[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4688: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4690: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4691: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4692: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3823)
אמא"י • צפה בנושא - מועמד מס' 4 לוועד אמא"י, מרקוביץ' אורי

אמא"י

ארגון מנגה ואנימה בישראל
עכשיו ש' אפריל 27, 2024 4:42 pm

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פורום נעול נושא זה נעול, אינך יכול לערוך הודעות או לבצע תגובות עתידיות.  [ 20 הודעות ] 
מחבר הודעה
הודעהפורסם: א' יולי 24, 2011 12:13 am 

שם: אורי מרקוביץ'

רזומה:
- אחראי דוכנים + עזרה מהצד בחנוכון ובכנס הארוקון 2008
- עוזר מנהל בכנס גאקקון 2009, שם ניסיתי לקדם את פרויקט עבודת הקהילות.
- מנהל כנס הארוקון 2009, חזרה מוצלחת ליסודות וחיזוק בסיס הכנסים.
- ארגון חלק האנימה והמנגה בפסטיבל הסאקורה 2009
- עוזר מנהל בכנס כאמ"י 2009 ובכנס הארוקון 2010
- ניהול וארגון יום אנימה ראשון מסוגו באייקון 2009 - בניסיון לפנות לקהילה שלנו
- יועץ צמוד לניהול בכנס אוטאקו-קון 2009
- מנהל בכנס כאמ"י 2010 באנקה-סאי
- ארגון אירוע קאראוקה בקיץ 2010
- עזרה בארגון כל מסיבות הג'יי-רוק עד 2010, אם זה בניהול ישיר, בעזרה או בפיקוח
- חבר וועד מ-2007 עד 2010
- ניהול בלוג (מרגע סיום כנס באנקהסאי) תוכן שעודכן באופן שוטף עד אפריל 2011, בנוסף לטבעת אנימה.
- מתפקד כבעלי שרת אמא"י.
- התנדבות באירוע קוספליי חנוכה 2010 בהיקף של יום שלם.
- עזרה בארגון אירוע הווקאון באירוע קוספליי חנוכה 2010, שאורגן באופן חיצוני לאמא"י.
- עזרה בייעוץ לארגון ההאנאמי 2011
- הרמת הרצאה לאירוע של הכוכב השמיני בשיתוף עם אמא"י.
- עזרה לאירוע הטריוויה, הרמת הרצאה וארגון אירוע הקאראוקה לכנס הארוקון 2011
- ארגון המסיבה המכה ה-11, תחת ארהמה הפקות בפסח 2011.
- עזרה שוטפת במועדון הקריאה החדש של אמא"י, המנגה קפה.
- מתפקד כע' תכנים תחת אור פרלמן בכנס כאמ"י 2011.

ניגוד אינטרסים:
לא הייתי קורא לזה ניגוד אינטרסים, אבל כן אציין פה ש"הקמתי" גוף שלא פעל תחת הקופה של אמא"י, ארהמה הפקות, על אף זאת - הוא לא פעל למטרות רווח, הוא לא גוף מוכר כאף סוג של גוף במדינה, והחוזה שנוהל בפסח 2011 נתן את כל הרווחים למועדון. במקרה ואהיה בוועד אין בכוונתי להמשיך להשתמש בו, גם אם לא אבחר - במקרה וכן אשתמש בו, במטרתי לעשות את זה כמיטב יכולתי דרך אמא"י.

מצע: - אחלק את המצע שלי ל-2, חלק מתומצת שיספר מה אני רוצה לעשות, וחלק שבתקווה יענה מראש על חלק לא קטן מהשאלות שלאנשים עלול להיות.

חלק מתומצת:
לאחר שלא הייתי שנה שלמה בוועד, יצא לי לראות את הוועד מבחוץ ולעבוד עם הוועד בידיעה מה הוועד יכול לעשות.

בשל זאת גיבשתי לעצמי 3 עקרונות אותם אני רוצה להנחיל, במטרה אחת בודדה - לגרום לעוד יותר אנשים להסתכל על אמא"י כארגון האם של הקהילה. את זה אני מתכנן לבצע בין השאר על ידי הקלת תהליך הפניה לאמא"י בבקשה להרמת פרויקטים.
העקרונות הם:
1. מיסוד מערכת אירועים - לכל *אירוע* יהיה דף הצעת אירוע (לדוגמאת האחד שעשיתי לאירוע קאראוקה אותו רציתי לנהל, שהוגש לאמא"י), דף תוכנית עבודה, ולאחר האירוע גם דף סיכום של מנהל האירוע. כל האירועים מאותו סוג יוחזקו באותה "תיקיה", ככה שכל בן אדם שירצה לארגן אירוע שכבר אורגן, יוכל להעזר בדפי עבר, בלי צורך להתחיל מאפס או לרדוף אחר אנשים לחפיפה.
עליי להדגיש - בכוונתי לא לחייב כל בן אדם שרוצה לעבוד עם אמא"י לכתוב דפים אלו בעצמו, אלא לשבת *בעצמי* עם כל בן אדם שרק צריך על דפים אלו כדי להפוך את השימוש בהם לדבר הכי קל ומטיב שאפשר, ולא לעוד משקולת בדרך לעבודה עם אמא"י.
2. שינוי גישה - במקום שאמא"י ישבו עם מציעי פרויקטים במטרה לראות איך אמא"י עוזרת להם, אני אנסה לחתור למקום בו אמא"י ישבו עם מציעי פרויקטים כדי לראות איך אמא"י יכולים לעזור למציעי הפרויקטים לעבוד עם אמא"י.
משמע? שכל מציע פרויקט ייערך איתו סוג של הסכם, וההסכם הזה יהיה אינדיווידואלי ויתאים את עצמו לצרכי המציע. המטרה המרכזית היא לאפשר למרימי אירועים להעזר באמא"י לא רק לצרכים תקציביים, כמו שלרוב יוצא כרגע. כל מרים אירוע שיקבל יחס חם ואישי ימליץ על העבודה לאחרים וככה יותר אנשים יעבדו דרך אמא"י. שימו לב שבין שאר הדברים פה נכלל גם העלאת רמת השקיפות בין מרימי האירועים לאמא"י.
3. שינוי צורת העבודה על כנסים מבחינה תפיסתית - כנס לא יהיה יותר אירוע דגל שבא והולך, אלא כנס יהיה אירוע דגל שיסיים סופו של תהליך. משמע? רוב האירועים הקטנים במהלך השנה יצביעו בצורה כזאת או אחרת על הכנס שאחריהם, אם זה להפוך את אירוע הקוספליי של חנוכה כאירוע קדם הארוקון רשמית, ואם זה בלהרים עוד אירועים לדוגמאת אירוע תוכן שמהווה "גירוי" לתכני הכנס, או לארגן מסיבת כנס, בה למתנדבי וסגל הכנס יהיו הטבות במחירי הכניסה או במסיבה עצמה.
המטרה בזה היא העלאת הציפיה לכנס ומיתוג הכנס בצורה שונה מהמיתוג הנוכחי שלו, ככה שהעובדה ש*אמא"י* מארגנים 2 כנסי דגל ענקיים בשנה ייחקק בצורה הכי טובה. האירועים המקדימים יעזרו בעצמם לכנס, אם זה בהעלאת המוטיבציה של הצוות המתנדב, אם זה בהעלאת המוטיבציה של באי הכנס, ואם זה בבדיקות בשביל אחראיי הכנס.

והדבר שהכי חשוב, ואין הוא עקרון שאני צריך לציין במה שחדש - אני כאן כדי להלחם בשביל כל בן אדם ובן אדם בקהילה הזאת, אני לא מתכנן לקדם את מה שחשוב לי, כמו שיש אחרים שרוצים לעשות, ואני מסכים גם עם גישה זאת. אני מתכנן לקדם את כל מה שאתם תרצו. העניין שלי בקהילה הוא כללי בקטע של תרומה לקהילה, במהלך שנות פעילותי הרחבתי יותר ויותר את התעניינותי לפי הדברים להם אמא"י דאגה. וזה חשוב עד מאוד בשבילי לציין.

חלק ארוך:

לפני שנה התמודדתי בבחירות ולבסוף, לאחר מסע בחירות ארוך נמצאתי לא מתאים, לא הסכמתי עם זה בזמנו, אבל, בהסתכלות על ההחלטה ברטרוספקטיבה, אני מאמין שזאת הייתה ההחלטה שממנה הרווחתי הכי הרבה. הייתי שחוק, התחלתי לאבד מהניצוץ שהתחיל את הכל, והייתי צריך זמן כדי להסתכל על הוועד מבחוץ. השנה האחרונה הייתה טובה לי מאוד ונתנה לי הזדמנות לעבוד על הדברים שאני חלש בהם ולחזק אותם כמיטב יכולתי.
דברים שקרו לקראת כנס באנקהסאי רק הראו לי את ההשחקות הזאת, טעויות שנוצרו מחוסר תשומת לב, דברים שעבדתי אח"כ לתקן אותם אבל לא היו צריכים לקרות מלכתחילה. ביום הכנס עצמו התרוצצתי כמו משוגע רק כדי לעשות את דבר שאני טוב בו, למצוא בעיות במהלך הכנס, לחפש אותן לפני שהן קורות, ולתקן אותן למיטב יכולתי. אחרי הכל אין כנס שהוא מושלם בלי בעיות. אני מאמין שהייתי יכול להתנהל בצורה השוטפת לפני הכנס הרבה יותר טוב, אבל נאלצתי לעבוד תחת נסיבות לא מקלות שהקשו על תפקודי. אני מעדיף לשמור את התקופה הזאת תחת הפרק של "לפני שנה", זה הוא משהו שהיה בעברי ונכון להיום, אני במקום שונה ולכן איני מרגיש כי זה רלוונטי יתר.
לאחר הכנס יצאתי לחופשה כדי לנוח ולהתרענן, בזמן הזה פתחתי לעצמי בלוג כדי לחזור ולעבוד בצד של התוכן, שהיה כ"כ חשוב לי בעבר.

במקום שאתחיל לספר מה עשיתי בשנה האחרונה, אציין את העובדה שישבתי וניסחתי בבחירות 5 סעיפים לפיהם "מי הוא פעיל", עליו כולם סיכמו, ובשנה האחרונה נגעתי בכל אחד ואחד מהסעיפים האלו כחלק מהתנדבותי - במטרה לקחת נגיעה בכמה שיותר פעילויות שנוגעות לקהילה. זה מי שאני, לא עשיתי את זה כדי להשוויץ, אלא רק כדי לתרום ולהזכיר לכולם מי אני.

