אמא"י

ארגון מנגה ואנימה בישראל
עכשיו ו' אפריל 19, 2024 1:52 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פורום נעול נושא זה נעול, אינך יכול לערוך הודעות או לבצע תגובות עתידיות.  [ 5 הודעות ] 
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ד' יולי 01, 2009 12:40 am 

שם: אורי מרקוביץ'

רזומה:
גרסא מתומצתת של הרזומה:
- עזרה מהצד בכנס הארוקון 2008
- עוזר מנהל בכנס גאקקון 2009, שם ניסיתי לקדם את פרויקט עבודת הקהילות.
- מנהל כנס הארוקון 2009, חזרה מוצלחת ליסודות וחיזוק הבסיס, אפשר להגיד?
- ארגון חלק האנימה והמאנגה בפסטיבל הסאקורה האחרון.
- עזרה בארגון מסיבות הג'יי-רוק עד כה
- עזרה בשיח בין הקהילה לבין הוועד.
- הראתי את היותי בן אדם שלומד, ואני חושב שזה הדבר הכי חשוב.

ולגרסא הארוכה:
אפרט את מפעל חיי בשנתיים וקצת האחרונות שלי באמא"י. לפני שאני אתחיל את זה, אדבר קצת על פועלי בתחום לפניכן. בסוף הרשימה, איפה שיש - מתחיל צורת נקודות של כל הסיפור, כדי לקצר את זה.
בעבר הייתי מתרגם של מאנגה מיפנית לאנגלית, כחלק מניסיון לקדם את תחום המנגה המתורגמת ברשת, פרשתי מחוסר זמן ומהצורך שלי להשקיע בחיים, עבודה, ובעיקר באמא"י. לפני שהייתי חלק באמא"י ניסיתי לעזור כמירב יכולתי בכנסים, ולקחתי חלק בלעזור גם באנימהוליק.
כשהתחלתי באמא"י הייתי קטן, לא ידעתי מה לעשות, בקושי ראיתי קמצוץ קטן מהיכולת שלי בעזרה בארגון של אנימהוליקון האחרון. ידעתי רק להתלונן על זה שאנשים מסביבי לא עושים יותר מדי, וניסיתי להמשיך לעשות את שלי, רק כדי לדאוג שזה יעשה.
ואז, נפלתי. חנוכון, אירוע הפתיחה של אמא"י, היה אירוע שהיה אמור להיות בניהולי, אבל כשלתי בלנהל אותו, הוא חמק לי בין הידיים, ולירון החליפה אותי בניהול. ניהלתי שם רק דוכנים. סולקתי מעבודת הגזברות על זה שלא ניסיתי ליצור שום קשר עם הגזבר של האגודה. הייתי בן אדם מביש וכמעט מצאתי את עצמי מחוץ לארגון, אבל קיבלתי הזדמנות שניה, נזכרתי במה אני מאמין ומה אני מנסה לקדם. למה כל כך חשוב לי לקדם את הכנסים של אמא"י, כי ראיתי בזה אחד האמצעים היעילים ביותר עם מבנה הקהילה להשיג את העמדה הנחוצה לאמא"י בקהילה.
הארוקון 2008 הגיע והיה לי תפקיד קטן, אחראי דוכנים, אבל לאט לאט גם הכנס הזה כמעט חמק בין ידינו, ראיתי את זה מול עיני והבנתי שאסור לי לשבת בשקט יותר. פעלתי, יזמתי, עזרתי כחבר וועד לקידום הכנס, במציאת מקום, ביזמות במקומות שצריך, בעזרה בהחלטות. ובסוף יצא איכשהו שלקחתי חלק בהרבה יותר גדול וקיבלתי הרבה מחמאות מהאנשים מסביבי, מספיק כדי להיות מקודם לעוזר המנהל של כנס גאקקון 2008.
גאקקון 2008, היה התחלת הסדר, אבל גם מקור לטעות גדולה. הוא נחשב כשלון, אך הוא לא היה כשלון. מבחינה לוגיסטית גרידא הוא היה הצלחה, הייתי אפילו אומר שיותר מהארוקון 2009, אבל בגלל חוסר תיאום ציפיות עם הקהילה, נוצר מצב שהיו במקום יותר אנשים משהיה אמור להיות, המקום נהיה מאוד חם, והיה לא ממוזג, והתוצאה היא תלונות רבות על החום. על אף זאת, היה ניסיון לקרוא לקהילות להכנס ולעזור בפעילות הבונקאסאי, פעילות שבסוף רק קהילה אחת השתתפה בו כמו שצריך, מה שהיה לי חבל.
הלקח נלמד, גם אם נגיד משהו אחד, הקהילה תצפה למשהו אחר, לכן חייבים לדעת לפרסם את הדברים כמו שצריך. המסיבה השניה, שהתרחשה בויקה, עד כמה שהייתה יזמות של בן אדם אחר, נעשתה בעזרתי, בעזרת זה שהייתי שם לעזור.
לאחר מכן, לקחתי חלק בקביעת תאריכי מסיבות הג'יי-רוק כי ראיתי שזה משהו שמצליח ושהקהילה אוהבת, המסיבות יצאו יותר ויותר מוצלחות, ועזרתי גם לאנשים חיצוניים לוועד לקדם מסיבה (המסיבה בצפון שלא הלכה כל כך בטוב), ואז גם הייתה המסיבה שבפסח, מסיבה שעד כמה שלירון ניהלה ויצאה ממש טוב, אני דאגתי בה לשני דברים, בעזרת אנה מציאת המקום בצורה ראשונית, ובעזרת הקשרים שלי בקהילה, לדאוג לזה ששמועות על הגרוק בפסח ירוצו בשדה כמו אש. לא על זה שיתקיים, אלא על זה שכנראה יתקיים אחד.
וכמובן שבכל זה אני מזניח את הדבר הכי חשוב שעשיתי עד כה. כנס הארוקון 2009, כנס אותו ניהלתי לבדי, עד כמה שהייתי אמור לארגן אותו עם עוד בן אדם, שנקלע למצב של מלחמה, בגלל זה מצאנו את עצמנו עובדים בפיגור ובלחץ זמנים אדיר, אבל איכשהו הצלחנו להוציא את אחד הכנסים הכי טובים שהיו. כנס שסוף סוף התחיל את אותה דרך עליה שאני מחפש לכיוון המוניטין של אמא"י כארגון הגג של הקהילה. עד כמה שהקרדיט מגיע לצוות המדהים שלי, זה היה אני זה שניגנתי על היצירה, ואני שמח שלקחתי חלק בפרויקט הזה.
ואחרון הדברים שעשיתי, הגיעה אליי בתחילת 2009 פניה ממישהי שפנו אליה מהגנים הבוטנים בשביל לארגן חלק של אנימה ומאנגה בפסטיבל הסאקורה שלהם, ובלוח זמנים מאוד צפוף בעזרתו של היחצ"ן דאז (בעוד יש לי את הארוקון 2009 ברקע) ארגנתי למיטב יכולתי את החלק של האנימה ומאנגה בפסטיבל הסאקורה. לבסוף מנהל הגנים יצא מרוצה ומעוניין בשיתוף פעולה נוסף גם בשנה הבאה.
כל הרזומה שלי מוכיח את אחד הדברים שהופכים אותי לדעתי אחד האנשים המתאימים ביותר כרגע לתפקיד חבר וועד, אני בן אדם שלומד מטעויותיו, וגדל, עוד לא סיימתי לגדול, ועוד הדרך לפניי רבה. אני רק מחכה ליום שבו יהיו לי מספיק משאבים סביבי כדי שאוכל לפעול עוד יותר. מצב שאין כרגע.
מה גם שכמעט כל האנשים שדיברו איתי יודעים עד כמה כל עוד לא פוגעים לי בכמה עקרונות חשובים בתפיסתי של תפקיד אמא"י, אני תמיד מוכן לעזור ולהעביר הלאה ולנסות לקדם אנשים ויזמים.

