעיקר, כך שקיים פה פיזור הכח לטובת ריבוי משימות, אבל מעבר לזאת, קיימים מקרים בהם כל הועד צריך לפעול יחדיו למיצוי משימה עם מירב הכח, שכרגע עולה לי לראש האירועים הגדולים שדורשים את מירב הלוגיסטיקה, והם הכנסים.

סם:
א. תכנים הם לא רק הרצאות, קיימים גם הקרנות, שזה אלמנט שלא דורש הרבה עבודה פיזית, בכנס, אבל המון בירוקרטיה מראש(שרובה תכנס לסעיף השני שלי). אבל האם לא היית רוצה לשמוע הרצאה על תחום שיעניין אותך? לא חייבים שכל ההרצאות יהיו בסגנון קבוע, אחד מהפרויקטים שיזמתי יצא לפועל בכנס הקרוב והוא הקצרצאות, שזה הרצאות קצרות שאולי ימשכו את האנשים שרוצים לשמוע משהו מעניין ל5 דקות, אבל לא לאבד שעה מהכנס.
מעבר לזה קיימות סדנאות, בין אם קוספליי, פפקורה (שאני בעצמי העברתי אחת כזאת בעבר), אוריגמי, בישול יפני ועוד הרבה דברים אחרים שקשורים באופן ישיר או עקיף לתחביב ולחיבת יפן.
וכמובן שיש תוכן מקורי, כמו שבכנס האחרון היה את הביאטריס גיים ואת הקוספליי ספיד דייטינג, רעיונות חדשניים עוד לא נוסו בכנסים קודמים, ובסיוע נכון אפשר להביא אותם להצלחה רצינית, וגם אם לא, לפחות הגיוון והמקוריות יכולים לפצות על זה.
ותוכנית אחת שהיא בגדר חצי חלום היא תחרות דוג'ינשים, במטרה לקדם את היוצרים המקוריים בקהילה, ליצור סוג של מוניטין לקהילה הישראלית בעולם וכמובן לתת מקוריות ישראלית לקהילה בחזרה, הרי יש לנו אנשים מאוד מוכשרים, גם בתחום הדוג'ינים.

ב. במקרה המאוד מצער הזה(בעיקר מבחינתנו, כי הרי שגרירות יפן היא גוף עם תקציבים ויכולות לוגיסטיות אדירות) הפניה לעיתונות תהיה במקומה, אבל לא כ"אגודה בעלת קשרים רשמיים עם שגרירות יפן" אלא בתור "האגודה המייצגת את תחום האנימה והמנגה בישראל", שלמרות שזה נשמע לא הפסד גדול, זה מקטין מהלגיטיציה של הארגון ליצג את כל הקהילה בתחום.
אבל זה לא שבגלל חוסר הצלחה ליצור קשר אזרוק את נושא השגרירות, אפעיל גם גורמים פחות רשמיים עם קשרים לשגרירות בשביל לנסות ליזום את הקשר, לדוגמה דרך חוגי מזרח אסיה באוניברסיטאות ישראל, ואנסה לגרום לארגון להראות נוכחות באירועים בעלי קשר עקיף לתחום שבהם השגרירות קיימת, לדוגמת תחרות הנאומים השנתית שבה נוכחים ושופטים אנשי השגרירות ובכל פעם יש מספר נאומים הקשורים לתחום(ואם אפשר ונקבל רשות, נפרסם את הנאומים, ככה לפחות גם נוכיח את הקשר ונידע את הקהילה על קיום האירוע).
במקרה החמור שבו השגרירות פשוט תחליט שהיא לא רוצה שום קשר לארגון, אפעיל אנשים בעלי קשרים אישיים לגורמי מפתח ביפן עצמה בשביל ליצור קשרים עם גורמים רלוונטים שם, כדוגמת אולג או ליאור המוכרים שם כמיצגים את ישראל בתחומם ובעלי קשרים חזקים.
בסופו של סיפור, שגרירות יפן הם לא גורם הכרחי לפעילות הארגון, אך היתרון שנוכל להרוויח מתקשורת פעילה וטובה איתם הוא עצום.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יוני 30, 2011 10:23 pm 

אני (שוב) מברכת בחום על ההחלטה שלך לרוץ, ואני מאוד חיובית לאור השקיפות שלך בנוגע להבטחות והקושי בקיומן בפועל. אני חושבת שזה יותר חשוב להתמקד בפרקטי ומשם לצאת לאורך הקדנציה לדברים יותר "נועזים", ונדמה שזה מה שאתה מציע לאמא"י.

