[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4688: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4690: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4691: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4692: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
אמא"י • צפה בנושא - מה לעזאזל חשבתם לעצמכם?!

אמא"י

ארגון מנגה ואנימה בישראל
עכשיו ש' אפריל 27, 2024 11:44 am

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פורום נעול נושא זה נעול, אינך יכול לערוך הודעות או לבצע תגובות עתידיות.  [ 167 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ו' פברואר 27, 2009 7:12 pm 
סמל אישי של המשתמש

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' פברואר 27, 2009 7:30 pm 

ושוב לנושא ה"גנבות".
למה כשאנשים מוכרים פוסטרים עם תמונות ערוכות זה נקרא גניבה,
וכשיוצרים לוקחים דמויות מאנימות קיימות ומשתמשים בהם זה לא?
איזה היגיון יש בדבר הזה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' פברואר 27, 2009 7:49 pm 

אם מישהו לוקח תמונה עורך אותה זה מאוד תלוי עד כמה עורכים אותה.
להוסיף משהו קטן זה לא ממש עריכה, אבל אם זה באמת עובר שינוי משמעותי אז זה לא נקרא גניבה, משום שלקחת משהו קיים ושינית אותו לחלוטין, אבל זה תלוי גם בכל חברה עד כמה צריך לשנות אז שזה יחשב מוצר שלך.

בעקרון ברגע שמישהו מצייר בעצמו בייד זה לא יכול להחשב כגניבה אפילו אם זה לפי דמות קיימת משום שהוא מכניס לדמות עדיין חלק מהסגנון ציור שלו. אם תשימו לב בסדרות אנימה שמערבבות דמויות שלא שייכות להם הרבה פעמים הם משנים את צבע הבגד של הדמויות או את מראה הפנים או הבגדים על מנת שזה לא יחשב כגניבה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' פברואר 27, 2009 8:15 pm 
סמל אישי של המשתמש

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' פברואר 27, 2009 8:18 pm 
סמל אישי של המשתמש

גם כשעושים פארודיות (למשל מישהו ירצה לעשות צחוק מדיסני ויצייר את מיקי מאוס בדיוק כמו שהם מציירים אותו) זה לא נחשב בתור העתקה והפרת זכויות יוצרים. אבל כשמשתמשים בתמונה קיימת, ולא משנה כמה עורכים אותה, עדיין לוקחים משהו שמישהו צייר ושיש לו זכויות יוצרים עליה. לכן זאת הפרה של זכויות יוצרים.
לעומת זאת, כשאתה מצייר דמות קיימת, ולא משנה כמה טוב אתה מצייר אותה, זה נחשב משהו שאתה יצרת ולא העתקת.
שוב פעם, יש להבדיל בין דמות או לוגו, לבין תמונה קיימת ששייכת למישהו ושמוגנת עפ"י חוק זכויות יוצרים.

עכשיו אפשר בבקשה לסגור את הנושא של זכויות יוצרים? גם אם זה לא משכנע אתכם, יש חוק ומי שמפר אותו הוא עבריין ועלול להיתפס ולהיענש.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' פברואר 27, 2009 8:28 pm 
סמל אישי של המשתמש

אוקי.... אני התכוונתי שאם כמו שאמרת "אמא"י דורשים 250 ש"ח למטר, והשולחן הוא 1.90 אז זה יוצא 450 ש"ח לשולחן."
אז שתבקשי דוכן של מטר בלבד שיעלה לך 250.

אם אין להם שולחן של מטר בלבד, תביאי אחד מהבית ותדרשי הנחה של 50 שח.

אלא אם כן יש לך צורך ממשי בשני מטר שלמים לצורך הדוכן שלך, ואז אני לא חושבת שיש על מה להווכח כי המחיר הוא אותו המחיר לפי מטר כמו בשאר הכנסים מהעבר (ואפילו פחות לפי דוגמאת גיא וה300 שח).

