[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4688: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4690: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4691: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4692: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
אמא"י • צפה בנושא - מועמד מספר 04 לוועד אמא"י, מרקוביץ' אורי

אמא"י

ארגון מנגה ואנימה בישראל
עכשיו ו' אפריל 19, 2024 11:35 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פורום נעול נושא זה נעול, אינך יכול לערוך הודעות או לבצע תגובות עתידיות.  [ 126 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2, 3, 4, 5, 6  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ב' יולי 12, 2010 1:12 am 

שם: אורי מרקוביץ'

רזומה:
- אחראי דוכנים + עזרה מהצד בחנוכון ובכנס הארוקון 2008
- עוזר מנהל בכנס גאקקון 2009, שם ניסיתי לקדם את פרויקט עבודת הקהילות.
- מנהל כנס הארוקון 2009, חזרה מוצלחת ליסודות וחיזוק בסיס הכנסים.
- ארגון חלק האנימה והמאנגה בפסטיבל הסאקורה 2009
- עוזר מנהל בכנס כאמ"י 2009 ובכנס הארוקון 2010
- ניהול וארגון יום אנימה ראשון מסוגו באייקון 2009 - בניסיון לפנות לקהילה שלנו
- יועץ צמוד לניהול בכנס אוטאקו-קון 2009
- מנהל בכנס כאמ"י 2010 באנקה-סאי הקרב ובא
- עזרה בארגון כל מסיבות הג'יי-רוק עד כה (אם זה בפיקוח או בניהול ישיר, או במתן עצות ותמיכה)
- עזרה בשיח בין הקהילה לבין הוועד, מתן מקום לשיחה להרבה חברי קהילה ואוזן קשבת בכל מצב.
- חבר וועד מאז הקמת אמא"י

מצע:

הפעם אני ארצה כמה שפחות לחלק מנטרות. כל שנה לומדים דבר חדש, והשנה האחרונה הראתה לי את זה שמה שחשוב זה מעשים, ולא לחלק סלוגנים.

בתחום הפעילות של אמא"י:
אירועים קטנים:
אני חושב שיש הסכמה די רחבה על זה שמה שנחוץ לעשות זה לקדם את הפעילויות הקטנות. זאת היא ססמא שנאמרת כל כך הרבה שלפעמים קצת קשה לי לא להיות "... טוב, אולי די כבר?" במהלך כהונתי ניסיתי כמה שיותר לקדם אירועים קטנים כשיכולתי, אבל בסופו של דבר, נפלתי לרוב על הנושא של כוח אדם, על הנושא של לעמוד מול קיר בניסיון שלי ועל זה שידיי היו מלאות בהרבה פרויקטים במקביל. על אף זאת הצלחתי להמשיך ולעבוד בהעמדת הקו של המסיבות ובקרוב גם ארים אירוע קאראוקה ראשון מסוגו. על אף זאת, שמעתי רעיונות רבים שעדיין צריכים יישום. הבעיה הגדולה ביותר בססמא הזאת היא החוסר בכוח אדם, זה דבר שלוקח זמן לטפח, בן אדם שירים אירוע קטן חייב להיות בן אדם רציני מאוד, כי אירוע קטן מחזיק בתוכו הרבה מאוד אחריות, וזה יכול לאכול לך את הזמן טוב מאוד, כי לרוב זה אחד כנגד העבודה. אני רוצה במהלך כהונתי להוביל למצב בו אנשים שיעלו רעיונות ושיראו עניין בנושא יקבלו את מירב העזרה וההכשרה שצריך כדי שהם יוכלו להרים בעזרת אמא"י את האירועים שהם רוצים, כמו שעשיתי עם האירוע קאראוקה. כי זאת הדרך היחידה שיש להגדיל את כמות הפעילויות הקטנות של אמא"י שכל כך חשוב לי לקדם.