מצע:
אני מאמין שרבים מכירים את פועלי בשנים האחרונות, על אף זאת אני לוקח את הבמה הזאת כדי להגיד את דעתי בתור חבר וועד עם ניסיון על מה צריך להיות בחבר וועד, ועל מה הדעות שלי בקשר לעתיד הארגון, ואיך זה משתקף בפעולות שלי עד כה.

אז ככה. מה בעצם דרוש מחבר וועד? חבר וועד צריך להיות בן אדם שיוזם, בן אדם בעל רעיונות, בן אדם עם חזון, בן אדם עם תפיסה. העובדה שלקהילה יש את האפשרות לבחור את הבן אדם זה בעיקר בגלל הסיבה שככה אתם יכולים להמשיך ולקדם את התפיסות שנראים לכם הכי מתאימות, ממש כמו בממשלה. חוץ מזה, חבר וועד לא צריך להיות רק בן אדם שיוזם אלא גם בן אדם שמניע. אם לא לקחת את הפרויקט על עצמו, למצוא בן אדם אחר שיעשה את הפרויקט, לדעת איפה ללחוץ ואיפה לקדם. בן אדם מעשי, אנשים כאלו הם אלו שכרגע הכי נחוצים לאמא"י. אנשים שפועלים. שילוב נכון של 2 הדברים האלו זה מה שלפי דעתי נחוץ מחבר ועד"

