[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4688: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4690: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4691: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4692: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
אמא"י • צפה בנושא - מועמד מספר 05 לועדת הביקורת - ניסנבאום אורן

אמא"י

ארגון מנגה ואנימה בישראל
עכשיו ו' אפריל 19, 2024 8:43 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פורום נעול נושא זה נעול, אינך יכול לערוך הודעות או לבצע תגובות עתידיות.  [ 17 הודעות ] 
מחבר הודעה
הודעהפורסם: א' יולי 18, 2010 1:07 am 

שם -
אורן ניסנבאום

גיל -
22

נסיון -
במהלך השנים התנדבתי ברוב הכנסים של אמא"י, כאשר התפקידים הבולטים היו א. לוגיסטיקה בכאמ"י 2009, א. כספים (ממלא מקום) באוטקו-קון ותפקידי האחרון - מנהל הארוקון 2010.
בין לבין, התנדבתי במסיבות השונות, חדרי שימש כאפסנאות הארגון ואני יכול להגיד בלב שלם שאת כל התפקידים צלחתי.

למה אני -
במסגרת תפקידי כמנהל הארוקון נחשפתי לפעילות אמא"י בתקופה שבין קיץ 09 לפורים 10.
כמו כן, כמקורב לשניים מחברי הועד שמעתי וראיתי הרבה מפעילות הועד.

תרמתי לארגון לא מעט מזמני וזיעתי.
אני מעוניין להמשיך ולתרום אבל יתרה מזאת - לראות ולוודא כי הארגון ממשיך להתקדם.
מצד שני, קטונתי מלהחליט לאיזה כיוון ולכן אני גם לא מנסה לרוץ לוועד.

אני אחראי, רציני ויודע לעמוד על שלי.
יש לי נסיון מעשי וידע תאורטי בכל הקשור לפעילות הארגון
ויש לי מקורות מהם אוכל להשיג את הידע והעצה שיחסרו.

נקודה שחשוב לי לציין -
בשנה האחרונה נוכחתי כי הרבה דברים קורים מתחת לפני השטח ולא מעט נשארים שם.
כמאמין גדול בשקיפות, אני חושב שעל הארגון לשפר את שקיפותו ויתרה מזאת - בדומה לפרוטוקול החודשי של ועד אמא"י, על ועדת הביקורת להוציא אחת לתקופה - דו"ח לגבי פעילות הארגון.

תודה רבה,
אורן

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 18, 2010 7:20 am 
חבר ועד
סמל אישי של המשתמש

לאור חשיבותה של עבודתה הבלתי תלויה והמקצועית של ועדת הביקורת, בהקשרם של כלל חברי הועד, אני רואה צורך בגילוי נאות בכל הנוגע למערכת היחסים שאתה מנהל עם אחת מהמתמודדות לועד, בהתחשב בכך שמדובר כאן בניגוד אינטרסים מובהק, במידה והיא תיבחר לועד ותצטרך לפעול מולה מתוקף תפקידך. שקיפות היא בסופו של דבר לא רק פרסום דו"ח אחרי הכל.

כמו כן, כמו שציינת בעצמך, סוגיית השקיפות טורדת את עבודת הארגון כבר זמן רב והנך מאורע במתרחש בו פרק זמן לא מבוטל, ועם זאת לא נראה שסוגיה זו זכתה להתייחסות כלשהי ממך עד עכשיו (בקדנציה של הועד הנוכחי, אם לדייק). זאת, בניגוד לביקורת על הנושא שהושמעה בפומבי ע"י כלל המועמדים בבחירות הנוכחיות שאינם חברי ועד; בהתחשב בכך שמהמעורות המוגבלת שלי בהתנהלות הועד הנוכחי איני מכיר ניסיון שלך להלין על הסוגיה גם באופן פרטי למי שאחראי לכך, עולה בראשי שאלה פשוטה - מה נשתנה הלילה הזה? מה ערכו של הכרות עם הצד האדמינסטרטבי של הארגון (שאתה בעצמך ציינת שאין לך מספיק בכדי לתפקד באופן עצמאי בתפקידך) במצב שכזה?