עבדתי קשות על קשיי קצר התקשורת שנוצרו אצלי ואני עדיין ממשיך לעבוד עליהם, ואני מאמין שעכשיו זה ברמה שאני באמת יכול לעבוד כחלק מהוועד.

לאחר מחשבה מעמיקה החלטתי שאני רוצה להתמודד לוועד, כי אני מאמין שיש לי עוד הרבה לתרום, וגם כי אני מאמין שזה הדרך הכי טובה בשבילי לתרום בשנה הקרובה.
אני מאמין שהוועד הנוכחי עשה עבודה טובה ובנה תשתיות להרבה דברים שיוכלו רק לעזור לוועדים הבאים, אבל אני מאמין שאם אהיה חלק בוועד הבא אוכל לקחת דברים הלאה ולהמשיך לשפר את מעמד אמא"י בקהילה.
אנשים עלולים לשאול "למה לא לנסות להכניס את המסד שדיברת עליו מחוץ לוועד?" ולזה אני יכול לענות בצורה מאוד פשוטה - מדובר פה על מסד שאני לוקח חלק בעבודת ייעוץ שוטפת לכל מי שרוצה לארגן אותו, משהו שנראה לי מגוחך לעשות מחוץ לוועד. כדי לגבות את הרעיון שלי ולחזק אותו שאני רוצה להיות בוועד.
בנוסף לזה - אני מתחיל לעבוד בעבודה חדשה שתדרוש ממני לא קצת זמן מעצמי, וכשאני מנסה לחשוב "מה זה בעצם אומר שיקרה?" אני מבין שזה אומר שכנראה לא יהיה לי זמן לארגן בעצמי אירועים, כי זה דבר שצריך הרבה עבודה שוטפת רצופה, בייחוד בשעות עבודה, אבל מצד שני, אני יודע שאני אוכל להקדיש לפחות *שעה* בממוצע ביום כדי לעשות עבודת ייעוץ ועבודות וועד שוטפות. שאני אוכל להגיע לישיבת וועד פעם בחודש, ושאני אוכל לשמור על קשר טלפוני ובאימייל שוטף במקרי הצורך. לכן, על אף שאני לא אפסיק לתרום אם לא אבחר לוועד (את זה הוכחתי כבר השנה), אוכל לתרום בהרבה יותר בתוך הוועד מאשר מחוץ לוועד.

אסמן פה אירועי מפתח מהשנה האחרונה לאנשים שלא יודעים מי אני וכדי לחזק קצת את מה שאני עומד מאחוריו:

1. הצעת אירוע קאראוקה מחודש, ההצעה הזאת היא מבחינתי סוג של אבטיפוס לאותו מיסוד עליו דיברתי, זה הגיע גם כהצעת אירוע וגם תוכנית עבודה נלווית שנקבעה לפי אירועי עבר. ניסיתי לדחוף לכיוון של קיומו של אותו אירוע, אבל מסיבות מגוונות האירוע לא יצא לפועל.
אחד מאותן סיבות היא מחסור בכוח אדם זמין שהוביל לנפילה בין הכיסאות של הרעיון - זה למה כ"כ חשוב לי לקדם ולחזק יוזמות של אנשים, ולהלחם בשבילם בגבולות הסביר, להניע אותם לכדי התגשמות.
2. הקמת ארהמה הפקות. לאחר ששמעתי בהכרזה של אמא"י באירוע הארוקון 2011 שאין מי שיארגן מסיבות, הצעתי את עצמי להרים מסיבה לפסח. לאחר שנאמר לי כי אין כוונת אמא"י להרים מסיבה בפסח, וכיוון שהמסיבה ללא הגבלת גיל האחרונה התקיימה בכלל בחופש הגדול, החלטתי שאין מקום לדיבור ולקחתי פעולה לידיי - והרמתי מסיבה בעצמי. הודעתי לאמא"י הרבה לפני שהכרזתי כדי לתת להם את האופציה לממן, בסוף לאחר דיונים רבים אמא"י הסכימו לעזור לי בפרסום, שעל זה הודתי להם מאוד. המסיבה נוהלה עם סיכון מלא לכיס שלי, אך החוזה שנחתם היה חוזה לפיו אני לא מרוויח כסף, שזה נעשה כיוון שאין זאת כוונתי וגם אין בכוונתי להסתבך בניהול קופה, כאשר יש לקהילה הזאת קופה יחידה.
האירוע הזה נחשב הצלחה, ולמדתי מספיק למקרה וארצה להרים כזה אירוע שוב.
האירוע הזה מראה את הנחישות שלי לקדם פרויקטים ולעבוד בשביל הקהילה גם על חשבון עצמי, ואת היכולת שלי לעשות זאת. כמו שכבר הדגשתי מקודם - אין בכוונתי לעשות זאת אם אהיה חבר וועד, כיוון שכחבר וועד אני כפוף להחלטותיו של הוועד.
3. עבודת ייעוץ ועזרה למי שרוצה. בשנה האחרונה ניצלתי את העובדה שיש לי הרבה ניסיון כדי להגיד לאנשים שאני מכיר שרצו להרים אירועים "אני כאן בשבילכם", והדבר הזה נוצל בשנה האחרונה 3 פעמים ואף מצוין ברזומה שלי - אם זה היה העזרה לקרן שהרימה אירוע בפעם הראשונה, בו עזרתי לה להתאפס על עצמה כדי שההאנאמי יצא לפועל, אם זה הייעוץ והתמיכה והעבודה הלוגיסטית בשביל שרון שרצתה לארגן אירוע ווקאון באירוע קוספליי שהיה בחנוכה, כי היא לא הבינה מה הרעיון של אירוע קוספליי בלי ווקאון, ואם זה התמיכה המלאה והעזרה בכל מקום שאני יכול בטלטי בהרמת המנגה קפה.
4. הסבה מקצועית לתכנים - לא פרשתי מארגון אירועים כמו שרואים בעובדה שארגנתי מסיבה שאני באמת יכול לזקוף לזכותי, אבל החזרתי את עצמי למקום שהיה מאוד חשוב לי - המקום של התכנים, כדי שאוכל לשבת ולקדם כמה שיותר תכנים שרק אוכל, והתחלתי בהקמת בלוג שניסה לעודד אנשים להרים תכנים, והמשכתי בהרמת הרצאות בעצמי, וכרגע זה מתבטא בהיותי ע' תכנים בכנס הקרב אלינו.

בשל הדברים האלו אני חושב שמקומי הוא בוועד בשנה הקרובה, אלך עם כל החלטה של הקהילה, כי מבחינתי היא קודמת להכל, ואני כאן כדי לענות על השאלות שלכם עכשיו.

אבקש להדגיש - כי בדיוק כמו אור אני הוא הצלע השניה בצוות תכנים, ולכן הזמן שיהיה לי באסיפה הכללית מוגבל עד מאוד, אהיה שם בעיקר כדי לתת סיכום של המצע שלי על סמך מה שכתבתי פה ושאלות שלכם - לכן נצלו את זמנכם כדי לשאול שאלות כאן. אם העובדה שלא אענה על שאלות באסיפה הכללית תגרום למישהו מכם לא להצביע לי, שיהיה כך, אבל אין לא באפשרותי ולא באפשרות אור להרשות לעצמנו חופש לכמות כזאת של זמן על חשבון הכנס.

נערך לאחרונה על ידי ThE WoRm בתאריך א' יולי 24, 2011 2:55 pm, נערך 2 פעמים בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 24, 2011 7:53 am 
סמל אישי של המשתמש

אורי שלום,

המון בהצלחה לך במרוץ לוועד.

(גילוי נאות - נשים לרגע את ההכרות שלנו בצד)

אין ספק שאתה בין האנשים ששירתו הכי הרבה קדנציות באמא"י, למיטב זכרוני אפשר אפילו להגיד שהשנה
האחרונה הייתה השנה היחידה שבה לא היית חבר וועד. אי לכך יש לי שתי שאלות אלייך:

א. מה השתנה הלילה הזה ? או במילים אחרות, אחרי 3 שנים בוועד ושנה אחת בלבד מחוץ לו,
האם הדעה שלך על הקהילה/הארגון היום שונה מבעבר ? האם דרך הפעולה שלך בהווה היא כבר
לא מה שהייתה בעבר ? ואם כן, כיצד ?

ב. הייתי רוצה לשמוע ממך לא במה אתה תרמת בשנה האחרונה, אלא במה השנה האחרונה תרמה לך,
האם בשנה האחרונה למדת דברים חדשים ? החכמת ? האם הגעת לתובנות חדשות ? או שאולי השנה
האחרונה לא תרמה לך מעבר ללהיות משב רוח מרענן של חופש.

כמובן שאסלח לך אם תחליט לחבר בתשובתך את שתי השאלות היות והן מאוד חופפות. =]

תודה,
ג'וני.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 24, 2011 10:18 am 
סמל אישי של המשתמש

אהלן אורי~
דבר ראשון אני רוצה לאחל לך בהצלחה בהתמודדות לוועד.

ועכשיו לשאלות:

1. לא מזמן סיפרת לי שאתה מתכוון לעבור לירושלים ולהתחיל לעבוד (וגם ללמוד?..). האם אתה יכול להגיד שיהיה לך מספיק זמן באמת להתמודד עם התפקיד? בתקופה האחרונה ככל שאמא"י גדלה ככה כמות העבודה גדלה, זה לא מה שהיה לפני שנה.
2. שמתי לב שהמוטיב העיקרי שחוזר במצע שלך הוא "אירועים" ו"יזמי אירועים". ותסכים איתי שאמא"י היא קצת מעבר לכנסים וזאת חשיבה קצת מיושנת על הארגון, האם יש לך עוד משהו להציע לקהל הבוחרים? משהו חדש שיגרום לי להגיד "יואו אני ממש רוצה שזה יצא לפועל" כי בינינו- אירועים כאלה או אחרים יהיו גם בלי קשר להמצאות של מישהו מסויים בוועד.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 24, 2011 10:33 am 

(הערה קטנונית - אומרים "מיטב יכולתי" לא "מירב יכולתי" - זה ממש הפריע לי, תודה.)

