אמא"י

ארגון מנגה ואנימה בישראל
עכשיו ה' מרץ 28, 2024 3:11 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פורום נעול נושא זה נעול, אינך יכול לערוך הודעות או לבצע תגובות עתידיות.  [ 9 הודעות ] 
מחבר הודעה
הודעהפורסם: ש' אוגוסט 24, 2013 12:02 pm 

שם: יוני לינדר

מצע:
לתחום האנימה והמנגה נכנסתי לפני כארבע שנים. בהארוקון האחרון, שהוא כנס האנימה ומנגה הראשון שבכלל ידעתי על קיומו, גיליתי גם את קיומם של אמאי ושל הקהילה בארץ. התאהבתי. ידעתי באותו רגע שאני רוצה לתת מעצמי לקהילה הזו.

לא עבר הרבה זמן עד שניסיתי לגלות כיצד אוכל לעזור לאמאי. ההנחה שלי הייתה שכדאי לחכות עד לכנס הבא ולהתנדב שם - להתחיל מה שהייתי קורא לו "מסלול התנדבות סטנדרטי". אבל חוץ מהאפשרות הזו, לא ראיתי שום דרך אחרת לתרום לאמאי. כשטופס ההתנדבות צץ לפני כמה חודשים, מיד מילאתי אותו. לא ראיתי שום דרך אחרת לתרום, אז חיכיתי. ואז בוטל כאמ"י.

כבר שבועיים אני נמצא בהתלבטויות לגבי הגשת מועמדות לועד. אין לי רזומה - אפס ניסיון ניהולי מכל סוג, פחות או יותר; אני גם מאוד חדש לקהילה - ההיכרות שלי מסתכמת בכעשרים אנשים מתוכה. ועם זאת, אני מתבונן על הבחירות לועד ומגלה שפשוט אין אף אחד שמוכן להרים את הכפפה ולתת מעצמו לקהילה. זה עצוב.

בשבוע האחרון דיברתי עם חברי ועד, נוכחיים ולשעבר, לגבי החששות הללו. הם אמרו לי הרבה דברים; שניסיון ניהולי ניתן לרכוש, שהיכרות עם הקהילה היא לא עניין גדול כמו שאני עושה ממנו. אבל בעיקר שמעתי מהשיחות הללו אנשים שרצו ורוצים לתרום לקהילה. קצת כמוני. והרגשתי איך כל הארגומנטים שלי ללמה לא להגיש מועמדות מרגישים לא חשובים ליד העובדה האחת הזו: אני אוהב אנימה ומנגה. אני אוהב את הקהילה, לפחות את החלק שאני מכיר. ויש לי את ההזדמנות לנסות לתרום לה מעצמי. אז החלטתי לעשות את זה.

אין לי הרבה אג'נדות משלי אם אבחר. פרויקט המנגה קפה הוא דרך נפלאה לקדם את תחום המנגה בארץ, שאישית הוא יותר קרוב לליבי, ולכן אנסה לקדם אותו כמה שיותר; ארצה לקדם גם את אירועי הקראוקה, שבהארוקון הם מה שהכניס אותי לכל הקהילה הנפלאה הזו. פרט לכך, ארצה לנסות לעזור לאנשים כמוני - שרוצים לתרום, אבל לא יודעים איך והיכן.

חשוב להזכיר בנוסף: אני לא אהיה בארץ בזמן האסיפה הכללית, ולכן אם יש כל שאלה שאתם תוהים לגביה, אני מבקש שתשאלו אותה כאן.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ש' אוגוסט 24, 2013 12:59 pm 
שיהיה בהצלחה.

חזור למעלה

הודעהפורסם: ב' אוגוסט 26, 2013 12:41 am 
סמל אישי של המשתמש

יוני שלום,

שיהיה בהצלחה, קראתי את המצע שלך ואני פשוט חייב לשאול שאלה שאני מופתע שאף אחד עוד לא העלה בפנייך.

אתה בן 19, איני יודע מה אתה עושה בחיים אך בהנחה שאתה משרת בצבא אני מניח שאתה לא רחוק מהתחלתו
ובהנחה שלא אני מניח שאתה עדיין לא מחזיק בקריירה או לקראת סיום לימודי תואר. לדברייך לפני 5 חודשים למדת
על קיום הקהילה ועד כה לא יצא לך להתנדב לשום תפקיד, לעסוק או לסייע בארגון שום אירוע או פרויקט, ואפילו
לא להכיר את חברי הקהילה, הנישות השונות בה, והמטרות או היכולות שלהם.