(הערה: אם אכן הייתה התייחסות, אשמח לשמוע על כך ולהתנצל על הטעות.)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 18, 2010 8:30 am 

הרשה לי לחוות את דעתי על מר ניסנבאום:

ראשית, הקשר שלו עם חברת ועד הוא לא רלוונטי להחריד. שניהם מהאנשים המקצועיים שאני מכיר, הם עבדו ביחד בעבר במסגרת האירגון ודנו בנושא לפני שמי מהם הגיש מועמדות. אמא"י הוא אירגון חברתי, כך שנראה לי רק טבעי שבמסגרתו יווצרו קשרים חברתיים שונים.

בנוגע לניגוד אינטרסים, אני בטוח שלא התכוונת לרמוז לכך שהם יטו איזו החלטה משיקולים אשיים, לכן אני לא מבין כל כך למה אתה מתכוון.

בנוגע לסוגית השקיפות, הרשה לי לחלוק עליך בשנית, כבר מעבר לחצי שנה (מאז הארוקון האחרון) לאורן יש כמה דעות נחרצות מאוד שהוא שאף לפרסם ולא עשה זאת אחרי דיונים ממושכים איתי. אני יודע שההחלטה שלו לרוץ עכשיו נובעת מצורך אמיתי לעזור ולשנות ונעשתה אחרי מחשבה רבה ולא בפזיזות הדעת.

לדעתי זה ממצה את העניין.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 18, 2010 9:22 am 
חבר ועד
סמל אישי של המשתמש

הקשר רלוונטי לחלוטין אם הוא מתמודד לתפקיד בו מתפקידו המקצועי להעביר ביקורת ולפקח על עבודתה, ועל עבודתם של אנשים שלא בהכרח יסכימו עם דעותיה המקצועיות, לאורך הקדנציה שלה. המקצועייות שלהם לא מוטלת בספק, בדיוק כפי שזו של מתן (ואני מרשה לעצמי לערוך כאן השוואה, לאור הבדלי הגישה המובהקים בשני המקרים), אך ניגוד העניינים נשאר בעינו.

לא טענתי שאמא"י אינו ארגון חברתי, וקשרים חברתיים הם קשרים חברתיים, אך כאן מדובר לתפקוד במסגרת תפקיד בו יכול לכאורה להיווצר מצב של ניגוד אינטרסים וקשרים אלו עלולים להשפיע על התוצאה הסופית. חברתי או לא, בסופו של דבר הארגון הוא עדיין ארגון מקצועי, על כל המשתמע מכך, ואי אפשר יהיה להתחמק ממצב בו טענה של עירוב עניינים כן תעלה.

בהקשר זה, אני בטוח למדי שקיים סעיף המסדיר את סוגיית הקרובי משפחה\בני זוג בכל הנוגע לתפקוד הועד (בפורמט הקיים באגודה וכו') הביקורת ושאר גופי הסמך של אגודות כמו אמא"י, והוא שם מסיבה מניחה את הדעת והגיונית למדי. בסופו של דבר, יש גבול לגישת ה"סמוך עלי, הם בסדר" וכן נדרש לפעול במשהו המזכיר מנהל תקין.

את הנקודה השנייה בתגובה שלי לא ייחסתי לסוגיית השקיפות, אלא לסימן השאלה שעולה לאור הפתאומיות והחדות של המועמדות, לאור "דממת האלחוט" שקדמה לו. אני אישית מצר על כך שהמלצת לאורן שלא להביע את דעתו בחצי השנה האחרונה, ייתכן וזה היה מייצר דיון פורה וענייני שכה חסר לנו, אבל אני שמח לשמוע שתפיסתי את הסוגיה לא מדויקת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 18, 2010 11:45 am 

אכן, יש לי מערכת יחסים עם אחת המועמדות.
אם אני אבחר, אם היא תבחר ואם תהיה סוגיה כלשהי שתערב אותה - אתן לשאר חברי הועדה לבצע את תפקידם ואזוז הצידה.

