[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4688: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4690: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4691: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4692: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
אמא"י • צפה בנושא - הצעות לשיפור תחרות התחפושות בכנס ההארוקון ובכלל

אמא"י

ארגון מנגה ואנימה בישראל
עכשיו ו' אפריל 19, 2024 9:19 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פורום נעול נושא זה נעול, אינך יכול לערוך הודעות או לבצע תגובות עתידיות.  [ 81 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4  הבא
מחבר הודעה
הודעהפורסם: א' מרץ 15, 2009 11:47 am 
סמל אישי של המשתמש

<ציניות>יש לי רעיון!!

תעשו תחרות :"מי בחר את התופרת הכי טובה" D: מי שהשקיע הכי הרבה כסף ינצח P: <\ציניות>

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מרץ 15, 2009 12:22 pm 

זה לא עיניין של מגיע או לא מגיע, אבל אי אפשר לפסול מישהו רק משום שהוא נעזר בתופרת, כמובן שהשפיטה עצמה תהייה בהתאם. פשוט לבוא ולומר למישהו שכן הקוספליי שלו מושקע "אתה לא יכול להתחרות משום שתופרת עזרה לך" ולעומת זה מישהו שהתחפש לL ורק שם על עצמו ג'ינס וגופיה כן יכול, זה די טיפשי.

אני מסכים שאם מישהו נתן לתופרת לעשות את כל העבודה, אבל מישהו שרק נעזר בה בשביל להוציא גזרות או לתפור חלק מהקוספליי? אני רק מנסה להבין עד כמה מותר להעזר בגורמים אחרים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מרץ 15, 2009 12:46 pm 
מנהל הפורומים

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מרץ 15, 2009 2:22 pm 

תוכלו לפרסם את המדדים וקריטריונים שעל פיהם קוספליי נשפט?
אני יודע שזה כיביכול די ברור אבל גם שיהייה משהו שאפשר להסתמך עליו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מרץ 15, 2009 2:42 pm 
סמל אישי של המשתמש

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' מרץ 15, 2009 4:22 pm 

כבר אמרתי מקודם אותי לא מעניינת התחרות, לא העליתי אף פעם לבמה לתחרויות שונות ואני גם לא אגש לתחרויות משום שהן לא באמת מעניינות אותי.
אותי תמיד זוכרים בזכות הקוספליים המוזרים שאני בא איתם P=

בכנס האחרון מישהי זכרה אותי והראתה לי תמונה שלי שהיא צילמה בכנס הארוקון של שנה שערה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מרץ 16, 2009 9:32 pm 

יש לי כמה הערות לגבי מה שקרה בכנס האחרון
נתחיל בכך שאני אכן חושבת שמקום שלישי בתחרויות הוא רעיון מצוין - זה יעודד משתתפים אחרים לנסות את מזלם ולהתחרות
לגבי חביב הקהל -זה רעיון טוב בכל מובן אפשרי בצורה כזו הקהל יכול להביע את דעתו ולהשתתף כחלק אינטגרלי בשיפוט ולבחור את מי שנראה לו הכי ראוי לפרס.

נושא התופרת - אני יודעת שהנושא הזה רגיש אבל אני חייבת לציין שאמא"י נוקטת גישה של ימי הביינים בעניין זה .
לא כולם יודעים לתפור!!
בדיוק כמו שכולם לא יודעים לשיר או לצייר
ואני לא חושבת שבגלל חוסר כישרון כזה או אחר צריך להטיל עונש או מגבלה על מתמודד שעושה את מיטב יכולותן ומשקיע את זמנו מרצו וכספו
נכון שכסף הוא לא חלק מהשיפוט אבל צריכים לקת בחשבון שללכת יום שלם כדי לחפש כפתור או בד זהה למה שהדמות לובשת זה לא עניין של מה בכך
ולכן אני שוב חוזרת ואומרת אמא"י רוצים לעודד יצירה עצמאית , אבל בזה שהם מגבילים אנשים הם מדכאים את היציריה העצמאית.

גם לתפור תחופשות אצל תופרת נחשבת ליצירה עצמאית מאחר ונדרש לסרטט לה סרטוט של הבגד ללכת ואתר את הבדים המתאימים והאביזים הנלווים
וכמו שכבר נאמר כאן לבל נשכח את הנשקים שהם חלק חשוב מאוד מהתחפושות .

כמו כן רציתי לציין שזה אכן נראה רע ואף מכור מראש ברגע שאחת מהשפטות מתחרה בעצמה
גם אם היא שפה בחלק שונה לגמרי בתחרות
היא עדיין חברה של השופטים ויש לה השפעה .
למעשה עצם זכייתה מנע ממתמודד לגטימי לזכות בתואר של המקום השני
וכמו שכבר אמרתי זה בעצם הורס את השם של אמא"י ...