אני לא חושב שאתה חסר יכולת, אני לא מאמין שאין לך רצון או דרך לסייע לארגון, יכול מאוד להיות שאנחנו נחזה
בך כעלוי ונגלה שנועדת להוביל את הארגון, אבל נכון לרגע זה קראתי את המצע שלך וכל מה שאני מצליח להבין ממנו
הוא למה לא כדי לבחור בך לוועד וכמה שאתה לא מתאים לתפקיד, ואפילו לא קרוב להבנה של מה שהתפקיד הזה דורש
או מה שאתה צריך לדעת כדי לכהן בתפקיד.

אחרי כל זה אני חושב שהשאלה שלי היא די ברורה, למה שאני אבחר בך? מה אתה מביא לארגון מלבד הרצון להיות
חלק ממנו והיכולת הברורה לתמוך רוחנית במי שכן יבחר להוביל את הארגון?

אני מתנצל על הנימה התקיפה שהצגתי פה, כפי שציינתי לא התכוונתי לפגוע ויתכן שאתה יותר ממתאים לתפקיד
אבל הייתי חייב להדגיש את העובדה שנכון לרגע זה אני רחוק מלהבין למה אתה מתמודד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוגוסט 26, 2013 12:43 am 
סמל אישי של המשתמש

נ.ב
הסיבה שציינתי את כל נושא הצבא/קריירה/לימודים היא בכדי להדגיש שלדעתי אפילו אין לך
ניסיון ניהולי/מקצועי שלא קשור לתחום כפי שהיה לחלק מהאנשים שהתחילו להתנדב או לנהל בארגון.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוגוסט 26, 2013 1:24 pm 

שלום ג'וני! קודם כל רציתי להודות לך על התגובה; גם אותי הדאיג שאף אחד לא שואל שאלות בכלל, ואני שמח לראות שיש אנשים בקהילה שעדיין איכפת להם מספיק כדי לשאול.

כמו שאמרת, אני בן 19; אני נמצא בשירות כשנה וחצי, ולא בתפקיד פיקודי. אני לא באמת לקראת התחלת השירות; אני בנקודת האמצע של השירות הצבאי של רוב החיילים (ועבורי אני טיפה לפניה, כי אני חתום על שנה של קבע).

להרגשתי, לאמר שאני לא מכיר כלל את הקהילה זה קצת מעבר לאמת, בסופו של דבר.
כשחשבתי להגיש את מועמדותי, ההרגשה שלי הייתה שכשאני מכיר טוב רק נישה אחת או שתיים ספציפיות בקהילה הייתה מחסום רציני. בשיחות שלי עם חברי ועד למדתי עובדה מעניינת; בכל כנס שאמא"י מארגנים מגיעים כמה אלפי אנשים. אלפים! יש לדעתי בין מאה למאתיים אנשים שהם באמת פעילים בקהילה. אפילו אם אדם מכיר את כל האנשים האלו, איני חושב שהוא יכול להגיד שהוא מכיר את כל הקהילה. ואם אני מכיר רק כמה קוספליירים, וכמה מתזגמים וזמרים, וכמה אוהבי אנימה ומנגה - מי אני שאגיד שאני לא מכיר את הקהילה? בסופו של דבר, יש הרבה יותר קהילה משכל אדם יכול להכיר. לכן החלטתי שאף שאני מרגיש כאילו אני לא מכיר את הקהילה, לא רק שהארגומנט שהעליתי כנגד עצמי לא תקף, הוא אפילו די חסר בסיס עובדתי בסופו של דבר.

בקשר לניסיון ניהולי, התשובה שלי נחלקת לשניים:
1. אין לי ניסיון ניהולי טוב משנים עברו, אבל מצד שני גם אין לי פרקונספציות שגויות לניהול; אני בא כדף חלק לקבל את החפיפות הניהוליות של הועד. אני לא בא בשביל להיות מנהל כנס - ובסקאלות היותר קטנות שאצטרך לנהל אם אבחר, לדעתי יכולותי ביחד עם הדרכת אנשים יותר מנוסים בועד יהיו די והותר.
2. הועד לא צריך להיות מורכב כולו ממנהלים. למעשה לדעתי אסור שהוא יהיה מורכב ממנהלים וזהו; יותר מדי מנהלים לא מבצעים כלום בסופו של דבר. עדיף לדעתי שיהיה מישהו או שניים שיותר מתרכזים במה שאולי היית קורא לו "עבודה שחורה" ואני הייתי קורא לו "מה שצריך לעשות כדי שהועד ימשיך לפעול".