קרובי משפחה אנחנו לא, נשואים אנחנו לא וגם ידועים בציבור לא.
אשמח לראות התייחסות חוקית/בתקנון ל"יוצאים" ולמקרה שכאן.

את השאלות שהפנתי למתן, אני מאמין שסיכמתי בהודעה האחרונה שלי בדיון.

לגבי "דממת האלחוט" -
את רוב רובו של המידע המדובר קיבלתי בדרכים לא פורמליות.

לרגע לא התעלמתי ממנו, אלא חוויתי את דעתי ישירות מול חברי הועד.
בחלק מהפעמים אני משוכנע שהשפעתי ובחלק מהפעמים שוכנעתי שאני טועה.
בכל המקרים, כיבדתי את עמדת הועד ולא העברתי את המידע הלאה. (לפעמים המידע פורסם בסופו של דבר ולפעמים לא)

אם אהיה בועדת ביקורת, תהיה סמוך ובטוח שארגיש חופשי (ומחויב) לדבר על הכל בצורה פומבית.

יותר מזה, בוא נהיה כנים רגע.
נגיד והייתי פותח דיון שכזה כאן בפורומים, איזה דיון פורה היה מתקיים? מי בדיוק היה מגיב?
אתה ואולי עומר מרמלשטיין P:
לא כזה מעניין ולא כזה פורה.
[ואני לא מדבר על השערות פרועות.. יש מספיק מקרים פזורים בפורומים]

זה מצב לא תקין, אבל זה המצב כרגע.
אני מאמין שהוצאת דו"ח ביקורת אחת לתקופה תעודד אנשים לחשוב להעיר ולבקר.
אולי אז, יתקיימו דיונים פוריים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 18, 2010 12:22 pm 

תרשו לי להתערב קצת, אבל אחת הבעיות שאנשים כמעט לא נכנסים לפורום אמא"י כל עוד אין סיבה מיוחדת. כך שלא משנה איזה דיון היה מתפתח אותם אנשים היו מדברים כמעט בכל דיון, לכן יש לשנות משהו בעיניין הזה, אפילו אם זה אומר ליצור "קהילת אמא"י". בצורה כזאת היו יותר אנשים עם יותר דעות בנושאים שונים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יולי 19, 2010 11:03 am 

אח... באמת חבל שאף אחד לא מתייחס אליי ברצינות P:

ועכשיו טיפ למקצוענים:
אם תהיה בועדת הביקורת (וגם אם לא, אני מניח שכבר היית בסיטואציה), הרבה פעמים אנשים ישתמשו בביטוי "כביסה מלוכלכת" ועוד כל מיני דברים על זה שמכבסים בפנים ולא בחוץ. בהנחה שאתה אדם מיושב וענייני שמחפש תיקונים ולא פרובוקציות, אנא שחרר יריקה לכיוון פרצופו של אותו פלוני שמסבן אותך ולך תעשה את תפקידך וספר לחברי אמא"י על הבעיות.
במלוא הרצינות, הביטוי המפגר הזה עלה לאמא"י בחודשים רבים של בזבוז זמן ובאלפי שקלים. אל תכנע לו ואל תיתן לו שום לגיטימציה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יולי 19, 2010 2:51 pm 

עומר, אני חושב שהתרגום הוא "טיפ מהמקצוענים" לא?

וברצינות -
אני לא בטוח שסיבון זה התאור הנכון.
ראיתי עוול, העברתי את דעתי לחברי ועד שאני בקשר איתם.
לא בער לי לרוץ ולזעוק בשחור על גבי פורומי אמא"י שכמו שלהב אמר, אנשים לא באמת קוראים בהם.