ועכשיו, לאני מאמין שלי מבחינת אמא"י:
אמא"י צריך להיות *בעיקר* ארגון גג לקהילת האנימה והמאנגה, ליצג אותה מבפנים ומבחוץ, וגם בנוסף לזה לקדם את התחום. זה משקף היטב את אחת ההחלטות הגדולות ביותר שלי כחבר וועד, שמשקפות עליי ראיה מאוד שלילית. אני חושב שהתחום של קידום התחום צריך להיות במטרותיה של אמא"י, אבל מאמין שאמא"י עוד צעירה מכדי להתקדם יותר מדי בזווית הזאת. אני יודע, ניסיתי כבר פעמים רבות, ואני ממשיך לנסות, על אף עומס בחיים ובפרויקטים של אמא"י. אם זה בפרויקט קטן כמו פרויקט ספריות, או פרויקט גדולים יותר אחרים. על אף זאת, אמא"י בתור גוף צעיר חייב לבנות לעצמו שם ומעמד, לפני שזה יהיה כלפי כל האנשים מחוץ לקהילה, בפני הקהילה עצמה. הבחירות מבחינתי זאת הזדמנות מדהימה בשביל זה. למה? כי סוף סוף לא נצטרך לשמוע את התלונות על קיומו של הוועד המקים, קבוצה של אנשים שהשקיעו את נשמתם בשביל לעשות, אבל לא היו נבחרים, ולכן לא היו מייצגים. עם כל הכבוד, בלי להתרכז בכנסים, אמא"י לא הייתה עומדת איפה שהיא היום. ההתרכזות בכנסים לא נעשתה כי זה מה שאנחנו מאמינים הדבר הכי חשוב, זאת לא הייתה מטרה, אלא אמצעי, אמצעי שמטרתו להתחיל ולסלול את אותה דרך בצורה הכי טובה בשביל להפוך את אמא"י לאותו ארגון גג. אני לא חושב שהיינו יכולים להצליח טוב יותר אם היינו בוחרים לרדת מתחום הכנסים, או להשקיע בו פחות משהשקענו בו.
אמא"י כרגע נמצאים במצב שהם נמצאים בתודעתם של רבים, דבר שהיה קשה להשיג אם לא היה לנו מקור תקציב כלשהו או שם, והיינו מנסים לקדם את התחום בארץ.
אמא"י חייבת להמשיך ולהתרכז בקהילה, עד לרגע שבו כל חבר קהילה יכיר ביציגות של אמא"י. זאת דעתי, וגם אחרי זה, על אמא"י לא להזניח את הקהילה, אלא פשוט מאוד לנצל את כמות המשאבים שיהיו פתוחים באותו שלב כדי לחזור ולקדם את התחומים שכל כך חשובים לאותם אוהדי הארדקור, ולקדם את התחום.
לכן אני מכריז בזאת שבראש מעייני זה קידום הקהילה, חיזוק הקהילה כלפי חוץ (שזה גם מחזק את התחום בדרך גם), ורק לאחר מכן קידום התחום. מכאן שאני מאמין שאמא"י חייב להיות גוף בעל שם ווותק לפני שהנושא של קידום התחום נהיה ראש מעיניו. זה עדיין לא הזמן, ישנם עוד דרכים רבות ללכת, ואחרי שנתיים של השקעה במטרה הזאת, אינני רוצה להפסיק את הניסיון שלי לנווט את הדרך לאותה נקודה כאן. אני רוצה להמשיך.
אמא"י איננו גוף מארגן כנסים ואירועים, אמא"י הוא גוף גג לקהילה, או לפחות מנסה להיות אחד כזה. וכל אנשי הקהילה צריכים להבין את זה. אמא"י קיים כדי שאם מישהו רוצה ליזום משהו, הוא ידע למי לפנות, הוא ידע איך לקדם את זה. אמא"י קיים כדי להגדיל את חופש הפעולה של הקהילה. ורק אז לקדם את התחום. דבר שיצטרך שאמא"י עוד יבנו שם ותקציב כדי לקדמו כמו שצריך.