אני אסיים את דברי במשפט אחרון
מרבית המשתתפים בכנס השנה חשבו שבקוספליי אכן היה מכור ויש כרגע תחושה של מירמה ואכזבה מאמא"י דבר שיגרור בסופו של דבר לפגיעה בכנסים
אז תתקדמו בבקשה עם המאה ותרחיבו את האופקים שלך מעט
על מנת שכולם ימשיכו להנות מאהבה שכולנו חולקים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מרץ 16, 2009 10:06 pm 

כולם חברים של השופטים בדרך זו או אחרת, ושוב, כל התהליך שתיארת על "חיפוש הכתפור" לא שונה כלל ממה שאדם שתפר לבד עבר, המטרה היא לעודד יצירה עצמית בכך שאולי אנשים שתמיד הלכו לתופרת ינסו לתפור לבד, בקהילה כרגע יש יותר ויותר אנשים שתופרים את הרוב באופן עצמאי אם או בלי הדרכה ועיצות מאחרים ואין שום סיבה הגיונית לשנות את השיטה שבה התחלנו להתנהל, גם לעלות לבמה ולהציג נחשב לסוגשל כבוד.
מיכל היתה מתמודדת לגיטימית לגמרי ותמשיכו להתבכיין כמה שתרצו על הנושא, בכלל אם הכל היה כל כך מכור הייתי מביאה לעצמי את המקום הראשון רק כדיי להרתיח את הרוחות.
ולמה בדיוק משהו היה מכור? אני אשמח לקבל הסבר מפורט ולא ממורמר כי : "boo hoo השופטת של הקאסטים זכתה" או "כמה ברור שהקאסט של עינב זכה!111אחדאחד"
למי מהזוכים בדיוק לא הגיע לקבל את המקום שלהם ולמה? ולמה בדיוק לא לאפשר לקוספלי קנוי/תופרת (שזה דיי אותו הדבר מבחינה עקרונית) זה לא ללכת עם המאה כאשר במאה מתקדמת זו ילדות בנות 13-15 תופרות לבד שמלות וקוספליים שנראים טוב/מעולה?
אולי במקום לבזבז את ה-300 שח על תופרת תיקחו 3 שיעורי תפירה ותנסו לתפור לבד?

ומי שלא יודע לצייר אולי יבקש דיוקן מאומן אחר אבל לא ינסה להכנס עם הציור לתחרות ציורים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מרץ 16, 2009 10:43 pm 
חבר ועד
סמל אישי של המשתמש

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מרץ 16, 2009 11:41 pm 

יש הבדל בין קוספליי קנוי לקוספליי שנעשה על ידי תופרת.
בקוספליי קנוי מראש באמת לא הושקע שום מאמץ אפילו לא הקטן ביותר וגם בקנוי תמיד יהיו חסרים פרטים מסויימים בבגד של הדמות.
בקוספליי שמביאים לתופרת שתעזור צריך להתאמץ על מנת למצוא את הדברים המתאימים כמו שנאמר פה כמה וכמה פעמים וגם להשתתף בהכנה עצמה של הקוספליי ולהכניס לקופליי את הדברים הקטנים.

אני מסכים שמי שנעזר בתופרת לא אמור לנצח בתחרות.
אבל מי שנעזר קצת (שזה כבר תחום די אפור) יכול לדעתי להשתתף ולזכות כמו כל אחד אחר.
צריך אבל יהייה להגדיר עד כמה רמת העזרה או באילו תחומים אפשר לבקש את העזרה, אלא אם המטרה שהקוספלי יהייה 100% לבד ללא עזרה של אף אחד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 17, 2009 12:33 am 

אתם לא רציניים
לא לתת למי שלא תפר לבד לזכות ????
בזה הרגע אתם גרמת לכל מתומדד לומר שהוא תפר הכל לבד

חבל שזה יצטרך להגיע לזה...

ואני לא דיברתי על חפושת שנפתרה לגמרי על יד תופרת אלא רק חלקה!
והבגד עצמו הוא עיקר התחופושת אלא רק הפרטים הקטנים והכל מה שמסביב

ורק לידע כללי אני לרגע לא חשבתי על עינב!!
אני מאוד גאה במה שהיא עושה
לעומת זאת מיכל - היא לא הייתה צריכה לזכות
אני תוהה אם היא זכתה כי הגיע לה או כי היא מקורבת לשופטים