אם לא היו פורוטוקולים, גם על זה שהם לא יוצאים אף אחד לא היה מתלונן.
אני מקווה שאם תצא ביקורת רשמית מדי פעם - אנשים יתלוננו אם יהיו דברים לא תקינים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יולי 19, 2010 3:54 pm 

לגבי הפרוטוקולים אנשים התלוננו כמה פעמים, בפורום, באופן אישי וגם בקהילות שונות אבל לצערנו שום דבר לא השתנה ועדיין יש עיקובים רציניים בנושא ולאנשים כנראה כבר נמאס להתלונן על אותה בעיה שוב ושוב ושוב... כך שזה אל ש"לא אכפת" אלא יש את התחושה שלא באמת מקשיבים או לא באמת מיישמים. זה דבר נוסף שהועד החדש יצטרך לטפל בו

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יולי 20, 2010 12:10 pm 

לאחר קריאה שניה -

"(שאתה בעצמך ציינת שאין לך מספיק בכדי לתפקד באופן עצמאי בתפקידך)" [מדובר על נסיון מול הארגון]

לא הובנה כוונתי.

יש לי מספיק נסיון (ולכן אני גם רואה עצמי כמתמודד לגיטימי לועדת הביקורת)
אבל אני לא יכול להגיד שיש לי אג'נדה וחזון מובהקים שארצה לקדם.

חשוב לי לראות שהארגון מתקדם, אבל לא אני אקבע את הכיוון.
(מנגות? כנסים? הבאת זכויות לארץ? ספריות? שהועד יחליט, העיקר שיבצע)

לגבי ניגוד האינטרסים -

עד כמה שאני מבין, עו"ד האגודה אמר שלא ידוע לו על מניעה חוקית
אבל העניין בבדיקה נוספת כדי שלא יהיו אי הבנות.

להב -

מה שאתה מתאר הוא הרגל וקבלה של מצב לא תקין.
אני באמת מאמין שאם תהיה ביקורת רשמית וגלויה המצב ישתנה וההרגל בהתאם - ובעתיד יהיה יותר קל לשמור על כך שמתנהל מנהל תקין.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 25, 2010 4:39 am 
סמל אישי של המשתמש

היי אורן, יש לי שאלה:
עקב קריאת התגובות שלך בשאר הדיונים של מתמודדי הוועד וועדת הביקורת, לא חסכת מהציבור לדעת שאינך מעודד חלק גדול מהמתמודדים, יתרה מכך- השפלת מספר רב של מתמודדים על גבי הפורום ולעיני כל.
שאלתי אלייך היא במקרה ואנשים אלו יבחרו אל הוועד ואל ועדת הביקורת האם תוכל לעבוד איתם בצוות?
האם אתה חושב שתוכל לתת ביקורת בצורה בונה ולא קוטלת כפי שהדגמת עד כה במספר טופיקים?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 25, 2010 9:19 am 

מחזקת את השאלה של סמדר, ולו רק כי אני חושבת שאתה מתמודד מצוין לתפקיד והייתי רוצה שתשים את כל הקלפים על השולחן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 25, 2010 9:50 am 

סם, אני אני לא מסכים עם השאלה שלך כ"כ. ועדת ביקורת כאן כדי לבקר, לא כדאי למצוא חברים. בניגוד לכל הנוסחים המלוקקים שמסתובבים כאן, אורן כותב את האמת (העגומה והכואבת). אני חושב שזו דווקא תכונה טובה למי שרץ לועדת ביקורת, זה בדיוק התפקיד שלה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 25, 2010 11:00 am 

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יולי 26, 2010 6:23 pm 

לבקשת אמיר, אני מעביר שיחה הקשורה לבחירות מהסטטוס שלו לכאן -

לצערי יבגני לא הביע הסכמתו או אי הסכמתו, אז את תגובותיו אני לא אפרסם כאן. [בשמחה אערוך אותן פנימה]

בגדול, יבגני אמר (בליווי תאורים ציוריים לרוב) שאני חסר דרך ארץ ושאין לו כל כוונה לקרוא ולהתייחס להודעותיי גם אם אני מציג בהן עובדות.
בנוסף האשים אותי בכך שמטרתי היחידה הנה לסכסך ולהקניט.