יש לי כמה שאלות בשבילך:

1. מלבד מועדון הקריאה ופרויקט הספרייה, שני פרויקטים מבורכים ביותר(!), לא ראינו השנה עוד אירועים קטנים מטעם אמא"י (אני שמה בצד את המסיבה והווק-און, שהיו יוזמות של אנשים פרטיים ולא של הוועד עצמו). האם אתה מתכוון ליזום מתוך הוועד עוד פרויקטים קטנים, כגון אירועי קונצפט, או שיש לך תוכנית לגיוס יזמים מהקהילה? אם כן, אשמח לשמוע עוד פרטים, שכן בשנה האחרונה נדמה לי שלא נעשה ניסיון יח"צני לעודד את הקהילה להציע רעיונות לאירועים ואני חושבת שהגיע הזמן לנצל את משאבי האנוש המצוינים שיש לנו. :)

2. באיזה אופן אתה חושב שתוכל ליצור בסיס לקשר עם שגרירות יפן שהוועדים עד עכשיו לא הצליחו? אני יודעת שהשנה היה ניסיון לעשות את זה אבל לא ממש ראיתי בעיניים את התוצאות (אולי אני לא מסתכלת מספיק?), אשמח לשמוע איזו תוכנית עבודה תרצה להציע להם על מנת שהם ירצו לשתף פעולה עם הארגון.

3. תכנים של אמא"י באירועים חיצוניים (אייקון, עולמות וכד') - כן או לא? אם כן, עד כמה זו צריכה להיות מטרה של אמא"י בשנה הקרובה?

4. שנים יש דיבורים על אירועים יותר "אקדמיים" שיפנו לקהילה המבוגרת יותר, אבל עד עכשיו לא ראינו כאלה בפועל. האם הנושא הזה מדבר אליך, וגם אם לא, האם אתה חושב שיש לקדמו? אם כן, באילו אופנים?

5. האם אתה חושב שיש להביא לארץ את גאקט? אם כן, באיזה דגם של מטוס?

תודה על הקדשת הזמן וריצה נעימה!

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יולי 01, 2011 11:49 am 
מנהל מועדון אמא"י

אירוע התוכן (קוספליי) שהיה בהנהלת אביב הוא לא אירוע ביוזמת אמא"י?
ובכלל, כארגון גג, מה רע שלא כל היוזמות מגיעות ממנו?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יולי 02, 2011 8:53 pm 

1. כמו שנאמר אחריך, היה את אירוע הקוספליי, שהוא היה תחת כנף אמאי, וגם היה את האירוע בכוכב השמיני.
בנוסף אני מאוד אשמח אם נוכל לארגן ערבי הקרנות כמו שהיו נסיונות שלא צלחו, בהם פשוט נקרין סדרה או סרט, ואז נדסקס עליה או סתם נצחק על הנושא, בדומה מאוד למועדון הקריאה.
בנוסף אני מאוד רוצה לעודד את הקהילה להציע רעיונות, וכמו שהרבה דברים התחילו מרעיונות בקהילה שהפכו או יהפכו לאירועים, כדוגמת הקריאוקי, אירוע הקוספליי, מועדון הקריאה. אשמח מאוד עם שאר הקהילה תציע רעיון, ובשביל לקדם את זה, אנסה ליצור מנטליות של דלת פתוחה, מקום שאליו כל חברי הקהילה יוכלו לבוא ולדבר על הרעיונות שלהם, אולי על ידי פגישות שיקרו פעם במספר שבועות-חודשים שבהן פשוט אנשים ישבו וידברו על נושאים שעלו להם לראש, ואולי בכוחות משותפים נגיע לרעיונות ברי מימוש.

2. לגבי הנושא הזה, ראי תגובתי הקודמת שדיברה בפירוט על כך.

3. זה צריך להיות בסיוע רב שלנו, אך לא תחת אחריותינו המלאה, חשוב מאוד לחשוף את הקהל שכל כך קרוב אלינו לנושא באם הם מעוניינים, כי משם אנחנו יכולים להביא עוד חברים בוגרים לקהילה הקטנה שלנו.

4. היו ויש אירועים אקדמים, הבעיה שרובם לא מתקיימים באיזור המרכז, לדעתי הכנה אבל אין טעם ליזום בנושא כרגע, כמובן שאם מישהו מעוניין בעזרתנו מהאקדמיה, חייבים לגייס את כל כוחותינו לסייע לו.