לא לקחתי את הגשת המועמדות הזו בקלות. כמו שאמרתי, שוחחתי באריכות עם חברי ועד נוכחיים ולשעבר. קיבלתי הסבר מלא על התפקידים הרשמיים של הועד; שמעתי סיפורי "אימה" על פעילים וחברי ועד לשעבר שקרסו תחת העומס. הפנמתי והבנתי את כל המידע הזה, ולמרות זאת - לא הרגשתי שהם דוחים אותי מהתפקיד. אדרבה, המידע הזה גרם לי להבין הרבה יותר למה אני נכנס, ועזר לי להבין שאני רוצה להיכנס לזה. הבנתי שאצטרך להשקיע זמן ואנרגיה, גם כשלא ארגיש שאני רוצה לעשות את זה; שהתפקיד לא יתחיל ויגמר בכמה פרויקטים, אלא יתאפיין במאמץ ממושך לאורך שנה שלמה
ובכל זאת, אני כן רוצה לעשות את זה. אפילו שלכאורה לא הוכחתי את עצמי בשום דרך בעבר, כמו שאמרת. אפילו שמעולם לא חוויתי שום דבר בסגנון, לא באמת. אני חושב שאוכל להתמודד עם הבעיות - תחושה שבאה בחלקה לפחות מתקופות ארוכות של עבודה מאומצת במסגרת תפקידי בצבא, שלצערי אני לא יכול לפרט עליו בכלל.

שוב רציתי להודות לך על השאלה שלך. כן, אתה צודק שאפשר לראות בשאלה שלך כמעין תקיפה, אני מניח; אבל אני רואה פה אדם שעתיד אמא"י חשוב לו ואלו בדיוק השאלות שהייתי מצפה לראות נשאלות באופן קבוע והרבה יותר מהר בבחירות הללו. תודה, בדיוק בגלל אנשים כאלה אני מרגיש שאני רוצה לקדם את הקהילה הזו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוגוסט 26, 2013 3:35 pm 
סמל אישי של המשתמש

אתה אומר שאם אתה מכיר כמה אנשים מקליקות שונות בקהילה אז אתה יכול להגיד
שאתה מכיר את הקהילה, אבל מניסיוני האישי זה לא יכול להיות רחוק יותר. הסיבה
שלדעתי חשוב בתור חבר וועד להכיר את הקהילה היא כי ההכרות עם הקהילה מעניק
לך תמיכה מאוד רחבה בניהול פרויקטים תחת אמא"י, היכולת לפנות לאנשים שונים בתחומי
מקצוע שונים על מנת שיסייעו בתפקיד כזה או אחר, ההבנה שלקבוצות שונות בקהילה יש תחומי
עניין שונים שאתה צריך לנסות ולספק, שיש להם "רגישויות" שונות שאתה צריך להתחשב בהם, שיש
להם יכולות שונות שאתה יכול להיעזר בהן. לפעמים ההכרות עם הקהילה היא בדיוק הגבול שמרים
או מפיל פרויקט כזה או אחר.

בנוסף, אתה אומר שאתה מגיע לוועד כדף חלק, שאומנם חסר לו ניסיון ויכולת ניהולית מוכחת אבל
מצד שני אין לו את ה"הרגלים" המגונים של אנשים שלמדו לעשות דברים בצורה לא נכונה, אבל
מהיכרותי האישית עם הארגון בשנים האחרונות חוסר ניסיון הוא מה שגרם להרבה חברי סגל וועד
להיכנע כאשר הם נתקלו לבד אל מול סיטואציות שעלו להם בהרבה יזע ודמעות. אנחנו לא תמימים
ואני חושב שזה יותר בסדר להגיד שהקהילה שלנו כיום, כיאה לקהילה בגודל שלה המורכבת מכמות
נכבדת של נישות שונות, רצופה בלא מעט אספקטים דרמתיים/פוליטים/לוגיסטיים שקשורים בהחלטות
הארגון השונות, אני לא אומר שכל צעד שעושים בארגון כרוך בהמון זועם שרודף אחרייך עם קילשונים,
או באנשי קשר תכמנים שמשפשפים ידיים על ההזדמנות לנצל אותך כספית, אבל זה יהיה יותר מנכון
להגיד שכאשר הארגון מקים אירוע או פרויקט אנשי המפתח נתקלים לא פעם ולא פעמים במצבים בהם
הם צריכים לנטרל סיטואציה רגישה אם אל מול הקהילה או אל מול גורמים חיצוניים אחרים, כאן בדיוק
מגיע השלב שבו הנסיון והיכולת של האדם להתמודד עם הסיטואציה היא קריטית, כאשר אתה נתקל
במצב שכבר היית בו מספר פעמים או כשיש לך את הכלים להתמודד איתו לא מפתיע שתצליח לפתור
אותו הרבה יותר מהר ובהצלחה רבה יותר מאשר אם אתה מגיע בתור "דף חלק" שנתקל במצב שכזה
בפעם הראשונה וצריך להתחיל לחשוב איך בכלל אתה ניגש אליו.