כנסים:
כנסים מאז ומתמיד היו מקור חשוב לאמא"י. זה מצחיק לשמוע "צריך להתרכז פחות בכנסים", כי סך הכל - אמא"י מצליחה להרים אירועים קטנים בגלל הכנסים. הכנסים לאחרונה חווים משבר של סגל, אבל לדעתי זה דבר שניתן לפתרון כמו שכבר הוכח בבאנקה סאי, עד כמה שהכנס עדיין בהליכי בניה, הייתה הרגשה שיהיה מחסור בסגל רציני ובמתנדבים, אבל בסופו של דבר לפתוח את הראש בפני אופציות חדשות (כמו מנהלת לא מנוסה שהראתה אחריות ביחד עם מנהל מנוסה) מנפיק בינתיים תוצאות טובות, אני מקווה שיראו את זה על פני השטח גם בכנס. הצורך של אמא"י בלהכשיר סגל לכנסים נובע מהרצון של להביא את הטוב ביותר. כרגע הכשרת ושימור סגל הם הליכים חשובים כדי לייצר חזית חזקה שתדרוש כמה שפחות מאמץ מצד אמא"י של כנסים, כי בסופו של דבר, הכנסים מביאים לאמא"י את הכוח הכלכלי הדרוש להרים אירועים אחרים. במהלך כהונתי הבאה אני מתכנן להמשיך בעבודת ההכשרה ולדאוג שאנשים איכותים שישארו למשך זמן יכנסו לתפקידי מפתח ויקבלו את הניסיון הדרוש, לא יכול להיות שרק מעטים מבין הסגל הם בעלי ניסיון רב. בנוסף לזה - אמשיך לנסות לקדם ולממש רעיונות שהוצאו מספר פעמים לכנסים בשביל לשתף את הקהילה, לדוגמאת הבונקאסאי (שלא הצליח בגאקקון - האירוע שמטרתו לתת לכל קהילה להרים אירוע משל עצמה) וכדומה גם בכהונה הקרובה שלי.
אפשר לראות את רצוני בפתיחת הכנסים לרעיונות חדשים ולהכשרת אנשים בעזרה שהצעתי לכנס אוטאקו-קון 2009, המטרה היא לגרום לזה שבקהילה יהיו מספיק חברי סגל מנוסים ורציניים כדי להרים כנסים בצורה מתקתקת למשך השנה, כדי שיהיה אפשר לקדם גם פעילויות בסדר גודל גדול עוד יותר (אומן מיפן), וגם כדי לאפשר פעילות שוטפת על אירועים קטנים.

עכשיו לנושא האחרון
יחסי אמא"י מול הקהילה:
אני חושב שזה הדבר שדורש הכי הרבה דגש, מכל שאר הדברים שכתבתי במצע, ברור מאוד שהבעיה עליה אמא"י נשענת היא כוח אדם. הדרישה היא באנשים בסופו של יום, ואולי הסיבה שבגללה אין כרגע אנשים זה בגלל שאמא"י לא הצליחה להניח את הדגש על הרצון לבוא וללוות ולעזור לאנשים להגיע למצב שהם יוכלו להרים את הפרויקטים שהם רוצים. כל הזמן הזה הייתי בתוך אמא"י, לכן קשה לי להגיד, אבל יש הרגשה כאילו הרבה אנשים רואים את אמא"י כמחנה ולא כגוף שמטרתו לתרום לקהילה, ורבים לא מצליחים להבין את העזרה שאמא"י רוצה ויכולה לתת. אני רוצה לשבת חזק על פניה לאנשים והכשרת אנשים שרוצים בכך, וזה הדבר עליו אשים דגש בכהונתי, יותר מאשר על כנסים ועל אירועים קטנים, כי משם בדיוק, יגיע כל הכוח האדם שדרוש לאמא"י להתנהל. אין מקום לגישה פסיבית לדוגמאת הקהילה תראה את מה שאנחנו עושים ותבוא אחרינו, יש צורך בגישה אקטיבית מוחלטת ביחסים האלו, למנוע מאנשים להרגיש כאילו אמא"י מנסה להשתלט על הקהילה, ולתת לאנשים את ההרגשה הנכונה - שאמא"י מנסה לעזור לקהילה כמה שיותר.

אני מקווה גם השנה לקחת חלק בוועד אמא"י, ביחד עם ההבנות החדשות שלי והדרך החדשה אותה אני רוצה לקדם בשביל הקהילה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יולי 12, 2010 2:01 am 

אתה לא מוותר, אה?! קופץ על כל הזדמנות להיות בועד, חזק ואמץ ^^
מקווה שהשנה הקרובה תניב פירות טובים יותר. העלת כמה נקודות חשובות, אכן אחת הבעיות זה כוח אדם שזה דבר שיהייה צורך לעבוד עליו חזק.

בהצלחה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יולי 12, 2010 2:23 am 
סמל אישי של המשתמש

אורי שלום D:

קודם כל, דבר ראשון. אתה חבר בוועד אמא"י מהקמתה. זה אומר שאתה בתפקיד משנת 2007 (הייתי אומר מחנוכה אבל זה לא מדיוק ולא קריטי במיוחד).
אתה לא חושב שאולי יש טעם לנסות ולתת לוועד חדש לגמרי לעלות? וזה ממש לא כי אני לא מעריך את העבודה שלך או כי אני חושב שאין צורך בניסיון שצברת אלא כיוון שלפעמים כדי לעשות שינוי משמעותי צריך לשנות את כל דרכי הפעולה והחשיבה מה שמאוד קשה כשאתה בתפקיד במשך זמן כ"כ רב.