5.אני לא מאמין שאנחנו נוכל לעמוד בסטנדרטים ההכרחיים שאירוח של אמן בסדר גודלו של גאקט בתקופת כהונתי, החלום שלי הוא לנסות להביא אמן פחות ידוע בעולם, אך עם עדיין מוניטין טוב לארץ, כדוגמת שוקו נאקאגאווה, אך זהו חלום רחוק שלא יתממש לעולם

לגבי האירוע גג, אמאי לא צריך לדעתי להיות אחראי ניהולית וקונספטואלית על כל האירועים, זה גם יוצר תחושה של מונופול ומנוון את הקריאייטיביות של הקהילה, אם אנשים רוצים להמציא אירוע חדש, הם לא צריכים לחשוב "אה, אבל בעצם אמאי עושים כאלה דברים, אין טעם"

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 03, 2011 3:38 am 
סמל אישי של המשתמש

[quote="Omerby"]1
5.אני לא מאמין שאנחנו נוכל לעמוד בסטנדרטים ההכרחיים שאירוח של אמן בסדר גודלו של גאקט בתקופת כהונתי, החלום שלי הוא לנסות להביא אמן פחות ידוע בעולם, אך עם עדיין מוניטין טוב לארץ, כדוגמת שוקו נאקאגאווה, אך זהו חלום רחוק שלא יתממש לעולם
[/quote]
למה הפסימיות?
כל המצע שלך אתה מנסה להימנע מלהבטיח הבטחות, כי אתה מפחד שלא תוכל לקיים אותן (או אולי מסיבה אחרת? זה מה שאני הבנתי בכל אופן), אבל אני לא חושב שהמצע שלך הוא דבר חתום שכל מה שכתוב בו הוא מחייב.
הרעיון הוא שכל פעם צריך לקרב דברים לבאמת לקרות, ואם אתה לא תנסה לקדם את הדברים שעולים לך בראש ונראים רחוקים, אולי אף אחד אחר לא יחשוב אליהם בעתיד, ולכן הם באמת לעולם לא יקרו. אבל אם מישהו יתחיל, זה לפחות יהיה באוויר ומתישהו, מישהו יוכל לקחת את זה ולקדם את זה כשהזמן יתאים.
להגיד סתם "לא יקרה" זה להתחמק מהקושי לדעתי.

וזה לא שמדובר על דבר שלא נעשה בשום מקום בעולם (בקשר לרעיונות שלך אני לא יודע, אבל גם אם זה לא נעשה זה לא סיבה לא לנסות). להביא אמנים שונים לכנסים קרה בלא מעת מקומות בחו"ל, ואפילו בארץ התחלנו להתקרב לזה בשנה האחרונה. אז נכון, להביא את גאקט בקרוב לארץ לכנס שלנו להופעה אקסקלוסיבית זה משהו שלא סביר שיקרה, אבל להביא אמן כלשהו לארץ מתישהו - לי זה נראה אפילו סביר מאוד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 03, 2011 8:43 am 

[quote="kingblade"][quote="Omerby"]1
[/quote]
למה הפסימיות?
כל המצע שלך אתה מנסה להימנע מלהבטיח הבטחות, כי אתה מפחד שלא תוכל לקיים אותן (או אולי מסיבה אחרת? זה מה שאני הבנתי בכל אופן), אבל אני לא חושב שהמצע שלך הוא דבר חתום שכל מה שכתוב בו הוא מחייב.
הרעיון הוא שכל פעם צריך לקרב דברים לבאמת לקרות, ואם אתה לא תנסה לקדם את הדברים שעולים לך בראש ונראים רחוקים, אולי אף אחד אחר לא יחשוב אליהם בעתיד, ולכן הם באמת לעולם לא יקרו. אבל אם מישהו יתחיל, זה לפחות יהיה באוויר ומתישהו, מישהו יוכל לקחת את זה ולקדם את זה כשהזמן יתאים.
להגיד סתם "לא יקרה" זה להתחמק מהקושי לדעתי.