לסיכום, אני חושב שהרצון שלך לתרום הוא כביר, ושהעובדה שאתה מגיע בתור דף חלק היא מעולה,
כל עוד מדובר בתפקידי התנדבות או סגל בארגון, אך כאשר אתה מתמודד לתפקיד וועד בו יושבים 5
אנשים שעל כתפיהם מוטלת האחריות להוביל ולנהל את הארגון אל מול הקהילה ואל מול גורמים
חיצוניים שלא תמיד סימפתיים עם הצעדים שאתה עושה ועם ההחלטות שאתה מקבל, ושכל החלטה
שהם עושים שולחת את הארגון בכיוון חד צדדי לעבר גורלו אז אני הייתי מעדיף אדם שיודע מה שהוא
עושה גם אם אני לא מסכים עם הדרך שלו מאשר אדם חסר ניסיון או יכולת מוכחת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוגוסט 26, 2013 8:44 pm 

עכשיו אני מבין יותר את החששות שלך לגבי היכרות עם הקהילה!

נראה לי שיותר מהיכרות כללית עם הקהילה, אתה מודאג מכמה אספקטים ספציפיים. הראשון שהזכרת הוא היכרות עם אנשי מקצוע בקהילה - מהבחינה הזו לדעתי אין צורך לדאוג במידה שאתה מזכיר, פשוט מכיוון שלמיטב זכרוני מהשיחות לאמא"י יש מסד די מקיף של פעילים וחברים, כולל תחומים מקצועיים יותר. אך אני מבין את הדאגה שלך, שהידע הזה לא בא אצלי ממקור ראשון. באותה מידה, גם הידע על רגישויות של תת-קהילות באמא"י יבוא אצלי לרוב מיד שנייה. אני מבין לגמרי את החשש, ומסכים איתו; מצד שני, אינני מצפה לנהל פרויקטים לבדי, בדיוק בגלל חוסר ההיכרות הזו.

את החשש מחוסר ניסיון אני מבין לא פחות; אתה מסתכל על ה-worst case של לכבות שריפות שצצות, ואני מסכים שלבדי כנראה אהיה בזה פחות יעיל. שוב, אני לא בא לועד על מנת להרים פרויקטים חדישים ואמיצים; האג'נדה שלי לפחות לחצי הראשון של הקדנציה היא לתרום ככל יכולתי למספר אירועים שהתשתית לקיומם כבר קיימת, ולקדם כמה שיותר את תשתיות כוח האדם של אמא"י. נראה לי שהחששות שלך נוגעים יותר לתפקידים שקשורים ליחסי ציבור ולניהול פרויקטים חדשים או גדולים יחסית, יותר ממה שאני מצפה לבצע בתחילת תפקיד ללא ניסיון כמו שאהיה אם אבחר.

שוב, תודה שלקחת את הזמן להגיב לעומק.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ג' ספטמבר 10, 2013 1:26 pm 

היי יוני,

קודם כל, כל הכבוד והרבה בהצלחה!

שנית, כיוון שכבר ענית לג'וני על השאלות הבוערות יותר, רציתי לדעת האם יש עשיה מסויימת שנוגעת יותר לליבך? כלומר, לארגון יש מספר פקויירטים, שכל אחד נוגע בתחום טיפה שונה. האם יש משהו שמעניין אותך יותר, והיית מרגיש מרוצה יותר מלעסוק ספציפית בו? (מנגה/קראוקה/כנסים/מסיבות/תכנים/אחר)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' ספטמבר 12, 2013 1:38 pm 

שלום, ותודה!

בהחלט; הנושא שהכי קרוב לליבי הוא אירועי הקראוקה, ואחריו אני מאוד מתעניין במנגה קפה ורוצה לקדם אותו כמה שניתן, כחלק מתחום המנגה בכלל שהוא תחום שאני רוצה לקדם בארץ כמה שניתן (למרות שאין לי רעיונות קונקרטיים בנושא הזה, מעבר לקידום של המנגה קפה).

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פורום נעול נושא זה נעול, אינך יכול לערוך הודעות או לבצע תגובות עתידיות.  [ 9 הודעות ] 

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 2 אורחים

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
POWERED_BY
מבוסס על phpBB.co.il - פורומים בעברית. כל הזכויות שמורות © 2008 - phpBB.co.il.