ועכשיו למצע שלך.
אחת מהבעיות בחוסר יכולת להשגת כוח אדם היא חוסר היכולת של הקהילה להבין מה דרוש ממנה כדי לקדם פרוייקט כזה ואחר. כמו שראיתם קיבלתם הרבה מאוד פניות לאחר שכתבתם שאתר צריכים כוח אדם - הבעיה היא שהקהילה לא מודעת למצב. בעיקר בגלל חוסר התקשורת בין הוועד לקהילה.
בנוסף, הייתי בפורומים (בכמעט כולם - מבטיח) וקראתי תגובות. היו לאנשים 2 בעיות:
1. הם לא ראו את ההודעה הזאת מגיעה.
2. למרות שהם רצו לעזור - לא היה להם שמץ של מושג מה לעשות.
אז כוח אדם לא בהכרח יחסר לכם אם רק תדאגו לעדכן את הקהילה כמו שצריך במה צריך למתי ולמה. אז השאלה שלי היא בעצם - כיצד (והאם) אתה מתכוון לקדם את הקשר בין הקהילה לוועד וכיצד אתה מתכוון לשמור עליו כקשר פעיל באופן מתמיד?
דבר שני, אשמח לדעת האם אתה פעיל בקהילות מסויימות ואם כן אז עד כמה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יולי 12, 2010 10:42 am 

הרשה לי להיות נועז,
דרך אמא"י כבר עבר הרבה מאוד כח אדם מאוד איכותי - הגיע, נשחק, נשבר ונעלם. אני משוכנע שרובו ככולו נעלם דווקא בגלל ההתנהלות והיחסים הפנימיים של ארגון שהתחיל בצורה חובבנית מאוד והתעקש לדבוק בדרך זו תוך הפניית עורף למי שבתכל'ס מניע אותו.
אתה חורת על דגלך את ייצור ושימור כח האדם אך האם התייחסת לעובדה שאולי נוכחותך בועד היא דווקא גורם מטרפד (לצורך העניין, כיוון שאתה שחוק כל כך)?
כנסים, מסיבות ואירועים קטנים אפשר לנהל גם מבלי להיות חבר ועד. למה אתה חושב שחיוני שתהיה בועד ולא פעיל-על שעושה בדיוק אותו דבר ומאפשר לעוד דם חדש להיכנס לועד?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יולי 12, 2010 10:44 am 

להב, ברור שאקפוץ שוב P:

ועכשיו לרועי, דבר ראשון, אני מודה לך על שאלותייך (סגגג, רפרנציה לאלי ישי, לא ממש מודל חיקוי P:)

בקשר לשאלותייך, אני לא חושב שיש שאלה של זמן בקשר לעבודה בוועד. לדעתי מאז ומתמיד רציתי לנסות לבצע פניה גדולה יותר לקהילה, אבל מהרבה סיבות המהלך לא הצליח. הוועד הקודם התמקד יותר בביסוס מעמד אמא"י מול האגודה, ובזה הוא עשה עבודה מעולה.
חבר וועד צריך לקחת חלק בוועד עד שהוא מרגיש שהוא מיצה את תפקידו, שהוא גדל על התפקיד, או שנגמר לו הכוחות. יש עוד הרבה דברים שצריך לעשות, ובתור איש חזון שהקים את אמא"י במקור, אני רוצה להמשיך לקחת חלק באמא"י עד שאני אראה שאו שהוועד גדל עליי, או שמיציתי את היכולות שלי לוועד, לכן גם השנה אני רוצה להתמודד כמו שנה שעברה. אני חושב שקיומו של חבר וועד בעל ניסיון ארוך זה רק יתרון של הוועד, כמו שאתה יכול לקרוא במצע שלי - הרעיון החשוב ביותר הוא שימור כוח אדם. הרבה חברי סגל וחברי וועד מתחלפים כל הזמן, לא שאני אומר שזה לא נחוץ, אבל איי, צריך שיהיה חלק שיתחלף וחלק שישאר, אם וועד חדש לגמרי יעלה יהיה יותר קשה לתת לו את ההרגשה לתפקיד.
אני מקווה שזה נותן לך תשובה בקשר להחלפת הוועד. אני לא מאמין שחייבים להחליף את כל הוועד כדי לשנות תפיסה, מה גם שמה שציינתי כרגע מאז ומתמיד הייתה התפיסה שלי, הניסיון לבצע פניה יותר גדולה לקהילה, ורק לאחרונה חשבתי מחדש על איך אפשר לעשות את זה.
וועד אידאלי לדעתי אמור להיות מורכב מאנשים זמינים יחסית שנוח לפנות אליהם ולדבר איתם, והם מצידם יכולים להמשיך ולחפש אנשים שיוכלו לתרום. אני מאמין שבמפעלי הוכחתי את עצמי כבן אדם שסדרי העדיפויות שלו מובהקים (הקהילה בראש) ושאני באמת מתאים לתפקיד וועד, בהתחשב בכמות הניסיון שלי לדחוף ולדאוג לאירועים שוטפים שהם לא רק כנסים, מה גם שלדאוג לכנסים עצמם.