1. מה החשיבות לדעתך של הקמת תשתית להצלחה עתידית לעומת נתינת "בליצים" להצלחה נוכחית? או בפשטות יותר - מה עדיף לדעתך, שהכנס הקרוב יהיה טוב יותר ב-10% או שהכנס שאחריו יהיה טוב יותר ב-30%?

2. בשנה שעברה נאמרו הרבה מאוד אמירות קשות לגביך, בתור מישהו שלא היה נוכח באותו זמן, אני לא יודע מה נסגר. איך אתה רואה את עצמך תורם לארגון כיום לעומת התרומה שלך בעבר?

3. האם אתה באמת מאמין שלהשקיע כולה שעה ממוצעת ביום לטובת אמא"י זה מספיק? האם זה לא קצת יהיר מצידך לומר שזה מספיק טוב כדי להיות חבר וועד?

שבוע טוב,

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 24, 2011 12:12 pm 

שלום אורי.

יש לי כמה שאלות. קודם כל, מהמצע שלך ניתן להבין שהיית שותף להרבה דברים שאמא"י עשו כפעיל. אבל איך אתה רואה את ההבדל בין פעיל לחבר ועד ולמה לדעתך אתה מתאים יותר כחבר ועד מאשר כפעיל?

2) ראיתי שציינת שאתה רוצה להלחם עבור כל אדם ואדם בקהילה ולא לקדם את מה שחשוב שלך. האם אתה חושב שזה אפשרי להלחם עבור כל אחד ואחד וכיצד אתה מתכוון לעשות זאת? מדוע אינך מעוניין לקדם את הדברים שאתה מתעניין בהם?

3) מהי עמדתך בנוגע לשקיפות של אמא"י ולאן צריך לשאוף בנושא?

4) ברצוני להעלות נושא מהעבר ולשאול את דעתך עליו. בכנס הארוקון הקודם הייתה פינת צילום. התמונות מאותו כנס עלו לרשת רק כחודשיים וחצי אחרי הכנס. והסיבה הייתה "תיעדוף משימות".
מה דעתך על התנהלות העניין? ומה אתה חושב שצריך להיות תיעדוף המשימות של אמא"י?

5) משהו אחד שראיתי שלא ציינת ברפרטואר שלך, זה העובדה שאתה מנהל (ניהלת?) את "טבעת בלוגי האנימה" ורציתי לשאול אותך שאלה בנושא.
הטבעת, כפי שניתן לראות, אינה מתוחזקת היטב אם בכלל. למרות שהרעיון הראשוני מצויין, עיקר השמישות של הטבעת הינו בבלוג הראשי שמאגד את כל הבלוגים שכותבים בנושא ומקשר אליהם. למרות שחברי הטבעת המשיכו לכתוב על נושאי הטבעת חודש אחר חודש, הבלוג הראשי אינו מתעדכן בכלל. וכל מה שצריך לכתוב בכותרת את נושא החודש ולעשות הוא קופי פייסט של לינקים לפוסטים שחברי הטבעת כתבו. מדובר על עבודה של 10 דקות בחודש (וניתן לעשות זאת גם בפחות). מה הסיבות שהבלוג הראשי של הטבעת אינו מתעדכן? והאם התנהלות הבלוג עלולה לשקף את התנהלותך בועד?

מצטער על האורך, בהצלחה ותודה מראש על התגובות..

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 24, 2011 1:25 pm 

תודה רבה לכל המגיבים פה, אהבתי את שאלותיכם ואני מקווה שתשובותיי יספקו את דעתכם.

JhoneyG
אוותר על להפריד בין שאלותיך כיוון שהתשובה לשאלה ב' גוררת את התשובה לשאלה א'.
אני מאמין שמהשנה האחרונה הרווחתי הרבה ואני שמח שהדברים יצאו כמו שהם יצאו, כי אם הייתי ממשיך עוד שנה בוועד, הייתי ממשיך להיות תקוע בפנים בלי יכולת לראות איך דברים נראים מבחוץ. בזה שישבתי מחוץ לוועד ועבדתי עם הוועד, בידיעה מה יש ביכולתו של וועד, הצלחתי לראות איך פועל וועד מנקודה חיצונית, והדבר הזה עזר לי, יכולתי להסתכל על זה מזווית ביקורתית שונה, ולחשוב מה אני הייתי עושה ולמה בעצם הוועד פועל ככה וככה בנקודה הזאת והזאת. בלי לציין את זה שהשנה הנוכחית סיפקה לי מנוחה שהייתי צריך בחלקה, בחלקה האחר היא תרמה לי להתנסות בניסיונות לעבור על חסרונותיי - בעיות תקשורת למיניהם שהפריעו מאוד בעבודתי בעבר, שינוי זווית ראיה, זוויות התמקדות וכדומה. השנה האחרונה תרמה לי ממש הרבה מהבחינה הזאת, כי אני מרגיש שהתבגרתי במהלכה יותר מאשר הייתי מתבגר אם הייתי בתוך הוועד, תקוע עדיין בתוך בועה שכזאת בלי לראות עבודתם של אחרים. אחד הדברים שהכי תרמו לי זה שהמשכתי לעבוד מול הוועד וככה נחשפתי לאיך אנשים אחרים עבדו.
אינני אומר "האחרים היו גרועים, הייתי יכול לעשות טוב יותר מהם" אבל בן אדם לא צריך ללמוד רק ממעשים של עצמו, אלא גם ממעשים של אחרים, כי הם עוזרים לו להבין מגבלות שהוא לא היה יכול להבין אחרת. אלו דברים שקשה מאוד להסביר אותם לעומק, כיוון שאין באמת "נכון" ו"לא נכון", ואם היה אפשר להסביר את כל התמורות האלו כמו שצריך, הרי לא היה רעיון להתבגרות, פשוט היינו צריכים לקרוא רשימת נקודות של "מה נכון", אבל אני מקווה שלפחות הצלחתי להסביר לך את ההלך הכללי של התרומה הזאת.
אפשר לדבר על האם עוד שנה בחוץ הייתה יכולה להועיל עוד יותר או לא, אבל בשל העובדה שוועד מחזיק רק שנה, שנה היא עולם ומלואו בזמנים של אמא"י, ולכן אי אפשר להגיד כי "השינוי איננו מספיק".
בשל זאת, אני מרגיש שהשתנתי, אני חושב שהמרכז הגדול של המצע שלי הוא דבר שהיה מאוד חלול בשנה הקודמת, וגם בזאת לפניה, אך השנה אפשר להרגיש מהמצע שלי את השינוי שבגללו החלטתי להתמודד על אף מספר של קשיים שעומדים לפניי, בין השאר העובדה שאני לא מצהיר בצורה חלולה "אני רוצה לקדם פרויקטים", אלא מסביר ממש מה אני חושב שצריך לעשות בשביל לקדם אותם. אלו דברים שעלו בראשי בעיקר כיוון שהייתה לי שנה של התקררות כדי לחשוב על הדברים, ואני מרגיש בטוח וסמוך בעמדה שלי כדי להרשות לעצמי להתמודד, משהו שישבתי ושקלתי במשך זמן רב.
אני מקווה שזה ענה לך על שתי השאלות שלך.

apchi
1. אני מתמודד בידיעה בדיוק שאני הולך להתחיל לעבוד בעבודה חדשה, שתדרוש ממני יותר. בקשר ללימודים, אותם כבר התחלתי - לימודי תואר שני בהיקף כזה או אחר, אבל זה עדיין בסך הכל לימודי תואר שני.
אני מכיר את עצמי טוב מאוד כדי לדעת שעד כמה שלעבוד בעבודה חדשה יהיה דבר תובעני, עדיין יהיה לי זמן פנוי. בעבודה החדשה אני מורשה לעבוד רק 42.5 שעות בשבוע ומחויב לעבוד 20 שעות. אני אגור בירושלים, מה שאומר שאני אקבל בחזרה באזור ה-7 וחצי שעות בשבוע אותם אני מבזבז עכשיו על להגיע ולחזור מהעבודה, ככה שאני יכול בקלות להתאים את עצמי לצרכי הוועד באותו זמן. עד כמה שהעבודה נהייתה תובענית יותר, היא הייתה תובענית גם כשהייתי בוועד, ואני מאמין שאם רוב חברי הוועד הם אנשים שעובדים בעבודות לא פחות תובעניות משלי, והם עדיין מצליחים להסתדר עם הלחץ של הוועד, שגם אני אוכל להתמודד עם הלחץ המדובר.
2. הדבר אותו אני מציע הוא לא בדיוק רק "אירועים", אני מציע בניית תשתית מחודשת לכל נושא ה"פרוייקטים" באשר הם, דברים שלאמא"י יש כמה וכמה מהם, המטרות המרכזיות של זה הן בנית בסיס קיים וקבוע לדברים שקיימים, לדוגמא - שלא יקרה מצב שאירועים לדוגמאת מסיבות יפגעו כי יקום וועד שלא אכפת לו מהם, ובנוסף שיפור רמתם של אירועים חדשים בעזרת המערכת המדוברת - עד כמה שהמיסוד שאני מציע הוא דבר שנראה מסובך, אני מדבר על לתת ליווי מלא ביישומו כדי להפכו לדבר הכי פשוט והכי טבעי שיש, ובככה להקל עליו.
אני רואה את זה כמטרה המרכזית שלי, ואם מבחינתך אין זה חידוש, כנראה שאינך מבינה את זה עד הסוף. אירועים יקרו גם אם לא יהיה חבר כזה או אחר בוועד, אבל היעילות שבה הן התקיימו תשתפר במקרה והדברים שציינתי כאן יקרו.
על אף זאת אענה על שאלתך, לא ציינתי את הדברים הנוספים שאני רוצה לקדם כי מבחינתי זה הדבר המרכזי שאני שם את עצמי בהקרבה מלאה כדי לקדם, חוץ ממחויבויות וועד. אני מתכנן בנוסף לזה לקדם למיטב יכולתי פרויקטים שהיו לי חשובים מחוץ לכהונתי בוועד ועדיין חשובים לי, ביניהם אירוע הקאראוקה, מסיבות, והדבר הכי חשוב זה אירוע ה-18+ שבסוף לא יצא לפועל בידי קאט, שלקחתי חלק בלנסות לארגן אותו. אני לא יודע כמה עזרה אני אתן לפרויקטים יותר מייעוץ ודחיפה לכדי קיום, אך חשוב לי להדגיש כי אני מאמין שחברי וועד לא צריכים לארגן את האירועים בעצמם, האחראיות היחידה שלהם היא לדאוג לזה שהם יתקיימו. לעיתים, אם הצוות שנבחר לא עושה את העבודה כמו שצריך, הם מוצאים את עצמם מארגנים, אבל האידאל הוא שהם יארגנו כמה שפחות, וידאגו בעיקר לקיומם של אירועים.