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 17, 2009 12:59 am 

ברור שהיא זכתה כי היא מקורבת לשופטים מה חשבת לעצמך? והכי חשוב שגם השופטים קיבלו שוחד כספי והנאות שלא לפורום הזה תמורת המקום ה2 המכובד בכנס הארוקון 2009.
עד לאן הקנאה?
אם לא קראת לפני הכנס - זה היה תנאי לזכיה, ותתפלאי שאנשים בכל מקרה היו כנים ואמרו מי תפר לבד, למי אמא/חברים עזרו ומי היה תופרת ומי שישקר יהיה דיי קל לעלות עליו עם דיון קצר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 17, 2009 1:06 am 
סמל אישי של המשתמש

נערך לאחרונה על ידי Quetzalcoatl בתאריך ג' מרץ 17, 2009 1:34 am, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 17, 2009 1:20 am 

טוב, יקיריי, עד כמה שזה נכון להגיד שזה "אמא"י" ש"אשמים", אתחיל בעובדה שהשופטים הם אינם אמא"י, גם בוריס הוא אינו אמא"י, אבל הם כן מייצגים את אמא"י, כי אני הייתי זה שבחר את בוריס לנהל את הקוספליי תחתיי והוא זה שבחר את שאר האנשים, האנשים שפה אינם מייצגים את אמא"י, אלא את הנהלת הקוספליי לכנס הארוקון, ובוריס גם לכנס קיץ (לבחירתו בקשר לשאר הסגל שלו)

על אף אומרי את ההסתייגות הזאת, אני תומך בבוריס, לא רק שאני תומך בבוריס, אני גם אגיד שלא שמעתי כל כך הרבה תלונות על הזוכים, אם בכלל, אני חושב שכולם הסכימו שאלו שזכו הם אלו שהכי הגיע אליהם, יש מקום לדבר על איפה אפשר לשפר, ועל קטגוריות שאפשר להוסיף, אבל מכאן ועד לטעון שהתחרות הייתה מכורה?

המקומות הראשונים הולכים למי שמגיע להם, ובמקרה לגמרי כרגע יוצא שמי שהכי מגיע להם הם גם אלו שמכינים לבד, למען האמת, זה לא במקרה לגמרי, ובגלל שזה לא במקרה לגמרי, שנכנס לתנאים של התחרות התנאי שזה חייב להיות תפירה אישית. אני דווקא מברך את המהלך הזה, ואני חושב שעד כה שמעתי בודדים שחושבים שהתחרות הייתה מכורה. מסכנה מיכל שהיא צריכה לסבול את זה, רק בגלל שהיא רצתה לעזור לבוריס שהיה במצוקת שופטים, כי אם מיכל לא הייתה בשופטים, איש לא היה מדבר, כי בתכלס, כמעט כל השופטים מכירים את עינב בהרבה יותר טוב מאשר הם מכירים את מיכל, ולא רק זה, עינב הייתה פעם באמא"י להזכירכם, זה לא דבר שנשכח. השופטים בחרו את מי שהכי מתאים, ולא את מי שהם הכי מיודדים אליו, ואשמח אם תפסיקו להגיד שזה לא ככה, כי אתם סתם פוגעים באנשים רציניים שהשקיעו מהזמן שלהם כדי לעזור. על אף שאני מאמין שעל רובם זה לא משפיע ~_~ שפיטה זה לא דבר קל, והם עשו אחלה עבודה לדעתי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 17, 2009 2:56 am 
סמל אישי של המשתמש

ואו.... טוב, חיכיתי להודעות האלה והיה צפוי שזה יגיע...
אני אנסה להתייחס לכל נקודה שאנשים נגעו פה בלי לפספס שום דבר:

א- תפירה / תופרת / כסף / עזרה / רמאים-

טוב. אני רואה שהמון אנשים שוכחים פה מה המטרה של תחרות קוספליי - בכל העולם כולו, כולל בקוספליי-סאמיט (פסגת הקוספליי, ארוע שמכיל נציגויות מכ-ל העולם) התחרות היא תחרות כישרונות!
לכן ממש לא ברור לי על מה ולמה הדיון של תופרת/לא-תופרת... אם נתתם למישהו אחר ליצור משהו בתחפושת שלכם, במיוחד תפירה, שהיא לב ליבה וגולת הכותרת של כמעט כ-ל תלבושת ותחפושת, הרי שלא השתמשתם בכישרון שלכם.
להלוות כישרון זה הגיוני וראוי, והגיוני שתשלמו עליו. אבל לשם מה אתם מתחפשים?
אני מתחפשת בשביל הכיף, בשביל להיות הדמות ולהצטלם כמוה, כדי שיהיו לי זכרונות נעימים וכיפיים מיום הכנס.
אם מישהו פה מתחפש בשביל התחרות נטו אני מציעה לו/לה בלב מלא- תפרשו עכשיו. קחו את הרגליים ולכו כי זה לא המקום בשבילכם.