ואני לא חושבת שיש לך על מה להתרעם בצורה כזאת, אני יכולה להבין שאת לא מסכימה עם מה שנאמר פה ואני מכבדת את זה.
אבל אני לא חושבת שאת צריכה לבטל פה דיעות של אנשים שהרי לא קשורים לאמאי ואין להם אינטרנס כלפיהם.

ולכל האנשים בשרשור, קצת גישה... לא יעזור לכם לכתוב בזלזול אחד כלפיי השני... נראה שהשרשור הזה מדרדר לכעס מיותר.

תמונה

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' פברואר 27, 2009 8:38 pm 

דבר אחרון בנוגע לזכויות יוצרים, מי שבאמת רוצה להשתמש בתמונה שמישהו הכין, הוא יכול לנסות ליצור קשר עם יוצר היצירה ולשאול אותו.

בנוגע לדוכנים, מי שרוצה לפתוח דוכן מסחרי והמחיר של אמא"י לא נראה לו יכול פשוט לחשב מה יהייה הרווח אחרי מחירת כל המוצרים שלו (אני מאמין שכל מי שמביא מוצרים לדוכן גם בטוח שאנשים יקנו אותם) ולראות אם זה משתלם או שלא לקנות שולחן ולפי זה להחליט מה לעשות.

אם אחרי כל מחירת המוצרים יש רווח של 2000 נניח, אז 450 להשקיע בדוכן לא כזה נורא משום שעדיין יש רווח של 1550 שזה לא רע בכלל. דבר נוסף שאפשר לעשות, זה למצוא מישהו אחר שרוצה להקים דוכן פחות או יורת באותו סגנון ואולי להתחלק איתו בשולחן אם זה שולחן גדול, ואז גם בהוצאה על הדוכן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' פברואר 27, 2009 10:44 pm 

טוב, אני מבין שהא' דוכנים לא היה ברור מספיק בנושא, אבל לא בטוח עד כמה האשמה בו... מה שצריך לבהר הוא שאמא"י משכירים לפי מטר ומספקים את השולחן בו בזמן, אבל במקרה ובו הושכר פחות מכמות שולחנות שלמה (נגיד הזמנת מטר או 3 מטר) אמא"י יסדרו בעצמם את זה שתשבו בחצי שולחן ביחד עם בן אדם אחר, ככה שאין באמת שום צורך לשלם 450 שקל רק כי את רוצה את השולחן שאנחנו מספקים, את מקבלת את ה-95 סנטימטר של חצי שולחן גם ב-250 שקל.

והא' דוכנים שלנו מוכן להקשיב ולהתמקח עד לרמה מסוימת, כדי לקבל ולהבין את מה שמציעים לו.

דוכני יוצרים לא ישלמו כסף, וזה כי זה ההחלטה כרגע של אמא"י, ובקשר למחירים המוגזמים? נאמר פה כמה וכמה פעמים, אלו היו מחירים בכנסים עברו, בד"כ מוכרים בשולחנות, אבל שוב, אתם משווים כאן שולחן של מטר או מטר ועשרים לשולחן של מטר ותשעים, זה לא במקום, לכן תחשבו על המחיר לפי מטר ולא לפי דוכן, כי להגיד שבכנס X הדוכנים עלו ככה לשולחן ובכנס Y הם אלו ככה לשולחן זה לא במקום, כי לא בטוח שהגדלים היו שווים.

מה גם שלדוגמא הכנס שהוזכר היה כנס עם צפי בהרבה יותר קטן מהצפי של הארוקון, כבר נאמר כמה וכמה פעמים, המחיר לדוכנים ה"מסחריים" מתבסס אך ורק על צפי האנשים ועלות האולם, בגלל שמדובר כאן על פורים אנחנו מרשים לעצמנו כאלו סכומים "גבוהים", אותם גם לקחנו בהארוקון הקודם והסיבה היחידה שזה יצא שונה זה כי גודל השולחנות השתנה בשניה האחרונה ולכן אנשים הרוויחו.