Gintoki-pyon
לשם התחלה, אתה צודק בקשר להערה הקטנונית שלך, ובהחלט תיקנתי את השגיאה המדוברת. תודה רבה לך על התיקון.
ועכשיו לענות על השאלות שלך:
1. אינני מאמין שבניית תשתית תשפר אך ורק לטווח הרחוק, ככה שלשאלתך בקשר ל"בליצים", אני מאמין שצריך לעשות את כל מה שאפשר כדי לשפר גם את האירועים הקרובים ב-10% וגם את האירועים בעתיד ב-30%. בניית תשתית תאפשר לאירועים שקורים עכשיו להתנהל יותר ביעילות, ולאירועים שמתנהלים בעתיד להתנהל אפילו עוד יותר ביעילות. הדוגמא הפשוטה ביותר: נגיד, מסיבות. הרעיון הוא לבצע סוג של "BACKLOG" למערכת ולנסות לבנות הצעה כללית למסיבות עם סוג של "תוכנית עבודה" מסודרת למסיבות, שתכיל את כל המידע שצריך למסיבות העתידיות, וככה בעצם המסיבה הבאה שתהיה, מי שינהל אותה לא יצטרך לרדוף אחרי מנהלי המסיבות הקודמים ויוכל להתחיל לעבוד בראש שקט. יהיה לו גם תוכנית עבודה מוצעת מול העיניים וזה יקל עליו את העבודה בהרבה, כי הוא ידע איפה אלו שלפניו טעו. לאחר שהוא יסיים הוא יכתוב סיכום משל עצמו ותוכנית העבודה תשודרג לפי זה, וככה גם המסיבה הבאה אחריו תרוויח. לכן אני מאמין שבניית התשתית היא שיפור שיקיים את 2 הסעיפים, ולא יהיה צורך לבחור רק באחד, כיוון שאינני מקריב את ההווה.
2. אני שמח ששאלת את זה, עד כמה שזאת שאלה קצת בעייתית. לפני שנה הופנו מולי מלא טענות, ואין באמת צורך לדבר עליהן לעומק, חלקן היו צודקות, ולכן לקחתי לעצמי את השנה לעשות את החושבים שלי ולנסות להבין בעצם "מה הלך לפני שנה?" כשהחלטתי להתמודד בסופו של דבר, עשיתי את זה מתוך מחשבה של "התבגרתי, דברים השתנו", ולא סתם אני חושב ככה, אני חושב שהפועל שלי במהלך השנה האחרונה מוכיח את זה שדברים באמת ככה. ארגנתי אירועים בעצמי, תרמתי לאירועים כמיטב יכולתי, עבדתי כדי לקדם מה שחשוב לי והשגתי קרדיט על עזרה בלא מעט אירועים. אני לא פה כדי לחפש את הקרדיט, אבל באמת שהשנה האחרונה גרמה לי להזכר למה הייתי בוועד בכלל מלכתחילה, ואפשרה לי סוג של להתפכח ולחדד את עצמי מחדש, לרמה שאני מאמין שעכשיו אני יכול להתנהל כחבר וועד מחדש. זה כמובן בלי שום קשר לזה שהפנמתי את הטענות מבחירות קודמות שהאמנתי שהן צדקו, או שהיו בהן את הקמצוץ של הצדק. באף שלב לא פעלתי ממניעים שאינם טובת הקהילה, אך אני מאמין שכן עשיתי טעויות בעברי.
3. אתה צודק שכנראה יש עליי לחדד את זה טוב יותר. כשאני אומר שאני מתכנן להשקיע שעה בממוצע ביום לטובת אמא"י, אני מתכוון לפחות. אני מתכוון שגם בתקופות השקטות אני מתכנן להתרוצץ במשך שעה כל יום כדי לוודא שדברים עובדים כמו שצריך, להרים בשעות הערב טלפון למארגן הזה ולחבר הוועד הזה ולבן אדם הזה כדי לוודא שהכל מתנהל כמו שצריך. לענות למי שצריך כדי לתת לו עצה, אם לא באותו רגע, אז לפחות להגיד לו "אחזור אליך בשעת ערב בהמשך היום, אם זה בסדר מצידך."
בתקופות עמוסות אני עלול להקדיש את כל השעות שלי מחוץ לעבודה לאמא"י, כי אני לא מתכנן באף שלב לתת לרמת זמינות *שלי* להיות גורם שעלול לסכן ולפגוע באירוע. אם בן אדם צריך תשובה בקשר לדבר כלשהו, אני אעבוד כמה שיותר מהר וכמה שיותר יעיל כדי לתת לו את התשובה, כדי שלא ייצא שאני זה שמעכב אותו. אני אהיה גם זמין באופן תמידי במיילים, מעבר לאותה שעה.
בנוסף - בתקופות ממש עמוסות, אם למשל אמצא את עצמי מארגן אירוע גדול כחלק מתוכנית חירום (כיוון שהמארגן אירוע לא יכול לארגן את האירוע) אני מתכנן להקריב שעות בעבודה, ואפילו לעבוד 20 שעות בחלק מהשבועות, רק כדי לדאוג באופן אישי שהדברים באמת יתקיימו כמו שצריך.
השעה בממוצע היא רק נקודת מוצא שממנה אני מתכנן להתאים את עצמי למצב הקיים. אני חושב שאולי הניסוח המקורי נראה קצת יהיר, אבל אני מקווה שהתשובה לשאלתך מסבירה לך שאין פה שום כוונה שבעולם להיות יהיר.

suppi
1. אני מאמין שההבדל הגדול בין חברי וועד לפעילים הוא שבזמן שפעילים הם אנשים שהם כאן במטרה לתרום, חברי וועד הם אנשים שצריכים בין השאר להוביל, לקדם פרויקטים, ובסופו של דבר הם מחויבים לתרום. אני מאמין שהתרומה שלי במהלך השנים מראה שאני בסופו של יום מחויב לרעיון של התרומה עצמה, ושיש לי רעיונות יצירתיים ואת היכולת לקחת את הרעיונות שלי לכדי מימוש, גם אם לפעמים אני טועה אני לא רואה את זה כסיבה להפסיק, ואני מנסה ללמוד כמה שיותר מטעויותיי.
בנוסף לזה - הדבר הגדול ביותר שעומד בשבילי בהסבר למה לפי דעתי אני מתאים כרגע יותר כחבר וועד מאשר סתם פעיל זה שיש לי אידאל שאני מנסה לקדם, אותו הצגתי במצע שלי, האידאל הזה הוא אידאל שאני מאמין שיוכל לתרום הרבה, אך מצד שני אני לא יכול להכניס אותו כתרומה כפעיל. לכן אני מאמין שאני מתאים יותר להיות חבר וועד.

2. יש דברים שחשובים לי שאני מתכנן להלחם גם בשבילם - זה שקר להגיד שמסיבות, אירוע קאראוקה ואירועי 18+ לא חשובים לי, אבל מצד שני, מבחינה היסטורית, מסיבות לא עניינו אותי עד שאמא"י לא התחילה לארגן אותן ומשם הן הפכו להיות מעניינות בשבילי.
לכן רציתי להדגיש שמה שחשוב לי זה לקדם יוזמות חברתיות, וזה אומר שאני מתכנן לשבת עם כל בן אדם שיש לו הצעה ולנסות לראות לאן אפשר לגרור את ההצעה שלו, ואחרי שאני אראה לאן אפשר לגרור אותה, אני מתכנן לראות איך דרך הוועד אני מביא אותה לידי מימוש. אני רוצה להיות כתובת לכל יזמות ופרויקט שהוא. וזה איך אני מתכנן לעשות את זה בסופו של יום.

3. בקשר לשקיפות - אני חושב שהוועד הנוכחי מראה יותר שקיפות מוועדים קודמים אבל יש עדיין לאן לקחת את זה מכאן, אם יש משהו אחד שהדגשתי במצע שלי הוא שרמת השקיפות בין אמא"י לבין מארגני פרויקטים לקתה בחסר במספר פעמים השנה ואלו דברים שאני באופן אישי רוצה לקדם כדי למנוע ולאפשר שקיפות מלאה. ישנם דברים שבהם אין באמת אפשרות לתת שקיפות, כגון הצבעות ודברים כדומה, ואת זה אני מבין לגמרי, אבל באמת שאני מאמין שכמעט כל שאר הדברים צריכים להיות שקופים.

4. אינני יודע מה הלך שם, אך אני מאמין שהעלאת תמונות היא בעיקרה עבודה שחורה. לכן אינני מאמין שיש מקום לדבר על סדר עדיפויות בקשר לנושא. אינני יודע מה קרה מאחורי הקלעים של הסיפור, אבל אם אני הייתי נתקע במצב שבו חבר וועד לא עושה את עבודתו כיוון שהוא נתקע מסיבות כאלו או אחרות, הייתי מבקש ממנו לעזור לו ואף לקחת את העבודה ממנו רק כדי לבצע אותה. אני מקווה שזה ענה על שאלתך בפירוט, על אף שלא אמרתי מה לי דעתי הם סדרי העדיפויות שלי, כיוון ששאלת את סדר העדיפות שלי בקשר לפריט אחד בלבד.