לכן זה נראה לי כ"כ ברור והגיוני שמי שמשלם על התפירה של התחפושת שלו, לא צריך בכלל לחשוב שמגיע לו לזכות בתחרות.
הוא מספיק נהנה בתחפושת שלו, למה שהוא ירצה גם להשתתף בתחרות שמודדת כישרון אישי ויכולת כאשר לא מגיע לו? הרי זה לא הכישרון שלו שנמדד.

נכון שיש את עיניין הרמאות, אבל אני נוטה להאמין שמעטים האנשים שהם פתטיים מספיק וחלולי כל נשמה שילכו, ירמו ויחבלו בזדון בתחרות ויעשו עוול לחברים שלהם ואנשים אחרים שמגיעה להם הזכייה יותר.
ואם קיים הבן אדם השפל הזה, אני מקווה שחבריו (שלבטח הוא ישוויץ בפניהם) יפלילו אותו. או שלפחות לא תהיה לו החוצפה לגשת ולרמות שוב.
אפשר להטיל ספק בהכל, אבל אני נוטה לחשוב שצריך לתת למשתתפים את הכבוד הראוי ולהאמין להם בתנאי שהם נותנים לתחרות את הכבוד הראוי לה.

לגבי עיניין הגילאים -
נכון שעם הגיל בא הניסיון... אבל גיל =/= יכולת.
נכון שאני למשל עם ניסיון של כמה שנים בקוספליי, אבל אני חושבת שניקול שזכתה השנה (בת 15, 7 שנים פחות ממני) הוכיחה לכולם שגיל הוא לא פונקציה.
ומעבר לכך, יש המון בוגרים מעל גיל 20-30 שלא יוכלו לתפור כמו ילדה בת 12... כישרון ויכולת זה משהו אישי לחלוטין שלא תלוי בגיל, אלא בניסיון ויכולת.
אם קיים הבן אדם שהתחיל קוספליי פעם ראשונה ולא הצליח להעפיל מעל אנשים אחרים - הוא צריך לשאוב מהם השראה ולשאוף להגיע הלאה ולהשתפר ולא לבקש לזכות בכל אופן בעזרת אפלייה מתקנת.
גם אם לא זכיתם בקוספליי הנוכחי, בהצגת הכישרון שלכם כרגע - יש עוד שנים ועוד תחרויות להציג בהם את עצמכם והיכולות שלכם.
אני לא מבינה לאן כולם ממהרים כל הזמן... זה כאילו כולם אומרים: "אני רוצה לזכות ה-ש-נ-ה"...למה?

אני כן מאמינה שצריכה להיות חלוקה לרמות, אם כי אני לא מאמינה שהקהילה עדיין גדולה מספיק ואיכותית מספיק.
נכון שהשנה היה גידול מסיבי וענקי של קוספליי שהוכן לבד, ועוד יותר עלייה מבחינת הרמה.
אבל עדיין - הרמה של המתקדמים בארץ היא נמוכה מהרמה של המתחילים בחו"ל וחלוקה כרגע רק תכניס את הקהילה לשאננות מיותרת.
אנשים ישקיעו, אבל לא מספיק, כי הם יחשבו שהם תמיד יוכלו לזכות ברמה הנמוכה יותר.

אני בעד לתת לקהילה עוד כמה כנסים ולראות לאן הרמה תגיע ומה תהיה הכמות.
וכשיגיע היום הזה אני ממליצה לחלק את הרמות גם על פי כמות הזכיות בעבר וכמות התחפושות שהוכנו כמו בתחרויות בחו"ל.
כך אין מאבק בין ניסיון של שנים לחדשים בתחום.

לתת לקהל את זכות הבחירה -
נגד. נגד. נגד. ושוב נגד.
מצטערת, אני לא חושבת שקהל, שברובו מורכב מבני נוער יבין או יתעניין מספיק בהכנה, ביכולת ובפרטים הקטנים של המתחפש והתחפושת.
מעבר לכך, הקהל ברובו לא יציץ ויבדוק את התלבושת כמו ששופטים עושים, לא ישאלו שאלות נוקבות או יבררו את טיבה של התלבושת.
ושלא נכנס בכלל לעיניין של שחיתות על תקן "מי מכיר את מי יותר" "תצביעו לזאתי - היא חברה שלי!" "אמג זאת הדמות האהובה עליי!!!11".