בקשר לסוגית המכתב שלקחתי חלק בו כיוון שאמיר העביר אותו דרך הוועד, אני מודע טוב מאוד לבעיות שאתה מציין, לכן תשים לב לדגש הכפול - הכשרה ושימור של אנשים. ראיתי את גלי האנשים שפונים ואומרים "אנחנו רוצים לעזור, רק תגיד במה!" והופתעתי שלמצוא מה לתת זה יותר קשה... לכן המטרה הגדולה היא לפנות לאנשים שכאלו ולראות לאילו תפקידים אפשר להכשירם, אם זה רק התנדבות פשוטה, או ארגון אירוע קטן כלשהו, או אפילו תפקידי סגל. אם אתה מכשיר בן אדם בעל כשרון, או פוטנציאל, אתה יכול לקבל מזה תוצאות די טובות.
זה הדבר שמאוד חשוב, לנסות להגיע לכל אותם אנשים שרוצים לעזור ולמצוא להם מה לעשות, לא לכולם יהיה מה לתת, אבל אני בטוח שלחלק לא קטן יהיה אפשר למצוא מה לעשות. חוץ מזה - ללכת ולחפש אנשים עם רעיונות ולעזור להם להגיע לכדי מימושם. רעיונות שעלו בעבר היו דברים סגנון ערב קאראוקה שכבר בתכנונים מתקדמים, כמו שאפשר לראות, עד כמה שמה שהציעה אותו היא לא זאת שביצעה אותו בסוף, הנקודה עדיין עומדת בכינה.
כמו שאתה יכול להבין ממה שכתבתי, תשובתי לשאלתך - הבעיה הגדולה בכוח האדם שיש כרגע זה שהוא חסר ידיעה מה לעשות, וזה לא רק אשמתו, ממש לא אשמתו, אלא בעיקר אשמה של גישה יותר פסיבית... כל מי שפנה בהצעה קונקרטית קיבל במה. המטרה כדי לנצל את כוח האדם ולהפעיל את הקהילה היא לעבור לגישה יותר אקטיבית, גישה שבה אנחנו יוזמים פניות לאנשים ומציעים לאנשים דברים, מחפשים אנשים שהעלו רעיונות ומנסים להביא אותם לכדי מימושם. בצורה כזאת האנשים האלו ישמחו לעבוד שוב עם הוועד בעתיד ויהיו יותר אסירי תודה לאמא"י, ככה בדיוק אתה בונה לעצמך בסיס של כוח אדם ומשמר אותו, היחס, ההשקעה באנשים. ראיתי את זה עם אוטאקו-קון, שמכירים תודה רבה לעזרה שנתתי להם באוטאקו-קון.

בקשר לשאלתך האחרונה - על קהילות, בעבר הייתי חבר בקהילות רבות, הייד פארק, אנימה4 והיו לי גיחות גם ל-AC וגם לפורומים אחרים. הבעיה היא שאני מקבל מספיק סיפוק מדיונים בפיילבוק בימינו ומהחברים שלי, לכן אינני חלק בקהילת אינטרנט. אני חושב שזה חלק ממגמה שנוצרה עקב יצירת הפיילבוק ולא רק בגללו. זה הליך שהלך והתקדם בזה שהקהילה שפעם הייתה מאוד צעירה והתקיימה רק דרך האינטרנט הפכה להיות יותר קהילה פנים מול פנים. בשלב מסוים הצטרפתי גם למפגשי חמישי. כיום אני לא חלק משום קהילה מסיבות כאלו ואחרות, ובעיקר מסתובב עם החברים שלי שמהווים בשבילי "קהילה" ומספקים לי את הצרכים של קהילה *קטנה* (אנשים לדבר איתם על אנימות ומאנגות שקראתי ולבלות איתם באופן קבוע), לא של הקהילה הגדולה. אני עובד בשביל הקהילה הגדולה, סך הכל, זה מה שאני עושה באמא"י.

חוץ מזה אני נכנס מדי פעם לפורומים שונים ורואה מה כתוב שם, כשיוצא לי. אני חושב שחשוב להתעדכן מדי פעם ולראות את הלך התגובות של אנשים. אם אין לי את האפשרות מבחינת זמן אני מבקש שאנשים שמסתובבים יסמנו לי תגובות חשובות בנושאים רלוונטיים באותו שלב, כמו נגיד, הפרסום על הקאראוקה וכדומה.

אני מקווה שהבנתי את שאלתך נכון, ושתשובתי סיפקה אותך.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יולי 12, 2010 1:47 pm 

עומר, לא ראיתי את תגובתך כששלחתי את שלי, כי כתבת את זה באותו זמן... בכל מקרה, הנה מה שיש לי להגיד לך על שאלתך

המפעל שלי הוא לא רק בלהרים אירועים כאלו או אחרים, אלא גם בלהניע אנשים. שכנעתי הרבה אנשים בעבר כשהיה לי רצון בעזרתם לעזור לאמא"י, וגם שכנעתי מספר מועמדים להגיש מועמדות לוועד הנוכחי. מה שחשוב זה בן אדם שיוכל להניע בן אדם מהמצב של "לרצות" לראות רעיון קורה למצב של "לפעול" לראות רעיון קורה. אני מאמין שיש לי את היכולות לבצע את זה וגם להדריך אנשים בעזרת ניסיוני במגוון רחב של אירועים.