וזה לא שמדובר על דבר שלא נעשה בשום מקום בעולם (בקשר לרעיונות שלך אני לא יודע, אבל גם אם זה לא נעשה זה לא סיבה לא לנסות). להביא אמנים שונים לכנסים קרה בלא מעת מקומות בחו"ל, ואפילו בארץ התחלנו להתקרב לזה בשנה האחרונה. אז נכון, להביא את גאקט בקרוב לארץ לכנס שלנו להופעה אקסקלוסיבית זה משהו שלא סביר שיקרה, אבל להביא אמן כלשהו לארץ מתישהו - לי זה נראה אפילו סביר מאוד.[/quote]

הוא אמר שהוא לא מאמין שזה יקרה -בתקופת כהונתו-. זאת אומרת ש-כרגע- אין תשתית תקציבית, לוגיסטית, ארגונית ואפילו אין מספיק ביקוש בשביל שדבר כזה יקרה. מה שנכון מאוד. לא מדובר בפסימיות אלא בריאליות
ואני דווקא חושב שכן צריך לקיים את הדברים שאתה מציע במצע שלך (מן הסתם). אם כל אחד יתחיל לפזר הבטחות באויר ואתה תבחר בו בגלל ההבטחות האלה שלא יקרו אז לא עשינו כלום בזה.

עומר, אתה מתמודד מצויין בעיניי ואני מאחל לך בהצלחה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יולי 04, 2011 7:09 pm 

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יולי 04, 2011 7:13 pm 

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יולי 04, 2011 9:45 pm 

1. אני מאוד תומך ברעיון שהקהילה תיזום, בין אם בתמיכת אמאי ובין אם לא אירועים עצמאיים, ואמאי צריכים לתת להם את כל הגב האפשרי, כרגע הדבר החשוב ביותר בשביל לעזור להגביר אותן זה להוציא לפועל כמה שיותר מהר, בכמה שיותר עזרה פעילויות שכן עלו, נוסו ונשקלו על ידי הקהילה, בין אם מפגשי קוספליי ששומעים עליהם דיבורים באוויר או הקריוקי שלא יצא לי לשמוע עליו מספיק, וכל אירועים הקשורים באופן ישיר או עקיף ואולי צריכים עזרה.

3. אני בהחלט מאמין שאמאי בכאלה כנסים צריכים לשמש בעיקר גורם מקשר, לעזור לכנסים הגדולים למצוא את הכח אדם האיכותי שלנו לתכנים, אך לא להתרם באופן מוחלט לאירועים, חבל על המאמץ שלנו, כאשר יש שם מספיק אנשים שיודעים בדיוק מה הם עושים ומה הקהילה שלהם רוצה, לתת הערכה גסה אני לא יכול כי לא מדובר במשאבי כסף, מדובר במשאב חשוב פי כמה וכמה, וזה המשאב האנושי.

4. הסיבות הגלויות שלי הן שבין היתר כי האנשים באקדמיה הם אנשים שיודעים מה הם רוצים, ואיך להביא את האירועים להגשמה. הסיבה הסודית(אל תספרו לאף אחד) היא כי אנשי האקדמיה הם כנראה בסיס כח האדם האיכותי הכי חשוב לנו לצורך ארגון דברים, אז אם ניתן להם להקים את האירועים, עם תמיכה שלנו, אבל רק כגוף מסיע ולא כגוף מארגן, הם יקבלו נסיון, שגם יהיה טוב להם לחיים, ואם הם ירצו, הם יוכלו להביא אותו לתוך הארגון בפעילויות עתידיות. זה וכמובן שכשמישהו פועל למוסד הלימודי שבו הוא לומד, המוטיבציה שלו להביא דברים למקסימום היא גדולה פי כמה.

5. לא אשמתי, שיקולים מסחריים שגדולים בהרבה ממני, אני מניח שאם תצליחי לארגן בסביבות ה2000-4000 אנשים שמוכנים לשלם 400 שקל להופעה של גאקט, אפשר לנסות לפנות עם זה לאחת מחברות ארגון ההופעות בישראל, אבל אני לא מאמין שזה ריאלי, לא בקרוב.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יולי 06, 2011 12:08 am 
סמל אישי של המשתמש

סתם כי אני רוצה לחדד משהו-

האירוע חנוכה הוא יוזמה של אמא"י שהחלה כבר מאז קום אמא"י בערך. היוזמה לוואק-און כחלק מן האירוע הינה יוזמה של אורי ושרון שגם ביצעו אותה והיו אחראיים עליה.