להזכירכם שוב - זאת תחרות כישרונות! יכולת! ביצוע!
זה משהו שהקהל לא רואה מרחוק, ואין לו את הכישורים לשפוט מהמושב בשורה העשירית.
תנו לתחרות את הכבוד שראוי לה, ששופטים שמתעסקים בנושא ומבינים בו ישפטו ויחליטו, ועל ידי כך גם המשתתפים יקבלו את הכבוד שראוי להם.
אני מדברת מתוך ניסיון אישי מאוד-
באנימה אקספו מעבר לעובדה שעמדתי מול אלפי איש שמחאו לי כפיים וצעקו, הכי שמחתי שג'ו-אלן (קוספליירית ומעצבת מקצועית עם ניסיון של שנים שאני מעריצה שלה כבר שנים) בחרה בי. שהיא, ביחד עם שאר צוות השופטים (איידולית יפאנית שוקו נאקאגוואה, הבעלים של מגזין קוסמוד ועוד קוספליירים מקצועיים עם הרבה ניסיון) החליטו שמגיע לי לקבל את המקום הנ"ל.
תבינו שזה כבוד שונה לחלוטין. אתה יוצא עם הרגשה שעשית עבודה טובה ושאתה מסוגל להגיע גם לרמה של השופטים אם תרצה.
משתתף עם כבוד לעבודה שלו ייתן כבוד לשופטים וירצה לכבוש אותם, לא רק את הקהל.

עם זאת, אני כן חושבת שיש להחזיר את קטגוריית "חביב הקהל". זה משהו חמוד שמאוד מחמיא לבן אדם לקבל ונותן לאנשים הזדמנות לזכות לא רק על פי יכולת נטו, אלא על פי הופעה כוללת שלו בתור הדמות ואיך הוא כבש את הקהל.
עד כמה שדעת השופטים באה קודם, גם לדעת הקהל יש חשיבות וצריך לתת לה צורת התבטאות בתחרות, אבל בצורה מישנית.

לגבי קטגוריית האביזר שהוזכרה-
לדעתי זוהי קטגורייה ששווה להוסיף עם מקום אחד בלבד לזכייה בתנאים מאוד מסויימים:
אם ואך כאשר קוספלייר מגיע לרמה טובה מאוד על כ-ל חלקי הקוספליי שלו, אך מה לעשות, יש משתתף/ים אחר/ים שעשו עבודה כוללת טובה יותר אך ללא אביזר ברמה גבוהה כמו שלו. אז ורק אז - מגיע לו לקבל פרס על הקטגורייה הנ"ל.
חדל לתת את המקום הזה לקוספליירים לא טובים שהכינו אביזר מרשים. תחפושת מורכבת מכלל חלקיה ושימת דגש על חלק אחד בלבד משמשת דוגמא רעה.

"אפשרי אפילו לעשות תחרות קוספליי דרך האינטרנט."-
אתם מדברים על רמאים שיבואו לפני השופטים אבל מציעים תחרות באינטרנט?
עם יכולות הפוטושופ של הצעירים של היום זה נשמע כמו הצעה מאוד מגוחכת. שלא לדבר על צילום טוב/גרוע, איך התלבושת/אביזרים נראים בתלת מימד והגימור שלהם.
ממש ממש לא ענקי.

עזרה של סבתא/אמא/תופרת-
שוב, פה נכנס עיניין האמינות של המשתתפים.
עזרה זה עזרה. זאת הדרכה מינימלית ולענות על שאלות. זה לא לתפור את כל הגימורים לבגד וזה לא להכין "רק" שליש.
שוב, מאמינה ורוצה ולהאמין כי אנשים שיבואו להשתתף בתחרות יעשו את זה כשהם באמת רק נעזרו מעט בידיד ולא הסתמכו עליו.
כי מסכן הידיד הזה שעבד קשה ולא יקבל קרדיט על העבודה שלו... מי שאין לו כבוד כלפי החברים/משפחה שלו, אין לו כבוד כלפי עצמו.

לגבי עזרה של תופרת - ברגע שאתה משלם למישהו על הכישורים שלו, זאת כבר לא עזרה קטנה ומינימלית.
זאת כבר הכנה חלקית של מישהו שהוא לא אתה, וגרוע מכך, אתה משכיר את כישוריו.
ולכן שוב- אם אין *לך* את הכישורים המתאימים, לא מגיע *לך* לזכות.

המדדים וקריטריונים שעל פיהם קוספליי נשפט -
אני חושבת שכל קוספלייר מתחיל יכול להבין על פי מה קוספליי נשפט ואלו דברים בסיסיים מאוד:
נכונות למקור, הפיכה של העיצוב למציאות, כניסה לפרטים הקטנים, גימור הלבוש, אביזרים נלווים, שיער על פי הדמות, דימיון כולל, נעליים מתאימות, איפור מתאים וכו'.
כאשר משהו מהרשימה שהוזכרה למעלה חסר, הקוספליי לא מושלם ונותן לשופטים עילה להורדת נקודות.
מיותר לציין שככל שהשקעת פחות - ככה יהיו חסרים יותר קרטריונים, כדרך הטבע.