תגובתי:

בנוגע להאשמה לגבי מטרתי -
אתה טועה טעות מרה.
אין לי כל כוונה לסכסך בין המועמדים או הבוחרים הפונטציאליים.
אני לא מתכוון לספר איזה אדם טוב אני וכמה שסכסוכים זה נורא - העובדה הפשוטה היא שלא אכפת לי.
באמת ובתמים שלא משנה לי איך התגובות ישפיעו על היחסים בין הקוראים.
אם מישהו מתכוון לריב עם חבר על סמך הודעה של אדם זר בפורום (די נידח אפילו) - אני לא חושב שזה מצדיק תגובה אפילו.

גם רצון להקניט אין לי,
אני שואל שאלות ואני מצפה לתגובות, משנות לי הבחירות ומשנה לי טיב הנבחרים.

בשבועיים האחרונים אני מביע את דעתי בנוגע למועמדים על ימין ועל שמאל.
דעתי בדרך כלל דיי נחרצת ויכולה להיות מאוד בוטה.

באשכול של אלעד, אני מודה שהתגובה הייתה נמהרת.
אבל עדיין, לא אמרתי שם דבר אחד הסוטה מהאמת.

התגובה שלי לבלוג של טלטי, הייתה סאטירית (עם שבב רצינות למי שלא דילג על האמצע) ושימשה בעיקר להוצאת קיטור בשבילי.
אני חייב לציין שנהנתי מאוד מהתגובות - הן מאלו שמצאו את הפוסט שלי משעשע והן מאלו שמראות את רמת הבנתם של קהל קוראיה.

לגבי שני מקרים אלו - אני שלם לחלוטין עם המעשה והתגובות.

אבל.
*תופים*
לגבי שאר תגובותיי, אני מקבל שהגזמתי.
אני מתנצל אם מישהו נפגע מההודעות ואני מתנצל אם יש מישהו שההודעות לא היו ממוענות אליו והוא נפגע מהן.

אם הפסדתי קולות בדרך לועדת ביקורת, זה מה יש, עסקן פוליטי אני לא.
מי שמכיר אותי יודע שאני לא הבריון האיום והנורא שכל כך מתבקש לצייר לאור ההודעות בפורום.
יותר מזה, מי שמכיר אותי יודע גם שאין לי יותר מדי סבלנות ושאני לא טולרנטי בכלל לחוצפה, לבורות או לבינוניות יתר.

מי שלא מכיר אותי, אני מקווה שיסתכל בתוכן ולא בקנקן.

שאלותיי למתמודדים עדיין עומדות בשלהן. [ואני אשמח לנסח אותן מחדש אם למישהו יש קושי אם השאלות כמו שהן]
חלקם ענו או ניסו לענות, את חלק מהתשובות קיבלתי וחלק לא, לחלק הגבתי וחלק לא.
לצערי הרב, יש גם כאלו שפשוט מתחמקים מלענות.
זכותם.
אני מקווה שהבוחרים יידעו להבדיל מי שותק ולמה.

את תגובתיי מעתה והלאה אכתוב עם יתר תשומת לב
אני מציע לקרוא ולהתעכב על תוכנן, כי לרובן יש כזה - במיוחד אם אתם לא מסכימים, אני אשמח לשמוע דעות שונות.
(דעותיי נחרצות, אבל לא חקוקות בסלע)

שיהיה לכולם המשך יום נפלא.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' יולי 27, 2010 12:26 am 

יפה שאתה שלם עם עצמך ואני מעריכה את העובדה שאתה מודה בטעויות שלך ומתנצל- זו מעלה מאוד חשובה לדעתי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוגוסט 02, 2010 11:03 pm 

*דמיינו ציטוט מרגש ומשעשע*

אני מסיר מועמדותי לועדת הביקורת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פורום נעול נושא זה נעול, אינך יכול לערוך הודעות או לבצע תגובות עתידיות.  [ 17 הודעות ] 

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 4 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
POWERED_BY
מבוסס על phpBB.co.il - פורומים בעברית. כל הזכויות שמורות © 2008 - phpBB.co.il.