אני לא יודע אם אני האיש הכי טוב לתפקיד, אבל אני מאמין ביכולתיי בנושא, אני חושב שזה שאני שחוק משהות ארוכה בוועד הופך אותי דווקא להיות למנוסה וזה יתרון גדול שלי. אני יודע שבהתחלה לא הייתי יכול להעניק את אותה תמיכה שאני יכול להעניק עכשיו כשיש לי את כל הניסיון, לכן אני חושב שדווקא בגלל שאני *מנוסה* שאני טוב לתפקיד.

בן אדם אחד אמר לי לאחרונה בנושא כלשהו כי לפעמים, כשהמצב נגדך, אתה צריך לקבל את זה שהמצב נגדך, ולאחר שקיבלת ועברת את זה, רק אז לתת את הדעה על זה. אני מאמין שבסופו של דבר זה שישבתי בוועדים בעליי כיוונים שונים מהכיוון הזה שהתמקדו בדברים אחרים בגלל ה"חובבניות" (לא לחלוטין מסכים עם זה) שלהם שנדבקה בוועד לא הופך אותי לפחות טוב. מטעויות ומאחרים לומדים, ולכן אני רוצה ויכול לקחת גישה זאת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יולי 13, 2010 2:06 pm 
סמל אישי של המשתמש

שאלה נוספת:
למה הועד התמקד הפעם דווקא הנושא של חיזוק הקשרים עם העמותה אם כבר הוצהר שאמא"י שואף להיות ארגון עצמאי? לא עדיף לשאוף דווקא לחזק את אמא"י כארגון עצמאי? (לא שקשרים זה רע).
בנוסף, אתה לא חושב שזה בעייתי שההתקדמות העיקרית של הועד הנוכחי היא בתחום שהקהילה אינה יכולה לראות ולהבין את הנעשה בו?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יולי 13, 2010 3:49 pm 

כנראה שלא הבנת את זה נכון, הקידום שבוצע עם הוועד של האגודה זה למטרות זה שאמא"י, על אף שעדיין חלק מהאגודה, תהיה עצמאית לכל דבר. זה למה קודם הקשר, שופר החוזה והושג מצב של יותר עצמאות. עצם העובדה שהחל מהוועד הזה תהיה גם וועדת ביקורת שתפקידה יהיה לדאוג שכל פעולות הוועד חוקיות ואפשריות, והם יפעלו בתיאום עם האגודה, ובכך בעצם מורידים את הצורך של הוועד עצמו לפנות לאגודה, מספקת בפניה עצמה עצמאות. ככה או ככה לוועד אגודה תקין חייב להיות וועדת ביקורת. חוץ מזה, לא יודע אם קראת בפרוטוקולים, גם הושג מצב של הפרדת חשבונות, צעד מאוד חשוב בשביל עצמאות כלכלית. עכשיו ברור מה הממון של אמא"י ומה לא וחוץ מזה יותר קל לוועד לשלוט בכספים שלו.

לזה התייחסתי בעבודה בכיוון הקשר עם האגודה.

ואני חושב שגם הוועד המשיך בלהביא פעילויות בצורה תיקנית ואף יותר מאשר הוועד הקודם הרים במהלך זמנו, ככה שבהתנהלות כלפי חוץ, המשכנו לשדר עסקים כרגיל. נא תשים לב שאין תמיכה בתרבות ה"אינסטנט" בגישה של הוועד, הרצון שלו היה לאפשר לוועדים הבאים להתנהל בצורה יותר נוחה, והמטרה הזאת די הושגה. ככה שגם אם זה לא נראה לעין ובא לכדי ביטוי בקהילה, זה יגרום לתרומה גדולה לאמא"י בעתיד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יולי 23, 2010 12:37 pm 

טוב סוף סוף יש תחרות בבחירות לועד
ולא מעניין פה מספיק.

ככה -
הועד מורכב מ5 חברים, כרגע יש קרוב ל10 מועמדים.
את/ה כבר מן הסתם יודע/ת שכרוכה בעניין לא מעט עבודת צוות -
את מי היית רוצה לראות איתך בועד?
את מי -לא- היית רוצה לראות איתך בועד?

קח/י את זה לאן שתרצה/י:
אילו כישורים חסרים לך ומי יכול להשלים אותם.
את מי אתם מכירים וסבבה לעבוד איתו.
עם מי עבדתם ונכוותם.
מה אהבתם במצעים האחרים, מה לא.
וכו, וכו

קדימה, תנ/י בראש (:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יולי 24, 2010 4:17 am 

אמממממממ, אני מניח שאם כך בוועד אני יכול לכתוב רק 4 אנשים, הא?

ואפילו לא יכולת להשקיע את החצי דקה של למחוק את ה"\י"? באמת, אורן, ממך לא ציפיתי לעצלות שכזאת!

אז נתחיל בכן:

ג'וני - עבדתי איתו רבות ולכן אני יודע את גישת העבודה שלו, הראה עד כה יכולת ומרץ רבים, וזה דבר שחשוב לוועד לדעתי. מראה יכולות לגבש רעיונות טובים ולנסות לקדם יוזמות. הוכחה מאוד טובה לזה זה התוכנית שלו לחוג תפירה מטעם אמא"י. ניהלתי איתו גם שיחה בנושאי אמא"י ויש לו כמה רעיונות יפים.