לגבי מיכל -
אני אציין ואגיד שבלב מלא אני מאמינה שהגיע לה המקום השני והיא עשתה עבודה מדהימה ומצויינת.
אך עם זאת, אני אודה ואתוודה שגם לי היה נראה העיניין כלא נאה ומעלה תהיות.
אני מכירה את מיכל בצורה אישית כמו גם אנשים אחרים מאחורי הקלעים (אין לי מה להסתיר, כולם יודעים את זה) ואני סומכת על הטוהרה של ההחלטות שלהם ושהם הלכו על פי מניעים של כישרון בלבד (כמו גם ששמעתי שמיכל לא נכחה באף שפיטה של אף אדם שהשתתף בקטגוריית יחידים והיא הועפה מהחדר).
הבעיה היא שהקהל הרחב לא מכיר אותם אישית, או את טוהר ההחלטות שלהם ומיותר לציין שלהטיל ספק זאת הרגשה מאוד טיבעית ואפילו נכונה.
לכן אני לא מטילה ספק בהחלטה ובזכייה של מיכל, אבל כן ממליצה לא לעשות את המעשה הזה שוב בשום מצב כדי לא להעמיד את אמאי בצללים הללו של ספק לשחיתות.
עדיף פחות שופטים מאשר לגרום לזוכים ולשופטים עוגמת נפש, כמו גם לארגון שבא לקדם את הקוספליי ואת התחרות.

ונושא אחרון ששווה לציין: לעלות לבמה =/= להשתתף בתחרות

אני שמה לב שיש המווון בלבול בין השניים ואני חושבת שצריך לציין את ההפרדה הענקית בין שני הדברים.
אני חושבת שניתן ואפילו נחמד מאוד להעלות קוספליירים שלא הכינו לבד את הקוספליי שלהם לבמה.
אבל- בשום פנים ואופן לא על אותה הבמה ובחלק מאותו הארוע של התחרות תחפושות עצמה (=תחרות כישרון אידיווידואלית).
לדעתי ניתן לתת במה בסוף התחרות למספר קוספליירים שקנו/הכינו להם את התחפושת, או כחלק מהמאסקארייד.

בחו"ל פתרו את הבעיה הזאת על ידי הקמת ארועים משניים (לא קשורים לתחרות קוספליי) שכולם בלי יוצא מן הכלל יכולים לעלות ולהציג את עצמם (גם קנויים וגם עבודה עצמית).
אני חושבת שזה בהחלט אפשרי גם בארץ~

לסיכום:
אני מבקשת מכל קוספליי שקורא את זה, לעצור רגע ולהסתכל על עצמו.
עכשיו תעצרו ותסתכלו מסביבכם - תראו כמה אחרים משקיעים וכמה הם נותנים מעצמם.
לכל מי שחושב שזכיתי כי אני מבוגרת יותר וכי יש לי ניסיון - גם התחפושת הזאת לקחה ממני הרבה. הרבה זמן, כסף, יזע ואפילו דמעות מרוב לחץ.
למי שחשב שמיכל זכתה משחיתות זו או אחרת - תסתכלו כמה היא השקיעה!
תפסיקו לבטל את המאמץ של אחרים על ידי תירוצים כאלו ואחרים.
אם אתם לא יודעים - תלמדו.
אם אין לכם זמן - תפנו זמן.

וזה כל מה שיש לי להגיד :) מי ייתן ונראה עוד קוספליירים מצויינים כמו שהיו השנה עם מבחר מאוד רחב ויפייפה! D:

תמונה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 17, 2009 3:39 am 

אם אתם חושבים שלכם, בניגוד לשופטים יש את היושרה, הכישרון והידע לשפוט יותר טוב, למה לא עשיתם את זה? להזכריכם היה קול קורא לשופטים, כמות המועמדים שענו היה מינורי וזניח. אני יכול להגיד שהיו שופטים שלא רצו לשפוט, שהעדיפו לא להגיע למצב שיאשימו את היושר שלהם ויקראו להם משוחדים, אבל בכל זאת, שפטו כי אף אחד מתאים לא רצה. מיכל הייתה אחרת, היא השקיעה בקוספליי, אבל עדיין הייתה מוכנה לתרום מזמנה, מכשרונה ומהידע שלה לטובת הקהילה, משהו שרוב אומרי הלא לא עשו בחייהם, ועכשיו אנשים מטילים בה דופי?! כמה מכם עשו קוספליי ליחיד יותר טוב ממנה?! אף אחד! מי לדעתכם היה צריך לזכות במקומה?! אף אחד!
אז נכון שזה מוזר שמישהו ששופט יזכה בקטגוריה אחרת, אבל אני חייב להגיד, בכל רגע שהתקיים כל דיון, כל שיפוט, כל מהלך שקשור לקטגוריה שהיא התמודדה וזכתה בה, מיכל לא הייתה בחדר, מלבד הדקות הספורות שהיא בעצמה נשפטה, והיא עברה אותו שיפוט כמו כל אחד פה, לא יותר ולא פחות, היא נשפטה על אותן קטגוריות,אותה רמה, אותה נוקשות, וצלחה את זה ובהצלחה יתרה.
כמה מכם עשו את זה? אף אחד!