מה אני אמור לעשות בטווח הקרוב עד סוף הכהונה שלי?
לארגן אירוע קאראוקה שבתקווה יצא לפועל, סוג חדש של אירוע שמתוכנן לו לחופש, לעזור בארגון עוד מסיבה. להיות עוזר המנהל של אמיר בכנס כאמ"יקיץ 2009, ולנהל את החלק של האנימה (שיהיה גדול בהרבה מבדרך כלל) השנה באייקון. אלו רק רשימת הדברים שאני יכול לזרוק מקצה ראשי כרגע.
בנוסף לזה, ברגעים אחרונים אלו, אנסה לקדם לפני סוף כהונתי פרוייקטים שלא הצלחתי לקדם בעודי חבר וועד, שזה פרויקט ספריות, ופרויקט מועדון קריאה. אולי גם כמה פרויקטי רשת שחשבתי עליהם בעבר, והיו כבר בשלבים סופיים. אינני עושה את זה כניסיון להשיג עוד קרדיט לבחירות, כי אני מאמין שיש לי כבר מספיק. אני עושה את זה כחלק מהטבעת חותם.

ובצורה קצת יותר מתומצתת וגם מוסיפה בו בזמן:

נקודות חזקות
- מסור
- רציני
- קשוב
- יודע את העבודה שלו, ועושה אותה כשצריך
- בעל חזון ורעיונות
- יודע לנהל אנשים שפקודים לו.

נקודות חלשות
- נוהג להתנסח בצורה ארוכה וחופרת
- לפעמים יוצא לא ברור, מנסה להמנע מזה כמה שיותר
- מאמין יותר מדי בעקרון "המטרה מקדשת את האמצעים", ומלכלך את ידיו בשביל זה.
- מתלהם לעיתים
- ישיר מאוד לרוב

ועכשיו, לעוד חלק מאוד מאוד חשוב במצע.

מה אני מתכנן לעשות במקרה ואני אבחר.
ראשית זה ברור שאם אני לא אבחר, אני אמשיך לתרום לאמא"י. אני חושב שזה טריוויאלי אבל עדיין שווה ציון.
במקרה ואני אבחר אני מתכוון להמשיך ולקדם את אותם פרויקטים שניסיתי לקדם בעבר בלא הצלח, ואמשיך לקדם עוד פרויקטים, פרויקטי עבר כגון פרויקט ספריות ופרויקט מועדון קריאה, וישנם עוד מספיק רעיונות לפרויקטים עתידיים שנמצאים באמתחתי ורק מחכים לזמן ומקום.
אני אמשיך לקחת חלק בכנסים, כדי לתרום מהניסיון ומהיכולת שלי להם.
אמשיך לפעול במישורים החיצוניים לקהילה, מול קהילות אחרות, לשם קידום הקהילה, אם זה בהמשך תמיכה ועבודה על פרויקט הגנים הבוטנים, ואם זה בהמשך תמיכה ועבודה עם פרויקט אייקון.
וגם, בזמן שישאר, אקדם פרוייקטים שמטרתם אך ורק קידום התחום, אבל, עם כמות שאר הדברים ברשימה, יהיה להם זמן מינימלי, והם דורשים הרבה מאמץ.

אשמח להבחר לכהונה נוספת, ועכשיו זה המקום שלכם לשאלות, אני אגיד את דעתי החלקה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יולי 04, 2009 9:30 pm 

אשמח לשמוע, על-פי דעתך החלקה, אילו פרוייקטים אתה מתכנן לקידום התחום.
כמו כן, בתור אדם שאינו מעורה בענייני הקהילה, ארצה לקבל דעתך החלקה אודות אנשים שרצונם הוא קידום התחום בלבד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' יולי 04, 2009 10:47 pm 

בקשר לשאלה הראשונה, כתבתי חלק מהדברים, אבל אבצע רשימה מלאה ומפורטת:

פרויקט ספריות ממנו עוד לא נכנעתי. היו לי מגעים עם כמה ספריות ברחבי ת"א, אמשיך במגעים עד שאמצא כמה ספריות שיהיו מוכנות לקחת מנגות למדפיהם.
בנוסף לזה, אני מתכנן כמה פרויקטים תכניים ברשת בעתיד (ברגע שיהיה מעצב אתר, בעיקרון) שמטרתם תהיה הקלה של אנשים חיצוניים ופנימיים להשגת מידע שחשוב לכל חבר קהילה ואדם שרוצה שמתעניין בתחום במראהו בארץ לדעת.
ישנם עוד כמה פרויקטים, שבעיקרם זה קידום יוצרים מהקהילה, כי בסופו של דבר, לקדם את היוצרים מהקהילה זה לקדם את התחום, כי ככל שרואים שיש יותר יוצרים ודברים רציניים מהתחום בקהילה זה משפיע על התחום.
באופן טריוויאלי אני רוצה להגיע למצב בו אמא"י יוכלו להגיע למצב שבו הם יוכלו להשפיע גם על מה משודר בטלוויזיה, ומאנגות המובאות לחנויות הגדולות, וכדומה. אבל כל אלו הם חלק מתהליכים רבים.