5. מה שיכול להראות כמו עבודה של 10 דקות הרבה פעמים הוא הרבה מעבר לזה. אני מודה שאני הייתי האדם האחראי על עדכון הטבעת, אך לאחר העדכון השני של הטבעת, נאלצתי מסיבות אישיות לעזוב את ניהול הטבעת ולנסות להעביר את הנושא לאחד מהכותבים האחרים. הכותבים האחרים לא הביעו עניין בניהול ולכן נאלצתי בשלב מסוים לחזור ולעדכן בעצמי, אפילו שכתיבתי בבלוג ירדה עקב בעיות בעבודה ובשל חזרה להתעסקות בדברים שתעדפתי על הבלוג, כגון ארגון אירועים.
אם אתה שואל איך זה לפי דעתי משקף את התנהלותי בוועד, אציין שלאחרונה שיניתי מקום עבודה, בגלל כל הבעיות שעלו לי שם. אני מסכים שטבעת בלוגים היא סוג של עבודה שיכולה לשקף גם על פעילותי בוועד, אך טבעת מורכבת מהסתמכות על הרבה אנשים נוספים שלא תמיד מתייחסים אליה כמשהו חשוב או ששווה השקעה ומשם נגרמות מספר בעיות שביניהם בעיית העדכונים. אני מאמין שבוועד הקרוב לא משנה מי יבחר, הוא ייקח אחריות ויעבוד בשיתוף פעולה איתי על מנת שנוכל לשפר דברים. כמו כן כמו שהצגתי במצעי, הרבה מהעבודה שלי תהיה לפקח ולתמוך ולא לנהל משהו בעצמי, אלא לתת מתרומתי האישית, ואני מאמין שכן אנהל דברים בעצמי אוכל להסתמך על העזרה של שאר חברי הוועד כאשר אצטרך אותה.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 24, 2011 5:07 pm 

א. תודה על התשובות המפורטות.
עוד שני דברים שעלו לי לראש:

1. אתה אומר שטבעת הבלוגים הינה עבודה שמסתמכת על אנשים אחרים, ולהיות חבר וועד לא. או יותר נכון, חברי הוועד "בדוק יתנו כתף" - מה יקרה במצב בו הם ייאלצו או לא יהיו מסוגלים לתת כתף? האם הוועד יפסיק לתפקד כפי שטבעת הבלוגים הפסיקה? (ולצורך העניין, חלק מהחברים בטבעת כן המשיכו לתפקד, אך הטבעת לא)

2. למה חיכית כ"כ הרבה זמן עד שהגשת מועמדות? נותרו עוד 3 ימים לסיום הגשת המועמדות ורק עכשיו "נזכרת"- אני בטוח שההחלטה לנסות להיבחר לא עלתה לך לראש אתמול בערב. אז מה הייתה מטרת ההמתנה הכה ארוכה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יולי 27, 2011 3:33 pm 

ארצה קודם לבקש סליחה על זה שלקח לי כ"כ הרבה זמן לענות, היו לי ימים עמוסים בדברים אישיים ודברים של אמא"י, ולכן אני מתפנה לענות רק עכשיו.

אז...
Gintoki-pyon
1. אני מבין מאיפה באה ההשוואה אך אינני מאמין שהיא מדויקת. יזמתי את טבעת האנימה כחלק מניסיון שלי לקדם את הבלוגוספרה של האנימה בארץ, ובזמנו זה הצליח - אנשים כתבו, היו אנשים שפתחו בלוגים חדשים והיו כאלו שרצו אפילו לחזור לכתוב רק בשביל הטבעת, והטבעת גם עשתה גלים עם הנושא השני שלה. ככה שבסופו של דבר הטבעת התקיימה. ההפסקה שלי בטבעת, מקורה המרכזי זה לא העובדה שאחרים לא המשיכו בטבעת, אלא העובדה שאני נהייתי עסוק מדי במחויבויות אחרות שלי מכדי לכתוב, וכיוון שמרגע מסוים של הבלוג הסכמתי לבקשת חברים שלי - לא לתת לבלוג להשתלט על חיי - ומצאתי את עצמי מפסיק לכתוב בבלוג. נקודת ההתחלה של כל הסיפור הייתה ד"א המסיבה שארגנתי בפסח. משם זה נגרר לשאר מחויבויות כלפיי אמא"י, שידעתי שהם ימלאו את זמן העבודה שהיה לי לבלוג.
לא ביקשתי מאף אחד לבחור אותי בשביל להקים את הטבעת, אלא יזמתי פרויקט בתקווה שהוא יצליח, ועל אף שכרגע הטבעת לא פועלת במלוא כוחה, אי אפשר להגיד שהיא מתה, כי כמו שאמרת - אנשים עדיין ממשיכים לכתוב נושאי טבעת, וגם אם בפיגור, בסופו של דבר זה מפורסם גם בבלוג הראשי. אינני חושב שהצורה שבה התנהלתי בטבעת משקפת משהו על תפקודי בוועד, כיוון שיש הבדל בין לנהל בלוג ללקחת חלק בוועד.
ההבדל המרכזי בין זה לבין וועד זה העובדה שפה אני מתחייב לנושא, זה לא שאני אומר "או, במקרה אני מארגן אירוע, אז אולי אני אייצר וועד", כמו שבטבעת זה היה "או, במקרה אני מנהל בלוג, אז אולי אני אפתח טבעת", אלא מציע משהו ממשי, רעיון של ממש וגישה של ממש שבשבילה אני רוצה לקחת חלק בוועד. רעיון שכדי לממש אותו אני לא צריך יותר מרק את עצמי, ורעיון שבגלל חשיבותו כבר הראתי בעבר שזה משהו שאני לא זונח באמצע, בשונה לבלוג, אליו לא התחייבתי.
בוועדים ישנים היו יותר ממצב אחד שבו ניהלתי אירועים והתנהלתי בקשר לדברים בצורה עצמאית. אני מעדיף לא לעבוד בצורה עצמאית כמה שיותר ולהעזר בשאר חברי הוועד, ולפי המועמדים כרגע יש לי על מי להסתמך, אבל במקרה ובו יקרה מצב שבו שאר חברי וועד לא יתנו כתף או לא יעשו את שלהם במשהו שקשור אליי, אני מתכנן לרכז את זה בחזרה אליי ולנסות לדאוג לזה בעצמי כדי לקחת אחראיות על העניינים האלו לבדי.
אני חושב שהנקודה הזאת מדגישה את ההבדל השני בין טבעת לבין וועד. אם חבר וועד לא מבצע את מה שמוטל עליו, חבר וועד אחר יכול לעשות את זה, מצד שני, אם חבר בטבעת לא רושם פוסט חודשי, זה לא כאילו חבר טבעת אחר יוכל לכתוב אותו בשבילו.
אני מקווה שהבנת היטב למה אני חושב ששני הדברים שונים, ולמה אני חושב שזה לא משקף את התנהלותי בוועד.

2. אם מתעלמים לרגע מזה שזאת זכותי המלאה, יש לזה הסבר מאוד הגיוני. כשהתחילו הבחירות, לא רציתי להתמודד בשל מה שהלך בבחירות שנה שעברה, אך חבר טוב שלי דחק בי שכדאי לי להתמודד כי השנה לא תהיה לדעתו כמו שנה שעברה. לאחר שהוא אמר את זה, התחלתי לחשוב על זה ולהגיד "אולי כדאי לי להתמודד?" וחשבתי - "מה אני אציע אם אני אתמודד?" את הדבר הספציפי הזה בניתי במשך כל הזמן מפתיחת הבחירות והעברתי את זה דרך כמה וכמה אנשים שיתנו חוות דעת לפני שהחלטתי לפרסם. בנוסף, באחת שיחות ההתייעצות הראשונות שלי עם חברים שלי - הגענו למסקנה שכדאי שאני אחליט על האם אני מתמודד קרוב לסוף המועד, מהסיבה המאוד פשוטה שבתקווה עד אז אני אוכל לדעת על בטוח איך בעבודה החדשה והאם עבודה חדשה. רק לאחר שהתקבלתי סופית לעבודה החדשה ויכולתי להעריך בערך איך החיים שלי מכאן יראו, שהחלטתי סופית שאני מתמודד. זה ד"א קרה ביום רביעי האחרון.

נערך לאחרונה על ידי ThE WoRm בתאריך ה' יולי 28, 2011 2:10 pm, נערך פעם אחת בסך הכל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ד' יולי 27, 2011 5:41 pm 
סמל אישי של המשתמש

בקשר לשאלת הטבעת וההשוואה שלה לועד, אני חשובת שלא הבנת את כוונת המשוררים.
השאלות לא הופנו אליך כאל מנהל הבלוג הפרטי שלך שלא כותב רשומה - אלא כאל מי שמנהל ומרכז את הטבעת, ועל כך שהבלוג שמרכז אותה, ובו רק מופיעים קישורים לבלוגים ולרשומות ה"אמיתיות", לא עודכן.
זה מגיע מכך שלפתוח רשומה חדשה בבלוג המרכז, ולשים בה מספר קישורים לבלוגים האחרים, בהם נכתב ה"בשר" של הטבעת, היה דבר שלא התבצע, ואתה היית אחראי עליו, משל היית מנהל וועד, אבל לא תפקדת בעניין הקטן הזה של לדאוג לריכוז הדברים.

אגב, אין כזה דבר "במלוא אדרה".