(כל ההודעה בהנחה שניקול לא קוראת פה, כי היא המקרה החריג)
בקיצור! תרימו את הישבן, ובמקום לבכות באינטרנט שהפסדתם, תעשו את המעשה הבוגר ותשפרו את הכשרונות שלכם לקראת הפעם הבאה, כי מלבכות לא יצא כלום, אבל מלתרגל ולהשפתר אולי תצליחו להביא את עצמכם לפודיום כזוכים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 17, 2009 3:58 am 

תכלס.
כל מי שבוכה שוכח שהוא יכל להציע מועמדות ולנסות להשפיע מהצד השני אבל כולם רק רצו להתחרות/להשתתף/לזכות ומה אפשר להגיד - אם לקהילה לא אכפת למה שלמישהו חיצוני יהיה אכפת, כולם יודעים להתלונן יפה מאוד בסופו של דבר אבל אם רק נרמזת לעברם האופציה להיות אחראיים - יודעים לסרב בנימוס רב.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 17, 2009 9:30 am 
סמל אישי של המשתמש

על זה אני ממש לא אסכים איתך אלונה... מותר להתלונן על משהו גם בלי לנסות לפתור אותו בעצמך.
ומעבר לכך, אני יכולה להבין כל בן אדם שלא רץ להתנדב להיות שופט.
זאת לא החלטה של מה בכך, לשפוט חברים שלך, זרים גמורים, ולשאת באחריות הזאת
שלא לדבר על להחשיב את עצמך מקצועי וטוב מספיק כדי לשפוט בדבר כזה.

בכלל, אני עדיין לחלוטין נגד ה"התנדבות לשופטים" הזאת... רעיון מגוחך שמבזה את התחרות.

תמונה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 17, 2009 2:21 pm 

:)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 17, 2009 6:51 pm 

שופטים אמורים להיות:
- אמינים
- מבינים בנושא
- בטוחים בהחלטות שלהם
- לשאת באחריות לגבי כל דבר גם טעויות

לכן אסור לשאול מי רוצה להיות שופט, אלא לשאול אנשים שחושבים שהם מתאימים לתפקיד אם הם רוצים לשפוט.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 17, 2009 10:33 pm 

וכשכל אלו מסרבים?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 18, 2009 1:26 am 

אני מאמין שיש מספיק אנשים בקהילה שעונים על הקריטריונים ויסכימו.
יש הרבה אנשים בקהילה שמוכנים לעזור ולתרום.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' מרץ 18, 2009 1:53 am 

כמה שאתה נאיבי - תחשוב שוב.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' מרץ 23, 2009 3:37 pm 