יבגני - הוא היה אחד השותפים הראשונים שלי כשניסיתי להקים את הפרויקט הראשוני עוד בשלהי 2006. הניסיון שלו עומד לפניו, הרצינות שבה הוא לוקח את העבודה ואיך שהיא מתבצעת בסוף מראים את התכונות הטובות שלו. עבד על מספיק דברים כדי שאוכל להגיד את זה. בנוסף לזה - הרמת ניסוחיות והכתיבה שלו היא כשרון טבעי לדעתי. חוץ מזה - רוצה מאוד לקדם פרויקטים אפורים, ואני מאמין שאין טוב ממנו לנסות לקדם את זה.

קרן - קרן היא חברה טובה גם בחיים האמיתיים, ועל אף שאני לא מכיר אותה יותר מדי, אני יודע על איך היא רואה אחראיות, אני יודע את זה שהיא על בטוח ממש לא ראש קטן, היא תמיד מנסה לעשות יותר אם היא יכולה ויש לה זמן, וכשאין לה זמן היא יודעת לדאוג לציין זאת כדי למנוע מדברים ליפול בין הידיים. חוץ מזה - יש לי תקופות בהם אני בעל זיקה חזקה למאנגה יותר מאשר לאנימה, אז אני שמח מאוד לראות בן אדם שרוצה לקדם את התחום הספציפי הזה. אני חושב גם שזה חשוב שיש בן אדם שבא לקדם אג'נדה כלשהי בתוך תחומי האחראיות של אמא"י, במיוחד כשזאת לא אג'נדה שאחרים שמו בראש מעיינם לקדם.

סם - אני חושב שהיצירתיות שלה היא בהחלט ברמה בין הגבוהות. חוץ מזה היא גם בן אדם מדהים שיודע להקשיב וגם להתעקש כשמשהו חשוב לו, עד שאנשים אחרים יבינו את כל מה שהיא רצתה. וכמו שכבר ציינתי עם קרן, היא באה לקדם אג'נדה כלשהי בתוך תחומי האחראיות של אמא"י שאיש אחר לא שם בראש מעייניו. - משהו שגם חשוב.

אנשים שלא הייתי רוצה לעבוד איתם:

עומר - הוא די לא מחבב אותי, אז אני לא יודע איך לעבוד איתו יהיה. אני לא מרגיש את הצורך להגן על עצמי מפני הדברים שהוא אומר, אבל אני חושב שזה ברור שקשה לעבוד עם בן אדם שלא מעריך אותך.
מה גם שהגישה של "אני יודע יותר טוב מכולם, אני אתקן את הכל!" אותה הוא מנסה להצניע במצע הנוכחי שלו לא כזאת מרשימה אותי. אין אנשים שמבינים יותר טוב מכולם מה צריך להעשות. אמא"י היא עבודת צוות שמורכבת מדעות של וועד שלם ומדעות של הקהילה עליה הוועד מבוסס.

שאר המתמודדים שלא כתבתי פה - משום מה זה אומר שדעתי היא לא שלילית לגביהם, אשמח לעבוד איתם (שוב). פשוט מאוד בחרתי את ה-4 שאני הכי ארצה לעבוד איתם.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יולי 24, 2010 11:10 am 

אני מתנצל, לא הייתה לי שום כוונה להצניע את זה.

ועם המשפט הנ"ל:
"אמא"י היא עבודת צוות שמורכבת מדעות של וועד שלם ומדעות של הקהילה עליה הוועד מבוסס."
אני מסכים לחלוטין, התחום שבו אני מרגיש שאני יודע יותר טוב מאחרים הוא בדיוק איך לגרום לזה לקרות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יולי 24, 2010 4:00 pm 

אתה באמת רואה את הועד מתקיים בלי קורל?! ברצינות? אני בספק אם הגזברות יכולה לתפקד בלעדיה יומיים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יולי 24, 2010 4:55 pm 

אז ככה - אני חושב שארבעתם הם דם צעיר ושאמא"י ממש צריכה דם צעיר כרגע. על אף זאת אני לא יכול לכתוב 5 כי... אני רואה את עצמי כמועמד מתאים גם כן. מצאתי את עצמי בלבטים האם להציג את הרצון של להכניס דם צעיר לאמא"י או לא, אבל החלטתי בסוף שכן.

הנקודה המרכזית היא שאני חושב שקורל עושה עבודה מעולה בגזברות, אבל אינני רואה את הקשר המחייב בין גזברות לחברות באגודה - גם רמי ניהל את הגזברות של האגודה למד"ב ולפנטזיה במשך שנה שלמה מאז שהוא עזב את האגודה עד שהעבירו את התפקיד הלאה. אני חושב שיהיה חבל אם קורל תעזוב את הגזברות, אבל כשזה מגיע להמליץ על 4 חברים, העדפתי להמליץ על אנשים שלא ידוע כלפי חוץ פעלם מאשר אחת שידוע חלק לא קטן מפעלה. במיוחד כי שוב - מדובר פה על דם חדש בשביל אמא"י.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יולי 24, 2010 5:04 pm 

השאלה היא לא על מי אתה, אורי מרקוביץ', ממליץ, השאלה היא מי אתה חושב צריך להיות בועד.