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 28, 2011 7:40 am 

היי אורי ,
קודם כל בהצלחה בבחירות

שאלות שקשורות אחת לשניה:
1. האם אתה חושב שהשנה שלך מחוץ לועד תרמה לך או הזיקה לך ?
2. בשנה האחרונה תרמת הרבה לקהילה גם בלי להיות בועד. כיצד העובדה שתהיה בועד תשנה את כמות התרומה שלך או את סוג התרומה שלך? מה עצם ההימצאות בועד תתרום לך ולפעילות שאתה עושה גם ככה?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 28, 2011 3:23 pm 

אז, נענה שוב לשאלות

Roukanken
לא באמת שאלת שאלה אלא ביהרת את שאלתם, ואני חושב שהבנתי טוב מאוד את כוונת שתי השאלות, עניתי כבר בשאלה הראשונה על סוגית עדכון הבלוג הראשי, שעד כמה שאתם מנסים להציג אותו כמקום המרכזי לריכוז הטבעת, לרוע מזלי, לא ככה הסתכלו עליו חלק לא קטן מהכותבים, על אף שהתעקשתי על זה כשהתחילה הטבעת. הבלוג המרכזי, ד"א, גם לא קיבל כמות אדירה של עניין אפילו בפוסט הגדול ביותר - משמע, הפוסט של הקוספליי. לכן כרגע בתוך צוות הטבעת יש דיבורים על לשנות את צורת העבודה לצורות אחרות שאולי עדיפות ויהיו בתקווה יותר אטרקטיביות מבלוג טבעת. ככה שבפועל בלוג הטבעת לדעתי הייתה החלטה שלא הצליחה שצריכה להיות מתוקנת.
קישרתי באופן ישיר ובלתי ניתן להפרדה בין כתיבתי בבלוג לעדכון הבלוג הראשי ובין כתיבתם של חברי הטבעת לעדכון הבלוג הראשי, כיוון שמלכתחילה ביקשתי שלא רק אני אהיה אחראי על זה, מהסיבה המאוד פשוטה שידעתי שאם ייצא מצב שבו אני לא אוכל לעדכן את הבלוג שלי, אני אצטרך להלחם עם עצמי כדי לפרסם את הנושא הראשי, מהסיבה הבודדת של "אבל... הפוסט שלי לא שם! ;;" ולאחר שזה עבר (די מהר) התחילה הבעיה של "אבל לנושא טבעת הזה יש רק 2 פוסטים... מה עושים? זה לא נראה רציני, תנסו לכתוב?" שבגללו עיקבתי את 3 ואני עדיין לא מפרסם אף את 5 (שמוכן כבר זמן מה בטיוטות הבלוג).
אני חושב שמול הדוגמא הזאת, שלה יש את הסיבות שלה שכבר הסברתי, ישנן, לפחות בשנה האחרונה, 3 דוגמאות נוגדות של נושאים של עניינים יותר רציניים מזה שבהם התנהגתי בצורה טובה ויעילה, ולכן אינני מאמין כי זה מייצג, אלא את הפרקציוניזם של עצמי.
אם בשל העובדה שלקחתי את זמני עם לעדכן את הטבעת הראשית מישהו פה לא ירצה לבחור בי, שיהיה כך. אני באופן אישי עדיין זוקף את הטבעת לזכותי, כי גם אם היא לא פועלת באופן חודשי, היא עשתה גלים ועדיין פועלת.

rocket
1. וואו, בהתחלה חשבתי להגיד "אבל כבר עניתי על השאלה הזאת!" אבל נפל לי האסימון ששאלת שאלה קצת שונה.
התשובה שלי לשאלה מסובכת קלות, כיוון שאני חושב שבסך הכל השנה הזאת תרמה לי יותר מאשר הזיקה לי. היא פקחה את עיניי בקשר להרבה דברים, הרגשתי איך זה לנסות לעלות דברים גם מחוץ לוועד, וראיתי דברים מזווית ראיה שלא ראיתי אותם עד עכשיו. מצד שני, היא הזיקה לי במקום כלשהו בפנים, כי... הייתי מאוד קשור לאמא"י, ובשנה האחרונה קמו מספר פרויקטים יפים שתרמתי להם ככל שיכולתי, אבל עדיין לא הייתי חלק מהוועד, וזה גרם לי להרגיש קצת אאוטסיידר בעזרה שלי לאותם פרויקטים. אך גם זה חיזק אותי, ולכן אני אומר שבסך הכל היא תרמה לי.
2. כחלק מהוועד קל יותר להניע את הגלגלים לפרויקטים אותם אני רוצה לעשות, ככה שזה כבר בעצמו יתרום לי במקום מסוים. בקשר לאיך היא תשנה את כמות וסוג התרומה שלי, במקרה ואהיה בוועד אני מתכנן להתמקצע על נקודה מאוד ספציפית שמאוד חשובה לי, היחס בין הוועד לבין מארגני הפרויקטים החיצוניים. כמארגן פרויקטים בעצמי כמו שכבר אמרתי חוויתי עבודה מהוועד ועבודה מחוץ לוועד, ויש לדעתי הרבה על מה לעבוד, וזה מה שאני רוצה לעשות בעזרת תפקיד של "מתאם פרויקטים", שמטרתו לדאוג שלכל פרויקט יהיו דברים בסיסיים - תיעוד, הסבר מפורט והסכם עבודה שמוסכם על כל הצדדים. אלו דברים שאי אפשר למסד כבן אדם מחוץ לוועד, כיוון שמה שזה אומר זה שאני אצטרך לשבת באופן אישי עם כל מציע פרויקט שהוא כדי לעזור לו לייצר את התיעוד הנחוץ, רמת עבודה שנראית לי מוזרה לתת לבן אדם חיצוני לעשות. בנוסף, אותו בעל תפקיד צריך את היכולת לעלות בפני הוועד נושאים שלא ייפלו מחוסר כוח מילתו. הצעות, המלצות וכדומה.
אני חושב שאם אצליח להשיג לפחות 50% מהמטרה שלי מהתפקיד המדובר, ואעלה את כמות מארגני הפרויקטים שרוצים לחזור ולעבוד עם אמא"י, אני אגרום לתרומה שתהיה גדולה בהרבה מתרומתי בשנה האחרונה, ובעיקר בגלל ההבנה הזאת שכל כך חשוב לי להיות בוועד.
בנוסף שינוי סוג התרומה הזה הגיוני, כי בשל מעבר העבודה שציינתי, לא יהיה לי את הזמן לארגן אירועים באותה תדירות, מבחינת היכולת להיות זמין לפני שעות הערב, או זמין להגיע לפגישות עם אולמות בתדירות גבוהה, ולכן ככה או ככה יכולת ארגון האירועים שלי תרד שנה הבאה, ועדיף לתעל את יכולתי לדבר אחר שנראה לי חשוב, שגם בו אוכל לתרום הרבה.

מקווה שהצלחתי לספק את שאלותייך, ואני מברך שאלות שכאלו.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ה' יולי 28, 2011 6:55 pm 

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יולי 29, 2011 2:46 pm 
סמל אישי של המשתמש

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ו' יולי 29, 2011 9:46 pm 

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 31, 2011 2:33 pm 

טוב, שוב הרבה שאלות, מצטער שאני לוקח את זמני עם לענות לזה, אלו שאלות רציניות ויש לי עוד עניינים מאשר רק לענות עליהם.

cnani
שאלת כמה שאלות אז אני אמספר אותם כאן
1. בקשר לסוגיית שינוי הגישה בקשר לעבודה - אמא"י מאז ומתמיד מנסה לעזור להפקות מקור וליזמות, מצד שני נוצרות בעיות בנושאים האלו שגורמות דווקא לזה שכמות האנשים שמנסים לפנות לאמא"י יורדת, או בגלל שא' הם לא קיבלו את מה שהם רצו או ב' בגלל שהם לא ממש מבינים איך הם יכולים לפנות או ג' הם מחכים יותר מדי זמן לתשובה ומאבדים את הרצון לעבוד דרך אמא"י.
המטרה של השינוי שאני מציע היא לשנות את צורת המחשבה השבלונית קלות, לאפשר את העובדה שלשני יזמים שונים לפרויקט שונה יהיה הסכם של צורת עבודה שונה, כי כל בן אדם הוא בפני עצמו. בנוסף לזה - הרעיון של הסכם עבודה בין מפקח הוועד לבין מארגן הפרויקט הוא דבר שכרגע לא כזה קיים, ההסכם הוא ממש בעל פה וכל צד חושב שמוסכם דבר כזה או אחר, מה שגורם לזה שבגלל שכולנו בני אנוש, ברגע שאחד עושה משהו שהוא ראה לנכון אבל השני החשיב לטעות, נוצר דם רע בין שני הצדדים. הרעיון של ההסכמים האינדוידואלים מטרתם היא בדיוק למנוע את זה.
בנוסף, עד כמה שיש רצון לשבלן את ההסכמים עם מחזות הזמר, יש צורך לקיים מספיק זמן מראש עם כל מחזה זמר ישיבה להסכם על צורת עבודה, שיכול להיות שונה ממחזה זמר למחזה זמר, רק במטרה לאפשר למחזה זמר את החופש שהוא רוצה, בזמן שלאמא"י נשארת מספיק שליטה על המחזה זמר שהולך להיות. ככה להמנע ממצב שחודש וחצי לפני הכנס נחתם חוזה מול מחזה זמר (כמו שקרה במחזה זמר הנוכחי, לפי הפרוטוקולים לבד)

2. בקשר להפוך את הפעילויות לסובבות כנס - הכוונה הגדולה פה היא לא להרוס את התכנים שיהיו בכנס, אלא להגדיל את הציפייה של הקהילה לקראת הכנס, לבנות אותם לקראת אירוע מרכזי גדול, במקום שהוא יבוא וילך. הדבר הזה קורה מ-2 זוויות, אני אתן דוגמא למשהו שרצינו לעשות לכנס הקרוב אך בסוף לא יצא, וזה "טיזר תכנים", הרעיון של טיזר תכנים היה לקחת פעילויות בעלות 2 חלקים שרצינו לעשות בכנס (על אף שבסוף אין כאלו) ולשים את החלק הראשון כאירוע שם, לקחת את ההרצאות שהכי רצינו לקדם בכנס שלנו, ולעשות מהם אירוע "קצרצאות" בטיזר, משמע, כל מרצה בא ומדבר 5-10 דקות על ההרצאה אותה הוא רוצה להעביר, ובכך למשוך אנשים לרצות לבוא, בנוסף לזה לתת איזשהי הרצאה חיצונית על העברת תוכן, שמטרתה תהיה הכשרת מרצים, אך במקביל גם תהיה פתוחה לכל מי שירצה. הדבר האחרון שרצינו שזה יכלול זה פעילות לא מתכלות למיניהן, היה רעיון על להרים משחק "הרוצח" גרסאת אנימה לכנס, ושקלתי לנסות להעביר לו ראן מבחן שם, אבל כיוון שאין מישהו חוץ ממני שרוצה להעביר אותו (מהאנשים שדיברתי איתם) שגם זה לא יוצא לפועל. זה דוגמא לאירוע מוסף שנותן לבאים אליו הרגשה שהם רוצים להגיע לכנס. בנוסף לזה - צוות תכנים יכול לנצל אירוע שכזה כדי לבדוק תכנים שהם לא במאה אחוז בטוחים בקשר לאיך הם יעבדו, במקום להסתכן בכנס.
מזווית שניה, כשמדובר על לעשות "אירועים סובבי כנס", יש את התוספת שלמשל המסיבה הראשונה אחרי הכנס תוגדר כ"מסיבת הכנס", ובתור אחת כזאת תהיה הנחה לכל המתנדבים וחברי הסגל בכניסה, משמע - להגדיל את כמות הצ'ופרים אותם חברי הסגל והמתנדבים מקבלים מלקחת חלק בכנס.
מקווה שזה ענה על שאלתך

3. בקשר ללעזור לכולם - הדרך הפשוטה ביותר בשבילי היא לא להפלות אף בן אדם שבא לבקש ממני עזרה בתור "מתאם פרויקטים" לרעה, לשבת עם כל בן אדם שאני יכול למשך כמה זמן שרק צריך כדי לראות האם הרעיון שלו ניתן למימוש בצורה כזאת או אחרת, ואם כן, איך, וליצור מזה הצעה מסודרת כדי להגיש אותה בפני הוועד. המטרה היא להתערב בתכנון האירוע כמה שאפשר כדי לאפשר לאירוע להפוך להיות רציני ככל האפשר.