עד כאן חידודיי~

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יולי 08, 2011 5:40 pm 
סמל אישי של המשתמש

גם ממני חידוד,

מעבר לעובדה שאמא"י הפיקה השנה לפחות 5 אירועים שלא היו/היו נראים לגמרי שונה אם לא הייתה לארגון יד בדבר,
אמא"י מאז ומתמיד בירכה וסייעה לאנשים בהפקתם של יוזמות פרטיות, זהו חלק מההגדרה שלה כארגון גג המאחד את
קהילת האנימה והמנגה בישראל. נכון, לעתים חשוב שהארגון עצמו יזום אירועים ויפעיל את הקהילה, אך כל עוד הקהילה
עושה זו בעצמה אני יותר מתומך בדעה שאמא"י צריכים להפנות את המשאבים שלהם לעזור ליוזמות פרטיות, מאשר
להקצות משאבים ליוזמות של אמא"י.

במילים אחרות, אם השאלה היא שאלה של יוזמה פרטית אל מול אירוע של אמא"י, מלבד מקרים מאוד קיצוניים כמו הכנסים
שהם בעיניי חלק מעמוד הטווח של האירגון, אני טוען שצריך להשקיע ביוזמות פרטיות.

אגב, הנושא הזה בדיוק היה במצע של לפחות 2 מנבחרי הוועד הנוכחי (כולל אני) ואני חושב שכן הגשמנו הרבה בנושא.

תודה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יולי 08, 2011 9:17 pm 

סם: תודה על החידוד, לא ידעתי את זה. למעשה, זאת דוגמא מצוינת למשהו שצריך לראות יותר ממנו - שיתוף פעולה של הוועד עם אנשים מבחוץ. כמה שיותר כוח אדם, יותר טוב. :)

ג'וני: אתה לא צריך לספר לי על איך שהוועד מברך יוזמות פרטיות, אני יודעת את זה היטב מנסיוני כחברת וועד. :) מה שחשוב היה לי להבין בשאלה לעומר זה איך הוא רואה את הקשר הזה, בעבר ובעתיד, והאם הוא רואה אופן לשפר את המצב הקיים בו אנשים בקהילה עדיין שומרים לעצמם את הרעיונות שלהם more often than not. אני ממש לא חושבת שיוזמות של אמא"י צריכות לבוא על חשבון יוזמות פרטיות, או להפך; צריך לנסות ולשלב כמה שיותר בין השניים.... אבל זו רק דעתי. הכי חשוב לי לדעת מה המועמדים הנוכחיים חושבים על הסוגייה, שהיא ללא ספק יותר מורכבת ממילים על הנייר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יולי 09, 2011 9:51 pm 

ג'וני:
"אמא"י מאז ומתמיד בירכה וסייעה לאנשים בהפקתם של יוזמות פרטיות"
זה פשוט לא נכון, אלא אם אתה מתכוון רק לאירועים שאינם למטרות רווח או שהביטוי "מאז ומתמיד" הוא יחסי מאוד.

עומר:
באמת בהצלחה רבה, אני חושב שהמצע הראשוני שלך היה אחלה ומקווה שכחבר ועד תדבק בו ולא בכל ההרחבות שלו שנדרשת לספק. קומון סנס זה הכי, אחי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יולי 09, 2011 10:29 pm 
סמל אישי של המשתמש

אני חושב שדווקא אתה זה שלא מבין נכון את משמעות המשפט "בירכה וסייעה לאנשים בהפקתם של יוזמות פרטיות"
ידוע לי שהכלל הכי חשוב של אמא"י בהתערבות בהפקת אירועים היא ללא מטרות רווח, אבל אמא"י לא חייבת לנהל
אירוע על מנת להיות מעורבת בו, אפילו לתת יעוץ או הכוונה בסיסית בתחילת הדרך זה משו שאמא"י יכולים לעשות
מבלי לעורר בעיה בירוקרטית, או במילים אחרות להיות קו מנחה בהפקתם של אירועים.

קחו למשל את צוות אוואטר שעשו את הכנס השנה, אומנם הם לא קיבלו חלק גדול מהעצות של אמא"י אבל אחד הדברים
הכי חשובים שאמא"י אמרו לצוות אחרי שהוחלט שאנחנו לא יכולים לעבוד איתם (מסיבות משפטיות בעיקר), זה מה הם
צריכים, ולמה כדי לדאוג כאשר מרימים אירוע משלהם, אז נכון אי אפשר להכניס את זה תחת קטגוריה של לנהל אירוע
או אפילו לעזור בניהול של אירוע, אבל בהחלט היה פה סיוע כלשהוא... אמא"י הייתה שם בשביל קבוצה שרצתה
לעשות משו חדש, משו מיוחד, וגם אם היא רק נתנה עצות התחלתיות, זה גם משו שבמקרים רבים יכול לעזור המון.