קורל עשתה בועד יותר מכל חבר ועד אחר, ואני לוקח אותי בחישוב הזה. אני חושב שאפשר להגיד ש"חבל אם אמיר לא ירוץ" או "חבל אם אורי לא ירוץ" (נגיד), אבל אם קורל לא תרוץ, זה יהיה אסון. אסון. וככה צריך לראות את העניין

מהתשובה שלך אני יכול להסיק אחד מהשניים:

1. לא הבנת את השאלה טוב
2. התפיסה שלך לגבי התנהלות הארגון והצרכים שלו מקולקלת לגמרי

אשמח לדעת מי מהשתיים היא הנכונה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יולי 24, 2010 5:40 pm 

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יולי 24, 2010 6:01 pm 
סמל אישי של המשתמש

אמיר, אני לא בא לחלוק על דעתך שקורל עושה עבודה מצויינת, אבל מכאן ועד
להגיד שבלי קורל הועד יהיה אסון זו הגזמה שאני פשוט לא יכול לעבור עליה בשקט.

הועד יסתדר בלעדי, ובלי אורי, ובלעדייך, ובלי קורל, ובלי אף אחד ! ! !
הועד יכול להיות יותר טוב... ויותר רע... אבל לא אחטא בהיבריס להגיד
על מישהוא כלשהוא שהוא "הכרחי" לועד ! "חיוני"... אולי ! אבל "הכרחי" ???
ממש ממש לא...

וזו בדיוק תפיסת "הדם החדש" שאני חושב שאורי (ואחרים) רוצים להעביר,
אנשים ילכו ואנשים יבואו והקהילה כל הזמן תתחלף וכמו כן גם הועד, לפעמים
חשוב להבין שגם אם מישהוא עושה עבודה מ-ד-ה-י-מ-ה ! זה לא דבר רע
להגיד לו תודה רבה ושיפנה את מקומו לדור החדש... זה טבעם של הדברים !
ומי כמוך חובב שיפודן כמוני צריך להבין את זה טוב טוב מפרקים ששודרו
נוט סו לונג אגו... =]

גם אני, בבוא זמני אצטרך להגיד תודה רבה לקהילה שנתנה לי את ההזדמנות
להוכיח את עצמי ולהמשיך הלאה ולפנות את מקומי... זה לא אומר שאני חייב
להפסיק לתרום לקהילה ! למזלינו לא חסר דרכים לתרום לקהילה וכולנו יודעים
זאת טוב מאוד... ועד שיגיע זמני, אני מקווה לעשות את העבודה הטובה ביותר
שאני יכול.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יולי 24, 2010 6:16 pm 

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יולי 24, 2010 6:17 pm 

אה, ולומר ש"הועד יסתדר גם בלי אף אחד" זו תפיסה מאוד מהפכנית ומעט אנרכיסטית מצדך.

P:

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יולי 24, 2010 6:17 pm 

אמיר, לשאלתך - אני חושב שיש אפשרות שלישית, יכול להיות שהבנתי את הנושא לא נכון, אבל אני מלכתחילה לא חשבתי שיש חובה מחברת בין הגזברות לוועד, כי הגזברות הוא תפקיד מנהלתי, ובכל מקרה לגזבר יש את הזכות המלאה להחליט מה הוא תקציב לא תקני. אני חושב שבסופו של יום הגזברות הוא תפקיד מקצועי ולכן אין את החובה שחבר וועד ימלא אותו, כי המטרה של הוועד הוא לבחור את הבן אדם הכי מתאים לתפקיד. אין חובה למצביעים להיות מחוייבים להצביע לבן אדם כי הוא טוב בלנהל חשבונות... לפחות, לא זכור לי על חובה שכזאת. הוועד נבחר בצורה דמוקרטית, אז מה ההגיון לקשר בין הגזברות לוועד בצורה כזאת ישירה? אם כל חברי הוועד לא טובים בלנהל חשבונות, אז הוועד נועד ישירות לכשלון? אז אם כך הדמוקרטיה פה קצת נדפקה, אתה לא חושב?

ולירון, בקשר לשאלתך, אני חושב שאני יכול לעבוד עם ארבעת האנשים האלו הכי טוב בין כל האופציות. לא הגיוני להרים וועד חדש שירכיב אנשים בלי ניסיון בעבודת הוועד, כי זה מכיל בתוכו הרבה סיכונים. לכן אני מרשה לעצמי לכתוב את ארבעת השמות האלו כאנשים שהייתי מאוד שמח לראות בוועד. אני מכיר כל אחד מהם ועבדתי עם כל אחד מהם כמה וכמה פעמים. אני חושב שצריך בן אדם מנוסה אחד לפחות בוועד, ושוב, אני אומר את זה, אני חושב שהניסיון שלי וההכרות שלי עם האנשים הם אלו שיפיקו את התוצאות הטובות ביותר. מקווה שזה מסביר לך איך זה מסתדר עם האמירה של "דם חדש".