4. בקשר לזמן הרענון - כשיש בחירות כל שנה, שנה היא הרבה זמן בעולם האירועים. זמן המנוחה שלקחתי לעצמי היה חודשיים, ואחרי שסיימתי אותו, במקום לרוץ להרים אירועים עשיתי משהו שהרבה חברי סגל שמאבדים את מעמדם לא נוהגים לעשות, וזה לחזור לתחתית שרשרת המזון - להיות מתנדב באירוע, להיות מרצה בעוד אירוע ובעוד כנס, משמע, לקחת חלק שולי, רק כדי להסתכל על איך דברים מתארגנים מזווית קצת שונה. היו גם אירועים שבהם לא לקחתי שום חלק בלעזור ופשוט באתי לראות אותם בתור צופה. הדברים האלו אפשרו לי להתרענן הרבה יותר טוב מאשר סתם לנוח היה נותן לי להתרענן, כי הם אפשרו לי לראות זוויות שונות לדברים שלא יצא לי לראות עד לאותו רגע, ובכך היו חתיכת בונוס.
לכן אני חושב שהתרעננתי מספיק זמן, בלי לתת לעצמי לאבד את המגע שלי.

JhoneyG
ראיתי ממך הודעה, כבר חשבתי אתה רוצה להפנות לי כמה שאלות רק לי, אבל אז אני קולט שזה שאלות לכולם, ואני כבר לא מרגיש מיוחד אחרי כל מה שעברנו! ;; סתם, עכשיו נענה לשאלותייך ברצינות.

א. אני יכול לפרט על כל המחאות? בבקשה בבקשה? ברצינות, בתקופה האחרונה פקדו את הקהילה הרבה מחאות, ועד כמה שהייתי יכול לציין את אחת מכמה מחאות הפימו, דעתי עליהן היא די נוקשה ומתוקצרת ב"הכל עניין של הסברה נכונה!"
על אף זאת אבחר דווקא את מחאת הקוספליי שבה אנשים ניסו להגיד שתחרות הקוספליי החדשה כל כך מסובכת שהם מעדיפים ללכת לווקאון. אז התשובה שלי לזה היא: אני ממש נגד המחאה הזאת. בעיקר בגלל שאני ישבתי ודנתי עם אנשים כדי לקבל הסבר מפורט לכל דבר קטן שלא הבנתי למה הוא שם ולמה הפסיק הזה ככה והפסיק הזה ככה, ובסוף, אחרי שקיבלתי הסבר מלא מאנשים הבנתי שהפתרון שהוצא הוא פתרון טוב, ולכן חייבים לתת לו ניסיון.
למחאה הזאת אין הרבה השלכות, כיוון שהכל פה עניין של הסבר נכון, לא צוות קוספליי לא אמא"י מתכננים לחזור בהם מההחלטות שבוצעו, ולכן אין למחאה שכזאת הרבה השלכות.

ב. מחאה אחת שצריכה להתקיים והייתי רוצה לקדם? אני מאמין שכל דבר צריך להעשות ראשית בצורה רגועה, לנסות להבין מה קרה לפני שהכל מתפוצץ, ככה שאם הייתי רוצה לעשות מחאה על משהו בפניה לארגון זה היה על ההרגשה שהחלטות הוועד נופלות עלינו מלמעלה, הייתי מוביל מחאה בצורה רגועה ומנסה להבהיר שהקהילה רוצה לדעת למה דברים קורים ושדברים לא יראו כמו גזרה, כי בסופו של דבר אמא"י הוא ארגון של הקהילה. זה היה נעשה בצורה מנומסת, אבל אולי כן הייתי מקיים מחאה גדולה בפייסבוק, והכל שאלה של מה היה קורה כדי להפעיל את התגובה הזאת. כל זה במקום מחאות של "לאאאאאאאא, אני לא רוצה שזה יהיה ככה!" כי זה בעצם המחאה הגדולה של כולם, כל מחאת הפימו, כל מחאת הקוספליי, כל המחאות האלו נוצרו עקב הרגשת הקהילה כי אמא"י נפלה עליהם מלמעלה, והם פונים לכל מקרה לגופו. בסופו של יום אני מאמין שהבעיה הזאת קרובה להיות פתורה, ככה שזה בסך הכל משהו שנכון יותר לעבר מאשר להווה או לעתיד.

ג. אני חושב שהדרך הכי טובה לקיים מחאות היא להבהיר שאנחנו רוצים לשמוע פניות בצורה מנומסת, וברגע שמגיעות פניות בצורה מנומסת דרך ערוצים פרטיים, לתת להם את המענה הטוב ביותר שאפשר, גם אם אח"כ הם ילכו ויפרסמו את מה שכתבנו, לפחות חלק לא קטן ירגיש שבאמת יש מענה לכל בעיה והם לא צריכים לצאת במחאה רק כדי לקבל את מה שהם רוצים, ובסופו של יום זה יהיה הרגל, שבמקום מחאה מקיימים פניה בצורה כזאת או אחרת לוועד.

suppi
אמרת דברים רבים, לכן תרשה לי לפרק את דברייך לכמה חתיכות קטנות ולהגיד את דעתי על החתיכות האלו.

1. בקשר לעובדה שהוועד צריך מנהלים. לכל אחד יש תפיסה משל עצמו מה הוועד צריך, אין מרשם אחד נכון למה הוועד צריך, כי אם היה, כנראה לא היה צורך בבחירות. איך שאני רואה דברים הוועד צריך בן אדם שהוא אמין, משמע, שהוא לא אחד שישקר לך, ובן אדם שאפשר לסמוך עליו לעשות דברים.
בקשר להאם הוועד צריך מנהלים? הוועד צריך אנשים בעלי חזון שינסו להניע את אמא"י לנקודה כזאת או אחרת, הוא לא צריך את המנהלים של ממש, כי ידוע שברגע שחבר וועד הולך לנהל בצורה ממשית פרויקט, הוא מתקשה לבצע את שאר מחויבויות הוועד שיש לו, ולכן זה לא מומלץ. כידוע לי כבר בימינו אנו יש איסור לחברי וועד מלנהל כנסים, לאחר טעויות עבר, רק בגלל שכנס נוטה בכל מקרה לקחת זמן לא קטן מעבודתו של חבר הוועד, לפני שהוא בכלל מנהל אותו.
ככה שאם תשאל אותי, להיות "קצת מנהלים" זה רק בונוס נחמד שאיננו חובה, כיוון שהמנהלים הם דווקא אלו שיכולים להישאר בחוץ, וזה בלי שבכלל דיברתי על דברייך שלפיהם אני לא מנהל, עליהם אני אגיב בנקודה אחרת.
אני מודע לעצמי, ואני מנסה כמה שיותר להיות מודע לחסרונות וליתרונות שלי, וכשיש לי חיסרון אני מנסה שוב ושוב להתגבר עליו, ואני מאוד שמח כשאנשים מדברים איתי על חסרונות שלי בצורה ביקורתית ובונה בניסיון לעזור לי להשתפר בדברים האלו. אם לא הייתי מאמין שאני יכול להיות חלק מהוועד, לא הייתי מנסה להתמודד.
אני חושב שדווקא התכונות הכי חשובות - היכולת להניע רעיון מהתחלתו ועד סופו, יצירתיות, יזמיות, דעתנות בקשר לנושאים, הם דברים שמאוד חזקים אצלי ולכן מקומי כן בוועד.
אני חושב שאולי במקביל אני גם אציין בפניך, כי מבחינתי וועד צריך להיות מורכב ממגוון שונה של דעות, וממגוון שונה של אנשים, לא צריך שלכולם יהיו את אותם כישורים, אבל צריך שמכלול הכישורים יהיו כאלו שיכסו את כל מה שהוועד מבפנים צריך.
אין דרישות אמיתיות כתובות לחבר וועד, לכל אחד יש אידיאל אחר, אבל אני חושב שכולם צריכים להסכים שצריך להיות גיוון בוועד, גם מבחינת הכישורים.