אחרי שקראתי את כל התגובות עושה רושם שכולכם שוכחים דבר אחד חשוב - הרעיון מאחורי הקוספליי הוא להראות כמו הדמות שאתה אוהב עד לפרטים הכי קטנים: איפור, ביגוד, תכשיטים, אביזרים, נעליים, נשק, שיער וכו'. זו תחרות תחפושות - לא כשרונות ויש להבדיל בין השניים. תחרות כשרונות היא של כשרונות שונים (שירה, ריקוד, יצירה וכו') ואילו במרכז הקוספליי עומדת התוצאה הסופית ואיך היא נראית, עד כמה היא מושקעת עד לאחרון הפרטים ומכאן - שממש לא חשוב איך משיגים זאת, חשובה רק התוצאה. אני בטוחה שרבים יחלקו עליי, ואין מכך להסיק שאני מזלזלת בכל אלו שתפרו לבד - להיפך, אני מעריצה ומקנאה בכל אותם מוכשרים, ואני בעצמי מתכננת ללמוד תפירה - אבל חשוב מאוד לעשות את ההפרדה הזו. על כן - הגישה שמי שלא תפר לבד לא יכול לזכות מוטעת מיסודה.
אין לי ספק שכל אלו שתפרו לבד השקיעו שעות על גבי שעות - אבל אני שהלכתי לתופרת יכולה לומר בדיוק את אותו הדבר. אני התחלתי להכין את הקוספליי שלי מעל לחודשיים לפני הכנס - ביליתי אין ספור שעות בחיפושים עד שנהיו לי שלפוחיות ברגליים אחר הבדים, הכפתורים, סרטים, כובעים, חרוזים, נעליים ואת כל שאר החומרים והפכתי לבת בית אצל התופרת שהייתי צריכה לצייר לה את כל התחפושות של הקאסט שלי, להיות אצלה מיליון פעם כדי לכוון אותה איך הדברים צריכים להראות וכו'. כמובן שגם התופרת לא עשתה הכל - כי היו דברים שאני ושאר חבריי לקאסט עשינו לבד - כמו להדביק על בדים לולאות או בדים אחרים, לתפור כפותרים במקומות הרצויים ועוד. שלא נדבר כמובן על השעות הרבות שבילינו בתכנון והכנת נשקים, אביזרים, תכשיטים וכו'.
יותר מכך, בלתי אפשרי לומר שהתלבושת עושה את הדמות והיא הכל - זה פשוט לא נכון וכל מי שרואה מספיק אנימה יודע - לעיתים קרובות הדמות לובשת בגדים שניתן למצוא בארון האישי או מקסימום לעשות בהם שיפוצים קטנים ואילו הנשק/אביזר/שיער/תכשיטים הם סימן ההיכר של הדמות. אפשר בהחלט לציין לשבח מי שהכין את כל הקוספליי שלו לבד, אבל זה לא צריך להיות קריטריון על מנת לזכות. חוץ מזה, שקשה מאוד אם בכלל אפשרי להגדיר "עזרה", ויותר מזה לסמוך על אמינות של אנשים. רק תראו כמה גניבות היו - לא תמיד יש לאנשים כבוד.
לגבי השיפוט - אני חושבת שהקאסט שזכה מקום ראשון היה באמת מדהים ומושקע ועל כן הגיע לו לזכות. לעומת זאת, הקאסט שזכה מקום שני היה פשוט סתמי לעומת שאר הקאסטים האחרים, והם זכו רק בגלל שהם תפרו את הבגדים לבד. זה רק מראה כמה הגישה של "עידוד יצירה" לא מתאים בתחרות קוספליי.
בנוסף, אי אפשר לצפות שלא יאשימו אתכם ברמאות כשאתם נותנים לשופטת להתחרות. זה פשוט שיקול לקוי, שגורם לכם להיראות רע, ולא משנה שהקוספליי שלה היה פשוט מדהים!. היא לא יכולה לעשות את שני הדברים, גם אם היא שפטה קאסטים.
ונכון, שקל "להתלונן" אבל אין מה לעשות אתם חייבים ללמוד לקבל ביקורת בונה או לא, ואני מתייחסת בדבריי בעיקר ל-XAN, אף אחד לא מצפה שתסכימו עם כל דבר שכותבים לכם, אבל לענות בצורה יפה ולהסביר את סיבותיכם לא עולה כסף. במיוחד עם אתם ארגון ייצוגי. אפשר להרגיש נימה של תגובה גם דרך המחשב. תלמדו מ-rincewind.
אני מסכימה עם הרעיון שיש להוסיף שוב מקום שלישי וחביב הקהל בתחרות, ובהזדמנות זאת אני רוצה לשבח את אמא"י על השיפוט המקדים והמסנן של התחפושות. זה רעיון מצוין שחסך הרבה זמן והעלה את הראויים להתחרות.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' מרץ 24, 2009 12:14 am 

אין לי אינטרס בלהיות נחמדה.
שוב, ושוב, ושוב, כל התהליך שאתם בוכים עליו עוברים גם כל האנשים שתופרים לבד ואף יותר, אז חיפשת כפתור יום שלם - מי שתפר לבד גם נדקר מהמחט בדרך ועשה הכל מחדש פעמיים.
הנושא נטחן מעל ומעבר - קוספלי זה גם תהליך ההכנה וגם הכשרון משחק פה עניין במיוחד כשכל כנס יותר אנשים מכינים דברים נהדרים לבד - מה ההגיון בלהביא לקוספלי תופרת או איביי לזכות? כמו שעינב אמרה - זו לא תחרות של מי הוציא יותר כסף וביזבז יותר זמן (או נחבל יותר במהלך ההכנה).
אז מאפשרים לכולם להרשם, לכולם יש הזדמנות לעבור ולהציג את הקוספלי על הבמה (אחרי סינון) אבל הזכיה - רק למי שבאמת מגיע לו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פורום נעול נושא זה נעול, אינך יכול לערוך הודעות או לבצע תגובות עתידיות.  [ 81 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3, 4  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 2 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
POWERED_BY
מבוסס על phpBB.co.il - פורומים בעברית. כל הזכויות שמורות © 2008 - phpBB.co.il.