אבקש לציין שעד לאמא"י הגישה לדוכנים עצמאיים לא הייתה כזאת פומבית, ועל אף שהיו דוכנים עצמאיים בודדים באנימהוליקון האחרון, זה נהיה תופעה מוכרת רק באמא"י, ככה שלהשוות את המצב לכנסים אחרים לא יהיה במקום, כי אני יודע היטב מה היה המצב בכנסים אחרים, והוא היה בערך אותו דבר כמו כאן, ובתור הבן אדם שקבע את המחירים האלו, אין לנו שום כוונה להתגמש, כי התבצעה מחשבה מעמיקה לפני קביעת הסכומים האלו.

אשמח אם תביני כבר שברגע שאת מייבאת דברים במיוחד בשביל למכור, כמו שכבר הודת שאת עושה, את נחשבת מתחרה בעסקים אחרים, שד"א, יש דוכן שמוכן מרצ'נדייז בכנס, וזה הדוכן של גיא.

נאמר לך כבר שאם תמכרי רק את יצירותייך תוכלי לקבל דוכנים עצמאיים, והוסבר במיליון מקומות למה נלקח הסכום הזה.
אסביר שוב רק כדי שזה יהיה ברור לכולם:
זה המחיר של הוינטאג' של הכנס, זה מה שנקבע לפי הידיעה של כמה אנשים יסתכלו על הסחורה ביחד עם כמה עולה לנו לארגן את האירוע. ככל שמספרים אלו גדולים יותר ככה השטח גדול יותר, אך כל הדוכנים המסחריים אינם חושבים שאלו סכומים גדולים כי הם מתעסקים איתנו כבר די הרבה זמן והם יודעים מה המחירים הסבירים בשוק באופן כללי. אנחנו יכולים להציע הטבות כאלו ואחרות בהתמקחות, אך לא נשנה את המחירים האלו באופן גורף בשביל המקרה המדובר.

ועל שאלה שלא נענתה, מחירי השכירות של הדוכנים לא קשורים בשיט לזה שדוכני היוצרים הם בחינם.

מקווה שהבהרתי לכם קצת על מה שחשוב לדעת. יש דברים שבהם הצוות המארגן הנוכחי לא ידון, כי זה חלק מתפיסת הקידום של הקהילה שלו, ודווקא נראה שחלק נרחב מהאנשים בדיון מסכימים איתה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' פברואר 27, 2009 10:58 pm 
סמל אישי של המשתמש

יש לי הצעונת שאולי תפתור משהו -
אם מישהו רוצה למכור מוצרים קיימים, יענו מרצ'נדייז ומנגה וכל אלה, שיחוייב להציג רשיון עסק (כמו חברינו בעלי החנויות).
מוצרים שאנשים יצרו, לא.

זה כבר הרבה פחות תחום אפור (שלא באמת קיים, אם תשאלו אותי).

ואגב, את עמק השווה לא "מוצאים", לעמק השווה מגיעים.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' פברואר 28, 2009 1:19 am 

אני רק רוצה לציין שאני לא הבהרתי שום דבר שכזה - אני אמרתי שאני רוצה למכור מוצרים שלי ושל חברים שחלקם חדשים וחלקם משומשים. לא ייבאתי אותם במיוחד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' פברואר 28, 2009 2:26 am 

עדיין לפי הגדרת אמא"י באתר הכנס זה נחשב דוכן מסחרי לכל דבר...
בגאקקון למשל היה מישהו שהיו לו איזה 10 מנגות שלו שהוא רצה למכור ובשביל זה הוא לא רצה להשכיר דוכן ולכן הוא ביקש מאנימה שופ שימכרו בשבילו במחירים שהוא מציע ולאחר מכן הוא יקבל את הרווחים של מה שנמכר מהמנגות שלו.

אם רוצה למכור מוצרים שלך ושל חברים? יותר טוב לך, את צריכה לשלם 250 למ' ונניח אתם 5 חברים, זה יוצא 50 ש"ח לחבר בשביל המטר הזה. בשביל דוכן שאינו מוגדר במיוחד "יד שניה" לדעתי את צריכה רישיון, וגםמוצרי יד שניה יש למכור במחיר נמוך ממחיר הקניה... יש לחשוב על זה.