אני יכול לתעד מקרים כאלה עוד מימי תחילת אמא"י, בין עם במקרים של ACM הראשון, אוטקו-קון ועוד ועוד...
בהתחשב בכך שהאירגון קם באפריל 2007 אני לא חושב ששנת 2008 זה להגיד ש"מאז ומתמיד" זה יחסי,
אלא אם כן אצלך המונח "זמן" הוא יחסי. :lol:

הפואנטה היא שאמא"י נמצאת פה בשביל אנשים שרוצים *לעשות* כבר משנת 2008 (לפחות), וזה הרבה מעבר
למה שאפשר להגיד על ארגונים כאלה או אחרים בנושא הסיוע להפקות פרטיות, למען האמת זה אולי אחת הסיבות שאמא"י
נמצאת איפה שהיא נמצאת היום.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 10, 2011 4:28 pm 

אני בעד קונקרטיות:
אמא"י טרפד באופן פעיל כנס שאנימה קון רצו להרים, פורים 2008 כמדומני. אם אני לא טועה (אמיר, אם במקרה אתה קורא, אשמח לאישוש), הסבירו יפה לליבת שאמא"י מוכן לספוג הפסדים על מנת שגם הכנס שלה יפסיד/לא יתקיים/משהו. לא ניכנס למניעים והאם המעשה היה נכון או לא, אבל עובדתית אמא"י עשו את ההפך המוחלט מלברך ולסייע ביוזמה הפרטית. ושוב, אני לא אומר שזה היה לרעת הכלל, אני פשוט גרופי של סמנטיקה.

ולכל מי שלא בקיא בעבר: לעומר בן יוסף אין שום קשר לסיפור הזה וסתם גלשנו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 10, 2011 5:42 pm 
מנהל הפורומים

אני מבקש להזכיר לכולם שהנושא כאן הוא מועמדותו של עומר בן-יוסף לוועד החדש
ולא איך ועדים קודמים של אמא"י התנהלו בצורה כזאת או אחרת

אז חאלס

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 10, 2011 8:14 pm 
סמל אישי של המשתמש

אתה מציג מקרה אחד לעומת לפחות 3 שאני הצגתי, ברור שיש יוצאים מן הכלל,
אני יכול להציג לך יוצאים מן הכלל בכל תחום שרק תרצה, לא מומלץ להיות גרופי של סמנטיקה
בפי רבים זה נקרא פשוט קטנוניות מעצבנת. =]

בכל מקרה !

עומר (השני) - אני קורא לא מעט מהדברים שאתה רושם ופעם אחר פעם אתה מציג חזות
מאוד ריאליסטית ואף במקרים רבים עד כדי צינית. האם אתה לא חושב שבכדי שהארגון יתקדם
דרוש חלום או ליתר דיוק חזון ואמונה שלפעמים ניתן לעשות גם את מה שנאמר שהוא בלתי אפשרי ?

במרוצתי לוועד שנה שעברה היו לי לא מעט הצהרות לדברים שאני יעשה, אני מודה ומתוודה
שרבות מההצהרות הללו לא הצלחתי להגשים, אין לי ספק שאני לא וויתרתי על אותן
המטרות, אך אני בהחלט גאה במטרות שכן הצלחתי להשיג וידוע לי טוב מאוד שאם לא הייתי
מציב לעצמי רף גבוהה מלכתחילה לא הייתי עומד אפילו ברבע ממה שרציתי להשיג.

ואחרי הגירבוב הזה, בחזרה לנושא, האם אתה לא מרגיש שאתה כן צריך להציב איזשהו רף
כדי לגרום לאנשים להבין לאן אתה חותר ? ברור לנו שיש מטרות מידיות שאתה רוצה להשיג כרגע,
וברור לנו שאתה לא רוצה להבטיח הבטחות שווא, אבל איפה אתה רוצה לראות את הארגון בעוד 5 שנים ?
בעוד 10 שנים ? וכיצד אתה תנסה לתרום בכדי שהארגון יגיע לשם ?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 10, 2011 10:19 pm 
מנהל מועדון אמא"י

אילו צעדים בכוונתך לבצע על מנת ליצור תשתית למהלכים עתידיים של הארגון? (אותם מהלכים שאתה בספק אם נוכל לבצע במצב הנוכחי).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פורום נעול נושא זה נעול, אינך יכול לערוך הודעות או לבצע תגובות עתידיות.  [ 35 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

POWERED_BY
מבוסס על phpBB.co.il - פורומים בעברית. כל הזכויות שמורות © 2008 - phpBB.co.il.