וג'וני, לא יכולתי להסכים איתך יותר. אחד הדברים אותם אמרתי הרבה, וגם לירון יכולה להיות עדה (כי זה היה בתקופה שבה דנה ועומר פרשו), אמא"י הוא לא גוף של אנשים ספציפיים, אלא גוף בשביל האנשים. אם אמא"י יפול מזה שחבר כזה או אחר יעזוב אותה, אז כנראה שאמא"י כרעיון נכשל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יולי 24, 2010 6:35 pm 

אני מצטער, אבל אילו קשקושים. עם כל הכבוד ל"דם חדש" הועד לא יכול להתקיים בלי נסיון. העבודה במסגרת הועד דורשת הרבה ידע של המצב הקיים ומנהלה של עמותות, להגיד "לא משנה מי יבוא ומי ילך אנחנו נסתדר" זה לא רק גאווה, זו טיפשות.

ברור שהארגון לא יתפרק מחר אם מתמודד אחד לא ירוץ, אבל זה יקרב אותו לזה מאוד במקרים מסוימים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יולי 24, 2010 7:25 pm 

לי יש שאלה הקשורה לתפקיד הגזבר.
אין אפשרות לעשות הפרדה בין חבר ועד וגזבר, ככה שלא אותו אדם יהיה שניהם יחד?
הכוונה היא, אם נגיד קורל לא תיבחר כחברת וועד, היא איננה יכולה להישאר בתפקידה כגזברית, שכולנו ראינו עד כמה טוב היא מבצעת את התפקיד?

במידה כזו או אחרת, למה לא לחלק את מבנה האירגון לוועדת ביקורת - וועד מכהן - גזבר - מזכיר - דובר, ככה שכל אדם יוכל לבצע תפקיד אחד בלבד ויהיו יותר אופציות למספר רב יותר של אנשים?

אם ממש מתאמצים, תמיד אפשר למצוא פיסת שמיים כחולים בין העננים הכבדים.

סגל הארוקון 2011 - א. מתנדבי קופות וכספים
סגל כאמ"י 2011 - א. כספים וקופות
אירוע חנוכה 2011 - א. כספים וקופות
סגל הארוקון 2012 - א. כספים וקופות
סגל כאמ"י 2012 - א. כספים וקופות

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יולי 24, 2010 7:46 pm 
סמל אישי של המשתמש

יש אפשרות כזו, אך היא אינה הכרחית.
אני רוצה להמשיך הן לכהן כחברת וועד והן כגזברית, כי יש לי עוד דברים רבים שארצה לעשות במסגרת הוועד ודרכים רבים כדי לתרום (ואת זה את יכולה לקרוא במצע שלי).
יותר מכך, לא יהיה בריא כרגע לאמא"י להפריד את התפקידים האלו. הגוף הזה עוד צעיר מדי בשביל התנהלות מסוג זה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יולי 24, 2010 7:59 pm 

גזברות ודוברות הם תפקידים ששייכים לועד במקור, שאין בררה מפרידים בין השניים אבל זה משהו שרחוק מאידאלי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יולי 26, 2010 8:29 pm 

אורי, השאכול שלך לא פעיל, ולדעתי יש דברים רבים שאתה צריך לחלוק עם הקהילה

1. במהלך השנים הית אחראי למספר אירועים שנכשלו (גאקון, יום אנימה באיקון, האירוע קראוקה האחרון.. וזו רשימה חלקית מאוד), לאחר שלל האירועים הללו קל לראות כי אינך מהסוג המנהל, אנשים לא רוצים לשבת תחת ניהולך, וגם שכן, לא יוצא מזה דבר טוב, למרות זאת, אתה מתעקש פעם אחרי פעם לנהל אירועים מחדש, התוכל להסביר את מהות התופעה הזו, והאם היא תמשך גם בשנה הקרובה?

2. במהלך השנה קיבלת 2 הזהרות מהועד, והדיון על השהיתך מהועד התעורר יותר מפעם אחת, תוכל להסביר לנו מה הולך למנוע מתקריות כאלה לקרות בשנית?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יולי 26, 2010 8:52 pm 
מנהל מועדון אמא"י

אמיר, אם זה כל כך קריטי (וניתן גם לפרסום) אז למה זה לא הובא בפרוטוקולים? או שזכרוני מתעתע בי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פורום נעול נושא זה נעול, אינך יכול לערוך הודעות או לבצע תגובות עתידיות.  [ 126 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2, 3, 4, 5, 6  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 2 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
POWERED_BY
מבוסס על phpBB.co.il - פורומים בעברית. כל הזכויות שמורות © 2008 - phpBB.co.il.