בכל מקרה אנחנו אוטאקואים, ולפי מה שאני יודע אוטאקואים הם יצירתיים, יש איזו בעיה בואו ננסה למצוא פתרון יצירתי (=

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' פברואר 28, 2009 6:27 pm 
סמל אישי של המשתמש

טוב, אני רואה שכל ההודעות האלו חוזרות על עצמן ואף אחד באמא"י לא באמת מוכן להקשיב ולהתפשר, וזה חבל מאד - כי העקשנות שלכם תבוא כמו שכבר אמרו כאן על חשבון בעלי הדוכן הפרטי (שכן - אגב גם הם חלק מהקהילה!!!) ושאר חברי הקהילה שסך הכל ביקשו לקנות מוצרים שונים של אנימה ומאנגה ולא רק מנגות גרידא.

אני לא מבינה את כל הבעיה בהתחשבות, כי הרי אתם כל הזמן אומרים שאתם ארגון למען הקהילה - אז למה אתם לא מתחשבים בה - בכל אלפי חברי הקהילה שרוצים ולקנות מוצרים ובמספר המועט שבה שרוצים לנהל דוכן....

וכולם כאן מדברים על אפליה מתקנת כלפי הדוכנים היוצרים - אפשר לדעת ממתי הם היו מקופחים ומופלים לרעה בכלל שהם זכאים להפליה המתקנת הזאת?

לי זה פשוט נראה כאילו אתם מפלים לרעה את הדוכנים הפרטיים - שהם גם חלק מהקהילה ומשום מה זוכים פה ליחס כאילו והם אינם חלק מהקהילה כלל ורק רוצים לנצל אותה - שרק רוצים להיפטר ממוצרים ששוכבים להם בבית ולהרוויח בחזרה את הכסף שהם ביזבזו על המוצר ולהעביר אותו לאנשים שמעוניינם בו הרבה יותר מהם - ובאמת שלא חסר כאלה!!!

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' פברואר 28, 2009 6:48 pm 

אפשר פשוט ליצור דוכן אחד של יד שניה שכולם יביאו לשם מוצרים למכור.
הבעיה מתחילה כאשר אנשים קונים מראש מוצרים בשביל למכור בכנסים או בכמויות מסחריות...

אמא"י פשוט היו צריכים להגדיר שני סוגי דוכנים ולא "פרטיים" "מסחריים" שזה יוצר את הבילבול.
1. דוכני יצירה (או כל שם אחר שתבחרו) - דוכנים של אנשים שרוצים למכור דברים שהם יצרו בעצמם, עבודות יד למינהם שכל דוכן כזה חינם או בסכום סימלי
2. דוכני סחורה - דוכני מרצנדייס, פיגרים ומוצרים שונים שלא נוצרו על ידי בעל הדוכן, שכל דוכן מסוג זה צריך לשלם סכום כזה או אחר...

אפשרות נוספת כמו שנאמר פה, להגביל כמות דוכנים פרטיים וכמות דוכני סחורה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' פברואר 28, 2009 7:45 pm 

בלי להישמע חוצפן או משהו, אבל חיי הראו לי שלרוב אנשים שטוענים שאחרים אטומים ולא מקשיבים נוטים לחטוא באותו חטא בדיוק.

לשם התחלה, דוכני מרצ'נדייז: הדוכן של גיא יהיה, וממה שידוע לי גיא קנה כמות שטח ענקית בהארוקון ככה שרוב הסיכויים שכן, יש מאיפה לקנות מרצ'נדייז.

פעם שניה, אתם שוב ממשיכים לעשות את אותו כאב ראש שדרשתי מיליון פעמים להפסיק לעשות אותו, ואח"כ אתם טוענים שאני לא בסדר...
השמות הן שמות שנבעו מככה שאלו השמות שניתנו לרעיון כשהוא רק התחיל, דוכן עצמאי הוא דוכן יוצר, ודוכן מסחרי הוא דוכן סחורה, בפעם הראשונה לא היו דוכנים שאינם "עסק" שרצו לפתוח משהו בהגדרת סחורה, אבל כבר בהארוקון היו כאלו, אין פה יותר מדי בעיה, והשמות שקולים למה שהאטסונה מיקו הציע, רק איזה קטע, נוח להידבק למילים במקום להגדרות עצמן, תפסיקו בבקשה.