אני גם רואה שקידום והשפעה על פעילויות הקהילה הם גם קידום התחום, כי זה משפיע על כמות המשאבים שעומדים בפנינו וגם על יכולות ההשפעה שלנו על גורמים חיצוניים.

ועל אף שהרשימה שלי קצרה והעדפתי לא לפרט דברים שאני לא מאמין שאוכל לקדם כבר בקדנציה הקרובה, אני מאז ומתמיד בן אדם שמקשיב ומנסה לקדם רעיונות שנשמעים לו טוב. אז אפשר להגיד שאני פתוח לשמיעת רעיונות על איך לקדם את התחום?

בקשר לדעתי על אלו שרוצים לקדם רק את התחום. בתור מישהו שמאוד מעורה בקהילה בשונה אליך, אני חושב שזה לא ריאלי כרגע, על אף שזה מאוד מבורך. אני אשמח אם ישב בוועד לפחות בן אדם אחד שיצהיר שמה שהוא מתמקד בו הוא בעיקר קידום התחום, ולנסות להפוך את כל מה שנראה כרגע כבלתי אפשרי לאפשרי כבר בימי הקדנציה שלו, מצד שני, קשה לי לראות את הקהילה, שמשום מה אכפת לה מעצמה יותר מאשר מהתחום, בוחרת כזה בן אדם.

מקווה שעניתי על שאלתך, ואם לא הבנתי אחת מהן נכון, אשמח לשמוע הבהרה. מה גם שאשמח לשמוע עוד שאלות באופן כללי

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 09, 2009 12:16 am 

יש לך הרבה ניסיון בהפקדת וניהול כנסים, אבל בינתיים הפרוייקטים שלך שאינם אירועים לא יצאו לפועל.
למה אתה חושב שאתה בכל זאת מתאים לוועד?
ומה יהיה שונה התפקוד העתידי שלך מהתפקוד הנוכחי כחבר ועד?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' יולי 27, 2009 3:26 pm 

מצטער שלקח לי זמן לענות, הייתי עסוק לאחרונה.

אני חושב שאני מתאים לוועד כי יש לי את החזון בשביל להיות בוועד. בקשר לעובדה שהפרויקטים שלי שהם אינם אירועים לא יצאו לפועל, כתבתי על זה בהרחבה במצע, אני מתרכז באירועים כי זה הדבר הכי יעיל כדי לתת משאבים ומקום לפרויקטים שאינם אירועים. אני עדיין ממשיך לנסות לממש כמה מהפרויקטים שלי שאינם אירועים, אבל רובם נפלו או על החלטות של גורמים חיצוניים שהגוף עדיין צעיר מדי כדי לתת לו יחס, או שהצוות שנבחר לו לא סיים אותו מסיבות כאלו או אחרות. זה דברים שאני מסכים שאני צריך לעבוד עליהם, אבל אני לא חושב שזה מוריד את הלגיטמציה שלי מלהיות בוועד, יש לי רעיונות איך לפתור את זה, חלקם דורשים זמן, השאר דורשים וועד חדש.

בקשר לשוני בתפקוד, עכשיו כשיהיו יותר אנשים, אני מתכנן לנסות לפזר כמה שיותר את הסמכויות בתוך הוועד ומחוץ אליו כדי להגדיל את גודל העבודה שאמא"י יכולה להנפיק ואת גודל התוצאות האפשריות, כל זה במטרה להפוך את אמא"י למקום טוב יותר. צריך לזכור שישנם אנשים שמתנגדים לאמא"י כי אמא"י הוא לא גוף שעבר בחירות עד כה, העובדה שעכשיו הגוף יעבור בחירות יגרום לזה שאותם אנשים שבאו בתלונות האלו יותר סביר שיסכימו לבוא ולעזור. הדבר המרכזי שישתנה בתפקודי עכשיו זה שאני אתחיל באמת לנצל את המשאבים האנושיים בקהילה למירב היכולת, כי כרגע, אין לי את האופציה עדיין, וניסיתי את זה בעבר כבר. בנוסף לזה השגתי לעצמי כמה רעיונות חדשים, ואני מתכנן להראות עוד יותר רצינות בוועד החדש.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פורום נעול נושא זה נעול, אינך יכול לערוך הודעות או לבצע תגובות עתידיות.  [ 5 הודעות ] 

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
POWERED_BY
מבוסס על phpBB.co.il - פורומים בעברית. כל הזכויות שמורות © 2008 - phpBB.co.il.