ב. בקשר לטבעת כדוגמא לדבר שניהלתי. אני חושב שהטעות הגדולה ביותר שלי בטבעת היא העובדה המאוד פשוטה שלא ביצעת פרישה רשמית ברגע שבו ראיתי שאני לא מצליח לתחזק את הטבעת, מסיבותיי האישיות. טבעת האנימה היא לא דבר שהתחייבתי אליו, ולכן אני לא מחובר אליו בשרשראות לנצח. הסיבה היחידה שלא ביצעתי את זה כי לא ראיתי אף אחד שייקח ממני את השרביט וניסיתי כן להמשיך ולהיות שם בגלל שהעדפתי שהטבעת תתפקד לא כמו שצריך מאשר שהטבעת לא תתקיים.
הנושאים האלו שלוקח כמה דקות לכתוב, באף שלב לא מנעתי פרסום בצורה מוחלטת בגלל שלא לקחתי בפוסט חלק. הפעם היחידה שבו קרה משהו קרוב לזה, וזה גם מה שהתייחסתי אליו כשאמרתי שזה עבר די מהר, היה בנושא השני, שהשחרור הרשמי שלו נדחה בכמה ימים כדי לאפשר גם לי לסיים את הפוסט. אני בדרך כלל דוחה את מועדי השחרור כשאנשים אומרים לי שהם מתעכבים במטרה להוציא את פוסטי הטבעת כמה שיותר קרובים אחד לשני. הנושא השלישי היה איפה שדברים התחילו להשתבש, ושם נתתי לפרפקציוניזם שלי להשפיע עליי בקביעה כי "אני לא מקבל את זה כנושא חודשי", כיוון שרק 2 אנשים כתבו אליו, ואחד גם בסוג של בדרך אגב, ואז הצלחנו איכשהו להוציא נושא רביעי עם 4 פוסטים.
את הנושא החמישי, שד"א גם פרסמתי, החזקתי בטיוטה במשך זמן מה עד שאני אראה שאנחנו נעים לכיוון הנושא השישי, כיוון שאני מעדיף שזה לא יראה כמו גל עולה ויורד של "אה, הנה הם! אה, הנה הם נעלמו שוב!" ושאם מחליטים לחזור עושים את זה עד הסוף.
בקיצור, כל מה שקרה בטבעת היו עניינים של שיקול דעת של מה לדעתי יראה יותר טוב, ועד כמה שאר האנשים נרתמים למטרה, אבל באותו שלב נראה שהיו מספיק "נפשות מתות" בתוך הטבעת. כרגע, למקרה שאתה תוהה, עובדים מחדש על לשחזר את הטבעת ולקוות להגיע בחזרה לקצב חודשי, כמו שכבר ציינתי בפוסט קודם.
אני עושה את זה רק מתוך הידיעה שעדיף שאני אעשה את זה מאשר זה שאף אחד לא יעשה את זה, אבל לא בלב שלם בשל העובדה שאת בלוגי כבר הזנחתי.
בסופו של יום, גם אם זה דוגמא לכשל שלי, סוג הניהול של הטבעת הוא ניהול שונה מאשר בוועד, כי בוועד, כשאתה מנהל פרויקט, או מפקח עליו, יש לך סמכות עליונה מעל לשאר האנשים איתם אתה עובד, בזמן שבטבעת, אני מנהל בין שווים, ואם אני לא אבצע את הדבר שבשבילו אני מנהל, הניהול יהיה בעייתי.
אני לא חושב שהניהול שלי בטבעת היה טוב, ואני עובד על לשפר אותו, אבל אני לא חושב שזה הסיבה למה שאני לא אהיה בוועד.

ג. הערת גם על זה שלא הצקתי לאנשים לכתוב פוסטים. אז למען האמת, בפוסט הראשון והשני הצקתי ועוד הצקתי, אבל החל מהפוסט השלישי ומעלה, הפסקתי. אתה רוצה לדעת למה? בגלל הרגשת "תקין" שלי. כשאני מנהל דבר כלשהו כאחד מבין שווים, כמו שזה מתרחש בתוך הטבעת, אני יכול להציק לאנשים אחרים לכתוב את הפוסט שלהם, אבל כשאני בעצמי לא כותב את הפוסט שלי, זה לא תקין לעשות את זה, לדעתי האישית. כי אם אני אציק לבן אדם לכתוב, הוא ישאל את עצמו "למה הוא לא כותב ומעז להציק לי בקשר לכתיבה שלי?" ובככה אגרום לו להרגשה עוד יותר גרועה מאשר אם הייתי נותן לו לעשות את זה בזמן שלו.
אני לא מאמין שאני אגיע למצב שבו אני לא עושה דברים בוועד, כיוון ששוב, ההפסקה שלי לבלוג הייתה רק בגלל שינוי סדרי עדיפויות, וכיוון שהיו לי דברים לנהל, כדוגמאת המסיבה. בתור חבר וועד, בתור מפקח, בתור מתאם פרויקטים, יהיה לי הרבה פחות אכפת להעיר לאנשים על דברים שאני לא עושה, כיוון שאף אחד לא מצפה ממני לעשות את הדברים האלו, כי לא סתם הם תחום האחראיות של בן אדם אחר, ולא סתם אני בעמדת מפקח.

ד. בקשר לאינדיקציה על דברים שניהלתי השנה - דווקא הטבעת זה הדבר אליו הכי קצת אנשים נחשפו וקיבלו אינדקציה מהדברים שניהלתי השנה. אני אתן דוגמא מאוד פשוטה - ניהלתי מסיבה אליה הגיעו יותר מ-100 איש בפסח האחרון, ניהלתי אותה בעצמי עם עזרה של הילה בגם, עומר בן יוסף, גיא מילט, גל פרי ולירון אפריאט. כמות החשיפה שהיה לאנשים לזה הייתה גדולה יותר מאשר כמות החשיפה שהייתה לאנשים מהטבעת, ככה שלהגיד שאין לך אינדקציה חוץ מהטבעת זה להגיד שלא שמעת בכלל על הפעילות הזאת, וכמו שאתה בא לטבעת לאחר דבר, אתה בא לאירוע לאחר דבר ואומר שבגלל שלא היה יותר מדי רעש ממנו (בצורה שלילית), הוא לא נספר לטובתי, אבל הטבעת כן נספרת לרעתי.
אם אתה מחפש מישהו עם ניסיון ניהולי, אני אחד מהאנשים היותר מנוסים, והטבעת, שסוג הניהול שלה שונה לחלוטין מזה של אירוע או פרויקט, היא דוגמא לדבר שנפל כיוון שלא היה נעים לי בידיעה שלא יהיה בן אדם אחר לזרוק את הפרויקט. אני בטוח אבל שגם אם הייתי סוגר את הטבעת לפני כמה חודשים, שהיית עדיין מאשים אותי בזה שאני זורק פרויקטים באמצע.

בסופו של יום, זאת דעתך ולדעתי אתה טועה, ואני מקווה שבהודעה הזאת ביהרתי את דעתי.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 31, 2011 9:09 pm 

"אני אתן דוגמא מאוד פשוטה - ניהלתי מסיבה אליה הגיעו יותר מ-100 איש בפסח האחרון, ניהלתי אותה בעצמי עם עזרה של הילה בגם, עומר בן יוסף, גיא מילט, גל פרי ולירון אפריאט. "
אוקיי, אבל התכוונתי שמאחר ועבדת עם כמה וכמה אנשים אין לי לפחות (ואני לא יודע למי כן יש חוץ מהאנשים שעבדת איתם) מושג על מה -עשית- בתפקיד הזה ומה אנשים אחרים שעבדו איתך עשו.

תודה על התגובה המפורטת.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: א' יולי 31, 2011 9:39 pm 
סמל אישי של המשתמש

נראה מהדברים שלך שאתה חושב שרק פרויקטים צריכים מנהל, אבל ועד לא צריך מנהל.
אני קוראת נכון?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוגוסט 01, 2011 12:32 pm 

suppi
לא ברור לי אם אתה שואל מה עשיתי בתפקידי כמנהל של המסיבה, אבל מה שאני כן ארצה לציין זה שאתה לא יודע מה עשיתי בתפקידי כמרכז הטבעת, בסופו של יום, אני לא רץ ומציין כל פרט קטן שאני עושה, ועד כמה שאת הבלוג הראשי הפסקתי לעדכן (עד כמה שכל 5 העדכונים שם, בתקווה שהשישי לא יהיה שם בגלל ששוב - מדברים על שינוי), עשיתי הרבה דברים בתור מרכז הטבעת, פחות אחרי שהתרחקתי מהבלוג, אבל עדיין דברים - כמו לגייס בלוגרים (בהתחלה), לעודד עדכונים, לבדוק מצב של אנשים, לנסות להגיע למצב שאני אהיה מוכן לפרסם (ש-3 אנשים לפחות יפרסמו).
כמנהל המסיבה הייתי אחראי לסגור את המקום, לגייס את כל הצוות איתו עבדתי, ולדאוג שהם ישבו ויארגנו את הפלייליסט כמו שרציתי (היה טריידאוף של 50% שירי אנימה ו-50% שירי ג'יימיוזיק וקיימיוזיק שהושג על ידי שימוש ב-2 מכינות רשימה שכל אחת הכינה חצי רשימה), גם אם זה לשבת איתם בעצמי ולראות שהכל מתקיים ומוכן למסיבה. בנוסף לזה הייתי צריך לדאוג לקיומו של פרסום, לאישור של פתיחת האירוע, ולמעקב אחר תהליך הפרסום של המסיבה.
כמובן שחלק לא קטן מהדברים לא עשיתי אני אישית, אבל כן ישבתי על אנשים ודאגתי שהם יבוצעו, ואם היה משהו בעייתי, לקחתי אחראיות אישית על לגרום לו להתקיים.

Roukanken
לא, אני אומר שאין מקום ל-5 מנהלים בוועד. אני חושב שכדאי מאוד שיהיה לפחות בן אדם אחד עם כישורי ניהול כדי שהוא יוכל לקחת את אחראיות היו"ר, אבל זה סוג ניהול שונה מאשר ניהול פרויקטים למיניהם. עד כה כל היו"רים שנבחרו היו לא מנוסים במלאכת היו"ריות (אלא אם הם המשיכו), ולכן הם היו צריכים לגדול לתפקיד ככה או ככה.
במצב שבו יש 5 מנהלים בוועד, יש פה סוג של יריה ברגל, כי בעצם 5 אנשים מוכשרים מספיק כדי להיות מכונים "מנהלים" או "בעלי כושר ניהול" לא יכולים לקחת עליהם את תפקיד ניהול כנס או אירוע גדול שהוא אחר, בגלל ששוב, ברגע שבן אדם לוקח על עצמו מחויבות ניהול (ולא פיקוח) זה שקול ללקחת חופשה ארוכה מהוועד. וכרגע מבריכת האפשרויות אין כזה הרבה אנשים שיכולים לקחת על עצמם אחראיות שכזאת.
מה שניסיתי להגיד בפוסט הקודם שלי הוא שהוועד דורש גיוון, הוא דורש אנשים שייזמו ויפעלו להגשים את מטרותיהם (ששונות אחד מהשני) יותר מאשר אנשים שידעו אך ורק איך לנהל דבר כזה או אחר.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוגוסט 01, 2011 10:48 pm 
סמל אישי של המשתמש

הבנתי אותך. למרות זאת, לא מסכימה בעליל.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: ב' אוגוסט 01, 2011 11:57 pm 
סמל אישי של המשתמש

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פורום נעול נושא זה נעול, אינך יכול לערוך הודעות או לבצע תגובות עתידיות.  [ 20 הודעות ] 

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

POWERED_BY
מבוסס על phpBB.co.il - פורומים בעברית. כל הזכויות שמורות © 2008 - phpBB.co.il.