אף אחד מהאנשים הרשמיים של אמא"י לא דיבר על "אפליה" של הקהילה היוצרת, ככה שאבקש לא להכניס מילים לפיהם של אמא"י, לא הייתה שום "אפליה" או "אפליה מתקנת" לקהילה היוצרת, אלא יותר כמו מאמץ לקידום הקהילה היוצרת, כדי לתת להם במה להכניס קצת כסף מהתחביב שהם אוהבים לעשות, ליצור, ובככה לעודד אותם להמשיך ליצור עוד ועוד.

אם מישהו רוצה לפתוח "דוכן יד שניה", ולקחת לעצמו נגיד שקל או 2 מכל מוצר שלא שלו שנמכר בדוכן, הוא יותר ממוזמן לעשות את זה. בגלל בסיס המתנדבים שהיה בעבר ובגלל בעית הגניבות האדירה שנוצרה בדוכן יד שניה, אמא"י החליטו בינתיים להוריד את ידם מהרעיון של דוכן יד שניה, לא בשביל להזניח את אלו שרוצים להחזיר השקעה שהם לא מרוצים בה, אלא בגלל שהקהילה שלנו הוכיחה את עצמה כלא בוגרת מספיק בזמנו, ואמא"י היו עדיין קטנים בזמנו, בשביל להמשיך לקיים רעיון כמו "דוכן יד שניה", ולכן הרעיון הוכנס להשעיה. כמו שהיה אפשר לראות מדיון זה, מנהל כנס הקיץ דיבר על ניסיון להחזיר את דוכן יד שניה בכנס קיץ, ולא, אם ניתן לכל בן אדם שיש לו קצת סחורה יד שניה למכור את הסחורה שלו חופשי במקום של דוכן, יהיה תוהו ובוהו (וגם כל שיטת בחירה אקראית אחרת תיצור כאוס), לכן ישנם מחירי כניסה לדוכן שבהם עסקים עומדים בקלות, ובהם אנשים שאינם עסקים צריכים להתאגד קצת כדי שהם יאמינו שזה יהיה רווחי להם. זה כל כך קשה לנסות להתאגד? איש לא אסר על זה. אני באופן אישי יודע מהא' דוכנים שלי שיש עוד 2 אנשים אחרים חוץ מזאת שביצעה פה פניה שרצו להקים דוכן דומה לדוכן שהיא הציעה, והם שוקלים בהינתן המחירים אם הם יכולים לעשות את זה או לא. זה לא שאת היחידה שרוצה לעשות כזה דוכן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' פברואר 28, 2009 8:15 pm 

אני אף פעם לא טענתי שאני היחידה - ובגלל שיש לי הרבה דברים ביקשתי להקים דוכן.
אתה בעצמך אמרת שמי שרוצה לעשות דוכן כזה נפל בין הכסאות: הוא לא יוצר אבל הוא גם לא יבואן. זו הסיבה שביקשתי פתרון כלשהו - או איזושהי הנחה במחיר.
rincewind הנחמד אמר שהוא יבדוק אם ניתן לעשות משהו כדי להוזיל את המחיר, אבל עדיין לא קיבלתי תשובה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' פברואר 28, 2009 8:55 pm 

殺すかな

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' פברואר 28, 2009 8:56 pm 

כי התכתבנו בהודעה פרטית......

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פורום נעול נושא זה נעול, אינך יכול לערוך הודעות או לבצע תגובות עתידיות.  [ 167 הודעות ]  עבור לעמוד הקודם  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
POWERED_BY
מבוסס על phpBB.co.il - פורומים בעברית. כל הזכויות שמורות © 2008 - phpBB.co.il.